Pobierz darmową aplikację mobilną
Oblicz OC i AC dla Twojego samochodu

Mycie komory silnika, cena

Średnia cena usługi: od 37,14 PLN do 75,71 PLN

Krok 1: Przygotowanie silnika do mycia

Najpierw serwisant usuwa wszystkie odpadki, które utkwiły w maskownicy, na masce lub w kratkach wentylacyjnych. Wystarczy do tego niewielka szczotka. Po wstępnym oczyszczeniu czas przygotować silnik do kąpieli. Zakrywane zostają czujniki, zewnętrzne okablowanie, aparat zapłonowy oraz otwory świec zapłonowych.

Krok 2: Rozpuszczanie zgromadzonego tłuszczu

Zdecydowanie najprostszy etap całego procesu. Silnik uruchamiany jest na około 5-10 minut. Dzięki temu rozpuści sie zgromadzony na silniku tłuszcz, olej i pozostałe zabrudzenia. W dodatku rozgrzany silnik lepiej reaguje na środki odtłuszczające.

Krok 3: Nakładanie środka odtłuszczającego

Następnie nakładany jest odtłuszczacz od dołu ku górze. Preparat powinien wsiąkać przez 3 minuty. Bardzo brudne silniki potrzebują do 5 minut, żeby odtłuszczacz rozpuścił cały brud. Przy dużym zabrudzeniu używa się szczotki z długą rączką, żeby łatwiej dotrzeć do wszystkich części silnika.

Krok 4: Jak myty jest silnik samochodowy?

Kiedy silnik będzie już odtłuszczony, należy porządnie spłukać go wodą. Nie używa się przy tym wysokociśnieniowego węża, gdyż mocny strumień może uszkodzić połączenia elektryczne, nawet jeśli wcześniej zostały one zabezpieczone. Zazwyczaj używa się standardowego węża z regulatorem ciśnienia ustawionym na "strumień".

Krok 5: Suszenie silnika

Rozgrzany silnik szybko wysycha. Nigdy nie należy pozostawiać silnika mokrego. Zamiast tego, po kilku minutach schnięcia silnika, jest on przecierany czystą ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie komory silnika nie jest trudną czynnością, wymaga to jednak specjalnych preparatów by auto było odpowiednio zakonserowane, oraz specjalnych narzędzi dzięki którym czynność ta zostanie wykonana dokładnie.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU
Szukasz pracy w warsztacie? Aplikuj w 60 sekund

Nasze porady

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Producenci samochodów prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, by ograniczyć spalanie. Jakie daje to efekty? Patryk Mikiciuk z Team TOTAL postanowił to sprawdzić na przykładzie...

więcej

Jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Zima jest trudnym okresem dla samochodów, zwłaszcza tych parkowanych na zewnątrz. Negatywnie na poszczególne części auta wpływają niskie temperatury, opady śniegu, szron osadzający się na szybach...

więcej

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Volkswagena Passata zna chyba każdy. Obiekt wielu kawałów, dowcipów i drwin. Model poddawany mniej lub bardziej profesjonalnym tunningom. Wół roboczy taksówkarzy, przedstawicieli handlowych, ale...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz