Dorabianie kluczy samochodowych

Dorabianie kluczyka z immobiliserem nie jest prostą operacją. Na szczęście dla profesjonalnego serwisu kluczy samochodowych nie stanowi to problemu. W kilka chwil możesz uzyskać kopię nawet najbardziej skomplikowanego klucza. Wystarczy tylko postawić na sprawdzony punkt, w którym przy stosuje się nowoczesne technologie.

dorabianie kluczy samochodowych

Kiedyś dorobienie klucza samochodowego nie stanowiło żadnego problemu. Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy producenci samochodów zaczęli stosować zabezpieczenia antykradzieżowe, takie jak immobiliser, czy elektroniczny kod zapisany na płytce. Samo skopiowanie klucza nic w takim przypadku nie da, ponieważ bez ponownego zaprogramowania samochodu nie da się odpalić. A w autoryzowanej stacji może to kosztować nawet kilkaset złotych. Nie ma jednak takiej konieczności – usługę można zlecić praktycznie w każdym punkcie zajmującym się dorabianiem kluczy samochodowych. Warunkiem jest jedynie renoma i profesjonalny sprzęt.

W większości aut stosuje się współcześnie centralne zamki. W przypadku awarii pojawia się problem, ponieważ często nieużywane zamki nie reagują na włożenie klucza. Warto więc od czasu do czasu otwierać auto w tradycyjny sposób, a zamki zakonserwować specjalnym środkiem.

Spora część kluczy samochodowych posiada immobiliser. Dostaniemy się więc do środka auta, ale już go nie uruchomimy. Żeby odtworzyć taki kluczyk, potrzebny jest więc specjalny kod, umieszczony w książce serwisowej. A co, jeżeli nie jesteśmy pierwszymi właścicielami i nie znamy kodu? Wystarczy udać się do autoryzowanego serwisu, gdzie na podstawie numeru nadwozia i dowodu rejestracyjnego zostanie on ustalony. Zawsze można też zaprogramować nowy kluczyk i zmienić kod immobilisera . Koszt takiej usługi waha się od 50 do około 300 zł.

Czym właściwie jest immobiliser i jak działa? System ten ma za zadanie zabezpieczyć samochód przed kradzieżą, blokując układ zapłonowy lub komputer sterujący jego pracą. Wygląda to tak, że auto po prostu nie chce zapalić. Niestety, system ma również wady. Najczęściej dochodzi do usterki nadajnika w kluczyku – trzeba wtedy wykasować go i wgrać nowy do pamięci procesora. Oczywiście laik tego nie zrobi – należy udać się do profesjonalnego serwisu lub zadzwonić po pogotowie zamkowe, jeśli nie masz możliwości odholowania auta. Usterce mogą również ulec pętle indukcyjne, które odczytują sygnał z nadajnika. Istotne jest, gdzie dokonujesz naprawy immobilisera. Nieuczciwy mechanik może wgrać do pamięci pojazdu nowy klucz i umożliwić osobie trzeciej dostanie się do pojazdu i uruchomienie silnika. Postaw więc na sprawdzony punkt.

Dorabianie kluczyków samochodowych z zabezpieczeniami antykradzieżowymi nie należy do łatwych, warto więc zostawić je profesjonaliście, który nie tylko posiada wiedzę i doświadczenie, ale przede wszystkim specjalistyczny sprzęt. Tylko wtedy uzyskasz odpowiednią jakość usługi, a problem z kluczykiem zniknie w mig.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Dobry mechanik to zbawienie każdego kierowcy. Można mu zaufać zarówno pod względem fachowości wykonania naprawy jak i przy uczciwym rozliczeniu. Niestety naprawy związane z silnikiem lub skrzynią...

więcej

Zatrzaśnięte auto - co robić?

Zatrzaśnięte auto - co robić?

Śpieszysz się do pracy lub na spotkanie i niestety, w wyniku chwilowej nieuwagi, kluczyki zostają zatrzaśnięte wewnątrz samochodu. Zapasowych nie masz, a na wzywanie pomocy brakuje ci czasu. Poza...

więcej

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka kontroli trakcji TC?

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka kontroli trakcji TC?

Jazda z uszkodzonym układem kontroli trakcji stwarza poważne zagrożenie, tym bardziej, że może być to powiązane z układem ABS. Zapalenie kontrolki kontroli trakcji może być spowodowane awarią...

więcej