POWRÓT

Opel Meriva, naprawa blacharska

 Miałeś stłuczkę i na karoserii Twojego auta pojawiły się wgniecenia lub pęknięcia? Potrzebna będzie naprawa blacharska w dobrym warsztacie samochodowym. Wyklepywanie, dopasowywanie i prostowanie elementów blacharskich najlepiej zlecić specjaliście z doświadczeniem. Co prawda, czynności tych można dokonać samemu, ale efekt może nie być zadowalający. Ile kosztuje naprawa blacharska i jak wygląda? Spójrz poniżej, a wszystkiego się dowiesz!


MAGAN SERVICE

Obornicka 263, Poznań

Do naszego warsztatu zgłosił się klient z Oplem Merivą po stłuczce.

 opel meriva stłuczka

Do wymiany kwalifikował się zderzak, błotnik i reflektor.

meriva błotnik

Aby zdemontować uszkodzone elementy należy w pierwszej kolejności zdemontować uszkodzony zderzak. Można wtedy sprawdzić czy uszkodzeniu nie uległy inne elementy samochodu.

meriva bez zderzaka

Kolejnym etapem jest demontaż stłuczonego reflektora. Jeżeli klient zdecyduje się na tani zamiennik, ze starego reflektora trzeba będzie wymontować silniczki sterowania strumieniem światła i przełożyć je do nowego reflektora.

rozbieranie merivy

W przypadku Opla Merivy dostęp do śruby błotnika jest utrudniony przez zasłaniającą ją szybę. Należy w pierwszej kolejności wyciąć szybę. W przeciwnym razie może ona pęknąć podczas szarpania się z błotnikiem.

meriva szyba

W prawym rogu wnęki po szybie widoczne jest miejsce montażu śruby trzymającej i ustalającej błotnik.

opel meriva

Po zdemontowaniu szyby bez obaw można odkręcić i wyjąć błotnik.

zdemontowany błotnik opel meriva

Dzięki takiemu niezamkniętemu otworowi na śrubę, mechanik ma możliwość dopasowania elementu karoserii do reszty samochodu. Pozwala to zachować odpowiednie szczeliny między elementami karoserii i równy opływowy kształt całej bryły.

uchwyt błotnika

Podczas usuwania resztek uszczelki po szybie, warto zostawić cienką warstwę gumy. Zwiększy to szczelność i ułatwi ponowne wklejanie szyby.

usuwanie uszczelki meriva

uszczelka okna meriva

Po otrzymaniu zamiennych elementów przystępujemy do montażu w kolejności analogicznej do demontażu. Montujemy błotnik i dopasowujemy go do karoserii i szerokości szczelin.

montaż błotnika opel meriva

Następnie montowany jest nowy reflektor z przełożonymi silniczkami.

opel meriva naprawa

Montujemy zamienny zderzak i ponownie dopasowujemy go do pozostałych elementów samochodu.

naprawiony opel meriva

Na koniec zostaje nam wkleić szybę na swoje miejsce.

meriva

gotowy opel merivaPotrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: