POWRÓT

BMW E60, Oklejenie samochodu folią Oracal

Oklejanie samochodu folią można podzielić na 3 zasadnicze grupy. Pierwsza, to oklejanie samochodu folią reklamową zadrukowaną solwentowo lub cyfrowo. Druga, to folia zmieniająca kolor samochodu, a ostatnia grupa to oklejanie folią ochronną z przeziernego laminatu, która nakładana jest „na mokro”. Producentów folii do oklejania samochodów jest kilka (MacTac, Avery, SOTT, Oracal, Hexis, 3M oraz Arlon).


Wielgus Auto Serwis

ul. Bartycka 116, Warszawa

Nasz klient zdecydował się na zmianę koloru swojego BMW przy użyciu folii firmy Oracal.

bmw 5 e60 czarny

Przed podjęciem jakichkolwiek prac nad samochodem odbywa się rozmowa z klientem, w celu ustalenia zakresu prac i warunków związanych z usługą. Następnym krokiem w przemianie wizualnej samochodu jest jego dokładne oczyszczenie. Używa się do tego specjalnych detergentów i chemii zalecanej przez konkretnego producenta folii.

bmw e60 oklejanie nadkola folią

Elementy takie jak lampy, lusterka, uszczelki, czy antena muszą zostać zdemontowane. W niektórych przypadkach nawet wymagany jest demontaż drzwi.

oklejone folią nadkole bmw e60

Aby nanieść folię na element karoserii samochodu należy są przyłożyć do powierzchni blachy i ręcznie wygładzić. Aby folia stała się rozciągliwa a klej zaczął działać należy podgrzac folię specjalną opalarką.

bmw 5 e60 oklejanie folią

Nałożoną folię trzeba odpowiednio przyciąć do kształtu elementu oraz zaprasować przy użyciu rakli. Ma to na celu zabezpieczenie folii na krawędziach elementu przed odklejaniem się.

bmw e60 nakładanie folii samochodowej

bmw e60 niebieski mat folia

bmw E60 oklejanie folią niebieski mat

Po wykonanej usłudze samochód powinien pozostać ok 12 godzin w warsztacie, aby dać czas folii na dopasowanie się do elementów i trwałe osadzenie. Producenci folii do oklejania samochodów dają gwarancję na produkt w zakresie od 5 do 12 lat.

bmw 5 niebieski mat folia

bmw 5 e60 niebieski mat sedan tył

Oklejenie samochodu folią pozwala zabezpieczyć jego fabryczny lakier i jednocześnie spowolnić utratę wartości samochodu podczas późniejszej odsprzedaży.Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: