POWRÓT

Renault Megane II, Korekta lakieru

Korekta lakieru to zabieg składający się z kilku procesów, które mają na celu trwałe usunięcie defektów lakieru spowodowane m.in. lekkimi zarysowaniami powstałymi w trakcie eksploatacji samochodu, lub też głębszymi rysami pojawiającymi się podczas różnych incydentow. Korektę lakieru można wykonać ręcznie, ale jest ona bardzo ograniczona i mało skuteczna. Najlepiej do tego celu użyć maszyn polerskich w towarzystwie past ściernych. Samochod po przeprowadzonej korekcie lakieru zyskuje większą wartość oraz dawny blask, który po usłudze wykonanej przez profesjonalistę robi wrażenie.


Ecomack Auto Kosmetyka-Auto Detailing Poznań

ul.forsycjowa 5, suchy las

W pierwszej kolejności samochód należy dokładnie opłukać z wszelkiego typu brudu, który przykleił się do lakieru. Następnie nanoszona jest aktywna piana lub szampon, dzięki któremu samochód zostaje dokładnie umyty. Na tym etapie najlepiej myć samochód miękką gąbką. Zwykłym myciem możemy nie pozbyć się resztek asfaltu i smoły. Podczas późniejszego polerowania, zabrudzenia te skutecznie utrudniałyby pracę. Do tego typu zabrudzeń używa się specjalnych preparatów.

renault megane przed korekta lakieru

renault megane przed korekcja lakieru

W kolejnym etapie należy zasłonić taśmą lakierniczą plastikowe i gumowe elementy samochodu, które będzie łatwo uszkodzić wysoką temperaturą (w przypadku polerki rotacyjnej) podczas polerowania pobliskich elementów. (Zabezpieczenie na przykładzie VW UP)

vw up korekta lakieru

Zabieg polerowania trzeba wykonać kilkukrotnie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Wynika to z tego, że pierwsze polerowanie wykonywane jest przy użyciu past mocno ściernych w celu usunięcia najgłębszych rys. Stopniowo w kolejnych polerowaniach przechodzi się w pasty słabsze, nadające połysk i wykończeniowe.

korekta lakieru przed i po

Na koniec można też zaaplikować wosk, który dodatkowo zabezpieczy lakier. Warto pamiętać, że im wolniej prowadzi się polerkę, tym skuteczniejsze jest usuwanie rys. Ważne też jest kontrolowanie temperatury karoserii, aby nie dopuścić do miejscowego przegrzania. Aby jak najdłużej utrzymać efekt błyszczącego lakieru, zaleca się bezkontaktowe mycie samochodu. Sama usługa korekty lakieru trwa od 3 do 5 dni w zależności od stanu lakieru i dobranego stopnia korekty.

renault megane II po korekcie lakieruPotrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: