Mycie komory silnika, cena

Średnia cena usługi: od 55,56 PLN do 105,56 PLN

Krok 1: Przygotowanie silnika do mycia

Najpierw serwisant usuwa wszystkie odpadki, które utkwiły w maskownicy, na masce lub w kratkach wentylacyjnych. Wystarczy do tego niewielka szczotka. Po wstępnym oczyszczeniu czas przygotować silnik do kąpieli. Zakrywane zostają czujniki, zewnętrzne okablowanie, aparat zapłonowy oraz otwory świec zapłonowych.

mycie komory silnika

Krok 2: Rozpuszczanie zgromadzonego tłuszczu

Zdecydowanie najprostszy etap całego procesu. Silnik uruchamiany jest na około 5-10 minut. Dzięki temu rozpuści sie zgromadzony na silniku tłuszcz, olej i pozostałe zabrudzenia. W dodatku rozgrzany silnik lepiej reaguje na środki odtłuszczające.

Krok 3: Nakładanie środka odtłuszczającego

Następnie nakładany jest odtłuszczacz od dołu ku górze. Preparat powinien wsiąkać przez 3 minuty. Bardzo brudne silniki potrzebują do 5 minut, żeby odtłuszczacz rozpuścił cały brud. Przy dużym zabrudzeniu używa się szczotki z długą rączką, żeby łatwiej dotrzeć do wszystkich części silnika.

Krok 4: Jak myty jest silnik samochodowy?

Kiedy silnik będzie już odtłuszczony, należy porządnie spłukać go wodą. Nie używa się przy tym wysokociśnieniowego węża, gdyż mocny strumień może uszkodzić połączenia elektryczne, nawet jeśli wcześniej zostały one zabezpieczone. Zazwyczaj używa się standardowego węża z regulatorem ciśnienia ustawionym na "strumień".

Krok 5: Suszenie silnika

Rozgrzany silnik szybko wysycha. Nigdy nie należy pozostawiać silnika mokrego. Zamiast tego, po kilku minutach schnięcia silnika, jest on przecierany czystą ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie komory silnika nie jest trudną czynnością, wymaga to jednak specjalnych preparatów by auto było odpowiednio zakonserowane, oraz specjalnych narzędzi dzięki którym czynność ta zostanie wykonana dokładnie.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Wielokrotnie zakup samochodu na rynku wtórnym to dobra okazja do tego, aby w atrakcyjne cenie nabyć egzemplarz ekonomiczny, dynamiczny i komfortowy. Niezależnie od tego, jakiego samochodu szukamy,...

więcej

Koszt przeglądu auta. Ile zapłacisz za przegląd techniczny samochodu?

Koszt przeglądu auta. Ile zapłacisz za przegląd techniczny samochodu?

Jak wygląda przegląd techniczny samochodu? Jaka jest cena przeglądu? Jak często należy wykonywać przegląd techniczny auta? Jak wygląda przegląd auta z gazem? Jaki jest koszt przeglądu auta z...

więcej