Pobierz darmową aplikację mobilną

Mycie komory silnika, cena

Średnia cena usługi: od 35,00 PLN do 71,67 PLN

Krok 1: Przygotowanie silnika do mycia

Najpierw serwisant usuwa wszystkie odpadki, które utkwiły w maskownicy, na masce lub w kratkach wentylacyjnych. Wystarczy do tego niewielka szczotka. Po wstępnym oczyszczeniu czas przygotować silnik do kąpieli. Zakrywane zostają czujniki, zewnętrzne okablowanie, aparat zapłonowy oraz otwory świec zapłonowych.

Krok 2: Rozpuszczanie zgromadzonego tłuszczu

Zdecydowanie najprostszy etap całego procesu. Silnik uruchamiany jest na około 5-10 minut. Dzięki temu rozpuści sie zgromadzony na silniku tłuszcz, olej i pozostałe zabrudzenia. W dodatku rozgrzany silnik lepiej reaguje na środki odtłuszczające.

Krok 3: Nakładanie środka odtłuszczającego

Następnie nakładany jest odtłuszczacz od dołu ku górze. Preparat powinien wsiąkać przez 3 minuty. Bardzo brudne silniki potrzebują do 5 minut, żeby odtłuszczacz rozpuścił cały brud. Przy dużym zabrudzeniu używa się szczotki z długą rączką, żeby łatwiej dotrzeć do wszystkich części silnika.

Krok 4: Jak myty jest silnik samochodowy?

Kiedy silnik będzie już odtłuszczony, należy porządnie spłukać go wodą. Nie używa się przy tym wysokociśnieniowego węża, gdyż mocny strumień może uszkodzić połączenia elektryczne, nawet jeśli wcześniej zostały one zabezpieczone. Zazwyczaj używa się standardowego węża z regulatorem ciśnienia ustawionym na "strumień".

Krok 5: Suszenie silnika

Rozgrzany silnik szybko wysycha. Nigdy nie należy pozostawiać silnika mokrego. Zamiast tego, po kilku minutach schnięcia silnika, jest on przecierany czystą ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie komory silnika nie jest trudną czynnością, wymaga to jednak specjalnych preparatów by auto było odpowiednio zakonserowane, oraz specjalnych narzędzi dzięki którym czynność ta zostanie wykonana dokładnie.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Jak przewozić narty w samochodzie?

Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą...

więcej

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe są sprzętem niezbędnym podczas zimowej wyprawy w góry. Korzysta się z nich raczej rzadko, ale jeśli już to w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc wiedzieć jak to...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz