Kup ubezpieczenie assistance

POWRÓT

BMW F10 520d 2015, chiptuning

 


GRAND SERVICE

ul. Myszkowska 21, Koziegłówki

UMÓW WIZYTĘ

Do naszego warsztatu przyjechał klient z samochodem BMW F10 520d z 2015 roku, o deklarowanej fabrycznej mocy 180 KM i momencie obrotowym 380 Nm. Przed wprowadzeniem zmian w sterowniku, samochód został zhamowany w celu sprawdzenia jaką mocą faktycznie dysponuje.

bmw f10 hamownia

Po zbadaniu mocy samochodu na hamowni, wymontowano sterownik silnika. W przypadku BMW F10 sterownik jest umieszczony w łatwo dostępnym miejscu, więc jego demontaż jest prosty i nie zajmuje dużo czasu.

bmw f10 demontaz

Po zdemontowaniu sterownika, w pierwszej kolejności zczytywane jest z niego jego indywidualne hasło zabezpieczające.

zczytywanie hasła ze sterownika

Po poznaniu hasła do sterownika, odczytujemy jego zawartość przy użyciu specjalnej ramy. Następnie analizujemy soft, poddajemy modyfikacji i wgrywamy spowrotem. Następnie montujemy sterownik w samochodzie i sprawdzamy przyrost mocy.

zczytywanie softu

Dzięki udanej modyfikacji sterownika silnika, Beemka dostała od nas w prezencie dodatkowe 20 KM i 90 Nm momentu obrotowego. Jazda testowa pokazała, że auto wyraźnie prowadzi się lepiej, bardziej dynamicznie. Pozornie to tylko 20 KM jednak w tym przypadku ogromne znaczenie mają Nm, które odpowiadają za to jak samochód przyspiesza. Podczas jazdy w trybie SPORT, zauważalna jest natychmiastowa reakcja na gaz.

bmw f10Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: