POWRÓT

Toyota Auris, adaptacja samochodu dla osoby o niskim wzroście

Dla osoby, która ma sprawne obie nogi, lecz jest niskiego wzrostu dobrze sprawdza się przedłużenie pedałów lub jak w tym przypadku demontowalny podest z zestawem pedałów. Umożliwia on operowanie wszystkimi pedałami przy mniejszym zasięgu kończyn dolnych.


"Autopol-Serwis Zalewski"

ul. Leśna 6, Kiełpino

Adaptacja samochodu dla osoby o niskim wzroście

TOYOTA Auris to kolejny samochód przystosowany przeze mnie dla tej osoby. Pierwszym był RENAULT Thalia widoczny na zdjęciu, adaptowany w 2009 roku w podobny sposób. Zamontowany osprzęt różni się nieco od obecnego, głównie z przyczyn technicznych. Dla osoby, która ma sprawne obie nogi, lecz jest niskiego wzrostu dobrze sprawdza się przedłużenie pedałów lub jak w tym przypadku demontowalny podest z zestawem pedałów. Umożliwia on operowanie wszystkimi pedałami przy mniejszym zasięgu kończyn dolnych. Ciekawym rozwiązaniem, pomysłu właścicielki pojazdu, jest dodatkowe oparcie mocowane na rzepy do fabrycznego, które zapewnia stabilność kierowcy. Wykorzystano w tym celu oparcie innego fotela, co daje dodatkową możliwość regulacji.

renault thalia adaptacja dla kierowców o niskim wzroście
Osoby niskiego wzrostu mogą mieć różne proporcje ciała, w tym przypadku stopy nie miały oparcia i aby zapobiec drętwieniu nóg wykonany został podest (w sposób sprawdzony w poprzednim samochodzie) pozwalający na swobodne oparcie nogi w spoczynku. Oczywiście wysokość podestu dopasowana została do możliwości kierowcy, tak aby noga nie operująca pedałem swobodnie na nim spoczywała. Metalowy podest został ze względów bezpieczeństwa i estetycznych pokryty wykładziną w kolorystyce zbliżonej do wnętrza.

Toyota auris podest z pedałami adaptacja dla osob o niskim wzroście
Dodatkowe pedały zostały zamontowane jako zestaw na wspólnej płycie. Pozwoliło to na uniknięcie uciążliwego montażu połączonego z regulacją w razie konieczności demontażu pedałów i ich ponownego montażu na przykład w trakcie serwisowania auta. Ponadto taki sposób adaptacji pozwolił na montaż bez ingerencji w strukturę pojazdu, jedynie w oparciu o śruby i otwory technologiczne, czyli "zero" wiercenia.

toyota auris adaptacja dla niskiego kierowcy

dodatkowe zdjęcie dla osób, które być może zainteresowało dodatkowe oparcie. Proste, skuteczne i o wiele bezpieczniejsze od niestabilnych poduszek "jaśków" na które nie raz się natknąłem.

oparcie fotela dla kierowcy o niskim wzroscie adaptacjaPotrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: