POWRÓT

Toyota Avensis III 2.2 D-CAT 177 KM, Wprowadzenie korekty wtryskiwaczy

 


MAGAN SERVICE

Obornicka 263, Poznań

 W samochodzie Toyota Avensis III 2.2 D-CAT wymienione zostały wtryskiwacze. Po takiej czynności, należy komputerowo ustawić korekty wtrysków.

wtryskiwacze toyota avensis iii

Na końcówce wtryskiwacza widać przewężenie (mniejsza średnica). Materiał został tam wypalony na skutek "lania" wtryskiwacza.

końcówka wtryskiwacza

Ustawianie korekty rozpoczynamy od podłączenia komputera diagnostycznego do gniazda OBD i włączenia zapłonu.

przyuczenie wartości pilotowych dawek

Następnie wybieramy odpowiedni model samochodu i silnika.

przyuczenie wartości pilotowych dawek

Udało się nawiązać połączenie z samochodem.

przyuczenie wartości pilotowych dawek

Przed ustawianiem korekty należy sprawdzić, czy w komputerze nie zostały zapisane jakieś błędy. Ich obecność uniemożliwi ustawienie dawek wtrysków. korekta wtryskiwaczy

Z przygotowanej listy czynności wybieramy tę, odpowiadającą za ustawienie korekty wtryskiwaczy. W tym wypadku opisane to zostało jako "Reset przyuczenia wartości pilotowych dawek".

korekta wtryskiwaczy

korekta wtryskiwaczy

Teraz należy wprowadzić kod umieszczony na każdym wtryskiwaczu, który został zamontowany w silniku. Jeżeli ktoś posiada skaner QR, może pominąć pracochłonną czynność skanując kod QR umieszczony na wtryskiwaczu.

korekta wtryskiwaczy

W systemie zasilania Common Rail wtrysk paliwa podzielony zostaje na 7 mniejszych dawek. Każdy ciąg 4 cyfr/liter opisuje jedną z dawek.

korekta wtryskiwaczy

Po wprowdzeniu kodów wystarczy zaakceptować zmiany.

korekta wtryskiwaczy

Uruchomienie silnika z wprowadzonymi korektami pod stare wtryskiwacze mogłoby w bardzo krótkim czasie zniszczyć silnik. Po wykonaniu korekty samochód od razu gotowy jest do jazdy.Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: