Sprzedaż akumulatorów

Twój samochód nie chce zapalić? To może być problem ze zużytym lub uszkodzonym akumulatorem. Potrzebna będzie wizyta u fachowca, który doradzi czy korzystna będzie naprawa czy kupno nowego ogniwa. Interesują Cię akumulatory Bosch, Centra, Warta? Sprawdź ceny w polecanych sklepach i wybierz ofertę dla siebie. Przed wymianą akumulatora wykonaj jego badania, sprawdź napięcie i uzupełnij elektrolit. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni sprzęt dla twojego auta.

sprzedaż akumulatorów

Po pierwsze, musisz zwrócić uwagę na pojemność akumulatora. Zbyt duża będzie groziła ciągłym niedoładowaniem, a przy zbyt małej – możesz nawet nie uruchomić silnika. Warto więc kierować się przy wyborze wartością proponowaną przez producenta (może być nawet o 10% większa). Możesz ją sprawdzić w instrukcji obsługi pojazdu, ale pamiętaj, żeby wybrać akumulator o jak najwyższym prądzie rozruchowym. Co oczywiste, akumulator nie może mieć większych rozmiarów, niż wskazuje na to miejsce przeznaczone w samochodzie.

Rodzaje akumulatorów

Na rynku aktualnie znajduje się całkiem pokaźny wybór akumulatorów. Można je podzielić na trzy kategorie: z płynnym elektrolitem, AGM i żelowe. Pierwsza z wymienionych stosowana jest w przypadku starszych modeli aut, bez rozwiązań hybrydowych, dla kierowców pokonujących dłuższe trasy. W przypadku AGM dochodzi do „uwięzienia” elektrolitu w macie szklanej, przez co akumulator staje się wydajniejszy i odporny na pracę cykliczną. Najlepiej sprawdza się w autach z napędem hybrydowym i intensywnie eksploatowanych. Trzecie rozwiązanie opiera się na zastosowaniu żelu krzemionkowego, który zagęszcza elektrolit – nie powinno się go jednak stosować jako akumulatora rozruchowego.

Kupno akumulatora

Jak dobrać odpowiednie urządzenie? To nic trudnego! W sieci można skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek, które pomagają dobrać je do modelu auta i silnika. Możesz też po prostu kupić taki sam sprzęt, jak poprzedni. Musisz jednak wiedzieć, że producenci samochodów często idą po oszczędności i umieszczają w pojazdach akumulatory, które są za słabe dla danego modelu. Warto więc spojrzeć do książki serwisowej i wybrać urządzenie, które będzie zgodne z parametrami i silniejsze od poprzedniego. Jeśli nadal nie jesteś pewny, co wybrać, możesz skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi danej marki i poprosić o pomoc.

Zanim przystąpisz do montażu, warto także sprawdzić stan instalacji elektrycznej auta pod kątem znacznego upływu prądu przy postoju, a także usterki alternatora. Gdy będziesz miał pewność, że wszystko jest w porządku, możesz zainstalować nowy sprzęt bez obaw. Jest to bardzo ważne, ponieważ gwarancja na akumulator nie obejmuje usterek z powodu układu elektrycznego.

Co zrobić ze starym sprzętem? Jeśli wspierasz rozwiązania przyjazne dla środowiska naturalnego, zdecyduj się na inicjatywę ecosteps, która umożliwia recykling zużytego akumulatora. Ty masz problem z głowy, a twój sprzęt zostanie w pełni wykorzystany do produkcji nowych urządzeń.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Akumulator samochodowy – budowa

Akumulator samochodowy – budowa

Akumulator to niezwykle ważne urządzenie w każdym pojeździe – kiedy przychodzą chłody za oknem, zostaje on poddany ciężkiej próbie i dlatego trzeba o niego dbać. Jeśli nie będzie działał...

więcej

Jak dobrać akumulator do samochodu?

Jak dobrać akumulator do samochodu?

Kupno akumulatora to dla laika niemałe wyzwanie – w końcu wybranie pierwszego lepszego sprzętu z brzegu nie wchodzi w grę. Na uwadze trzeba mieć kilka istotnych parametrów, których nie wolno...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej