POWRÓT

Toyota Corolla E12 2003 1.6 VVT-i, uszczelnienie układu paliwowego

Zapach paliwa w kabinie prawdopodobnie spowodowany jest nieszczelnym układem paliwowym. Podczas naprawy układu paliwowego sprawdzamy szczelność połączeń przewodów paliwowych pod maską, wtryskiwaczy i całego silnika. Wyciekające na ciepły silnik paliwo zaczyna parować, a układ wentylacji zasysa opary do wnętrza kabiny.


MAGAN SERVICE

Obornicka 263, Poznań

Druga usterka, którą zgłosił klient w swojej Toyocie Corolli E12 1.6 VVT-i z 2003 roku, był zapach benzyny dostający się przez nawiew do kabiny.

toyota corolla

Demontujemy plastikową pokrywę silnika i rozpoczynamy szukanie wycieku. Paliwo pod wpływem ciepła silnika zaczyna intensywnie parować, po czym opary zostają zassane do kabiny przez otwory wentylacyjne. Wyciek wcale nie musi być duży.

silnika corolla

Sprawdzamy połączenia z pompą paliwa i pozostałych elementów zasilających silnik. Na pierwszy rzut oka nie było widać wyraźnego wycieku paliwa.

silnik toyota corolla 1.6

Widoczne było delikatne zapocenie w okolicy jednego z wtryskiwaczy, więc przystępujemy do demontażu listwy wtryskowej z wtryskiwaczami.

naprawa silnika toyota corolla 1.6

silnik toyota corolla 1.6

Po zdemontowaniu listwy wtryskowej z wtryskiwaczami od razu znaleziono przyczynę wycieku paliwa.

listwa wtryskiwaczy silnik toyota corolla 1.6

Okazało się, że jeden wtryskiwacz miał zamontowaną uszczelkę, która stosowana jest w układzie klimatyzacji, nieodporną na kontakt z paliwem. Uszczelka ta była twarda i pękła w rękach, podczas gdy pozostałe uszczelki były elastyczne i wyraźnie grubsze (zapewniając odpowiednie uszczelnienie).

o ringi wtryskiwaczy

Po założeniu nowych oryginalnych uszczelek na wtryskiwacze, listwa wtryskowa mogła zostać ponownie zamontowana w silniku.

montaż listwy wtryskowej corolla 1.6

Po naprawie samochód został wystawiony na zewnątrz warsztatu, uruchomiony i przetestowany pod kątem ewentualnych ponownych wycieków. Wcześniej też zadbano o to, aby pozostałe paliwo zgromadzone na silniku odparowało.

silnik toyota corolla 1.6

 Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: