POWRÓT

Audi A3 8P, adaptacja samochodu dla osoby o niskim wzroście

 Dzięki warsztatom zajmującym się adaptacją samochodów dla osób niepełnosprawnych, osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych nie są wykluczone z ruchu drogowego. Nowoczesne technologie pozwalają dostosować samochód dla użytkowników pozbawionych niektórych kończyn, czy borykających się z innymi problemami. Systemy te są na tyle bezpieczne, że kierowca taki nie stwarza wcale większego zagrożenia w ruchu od pozostałych pełnosprawnych właścicieli czterech kółek.


"Autopol-Serwis Zalewski"

ul. Leśna 6, Kiełpino

Kierowcy o niskim wzroście mają możliwość wyboru pomiędzy dwoma sposobami adaptacji samochodu. Pierwsza z nich to przedłużenie pedałów oraz dołożenie dodatkowego oparcia dla pleców, a druga to podniesienie siedziska i przejęcie sterowania przyspieszeniem i hamowaniem za pomocą ręcznej dźwigni co ma miejsce w poniższej adaptacji.

audi a3 8P adaptacja dla kierowcy o niskim wzroście

Kierowca, osoba niskiego wzrostu, zdecydował się na podwyższenie siedziska fotela w profesjonalny sposób. Podwyższenie jest solidnie mocowane jednak ma możliwość demontażu. Umożliwia to prowadzenie samochodu innym osobom.

audi a3 8p podniesienie siedziska

Jak widać na zdjęciu, zamontowanie modułu RGH - II nie było łatwą sprawą. Nie było zbyt wiele miejsca. Niski wzrost wymaga przysunięcia fotela blisko kierownicy. Montaż modułu wymaga z kolei miejsca, tak aby dźwignia miała odpowiedni skok, zapewniający skuteczne hamowanie.

Audi a3 8P moduł RGH-II dla niepełnosprawnych

Bogata zabudowa wnętrza, włącznie z podłokietnikiem oraz podwyższenie siedziska skutecznie utrudniały montaż osprzętu, jednak dźwignia została umieszczona w odpowiednim miejscu bez wiercenia żadnych otworów w samochodzie.

audi a3 8p moduł RGH-II adaptacja dla niepełnosprawnych

Dodatkowy uchwyt na kierownicy pozwala sprawnie manewrować samochodem, gdy prawa ręka zajęta jest sterowaniem przyspieszeniem i hamowaniem.Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

INFO

Pokaż ciekawe naprawy które wykonałeś.

Wyślij fotorelację z opisem na: