Tuning wnętrza auta

Chciałbyś zmienić swój samochód od wewnątrz, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Boisz się zbyt dużych kosztów, na które cię zwyczajnie nie stać? Spokojnie! Wiele czynności możesz wykonać samodzielnie, a twój pojazd zyska zupełnie inny wygląd. Część warto jednak powierzyć specjaliście, który wykona profesjonalny tuning wnętrza. Będziesz zaskoczony efektem!

Zegar
Na rynku dostępnych jest wiele tarcz tuningowych, dostępnych w różnych wzorach i kolorach. Możesz też pokusić się o wymianę całego zestawu wskaźników – tutaj również wybór jest wręcz nieograniczony. Niektórzy posiadacze aut decydują się także na dołączenie dodatkowych wskaźników, np. pokazujących stan ciśnienia oleju. Dla przykładu zestaw aluminiowych ramek to standardowo koszt około 50zł – jak widać więc, całkiem niewiele. A efekt jest naprawdę zadowalający.

Podświetlenie
Przy wymianie tarcz zegarowych warto także pomyśleć o nowym oświetleniu – jak go dokonać? Wystarczy żarówki lub diody wymienić w każdym podświetlonym elemencie. Prawda, że nic trudnego? Pamiętaj, aby wybrać kolor dopasowany do auta. Nie powinien być również zbyt mocny – światło będzie cię rozpraszać, przez co ciężko się skupić na drodze.

Okleiny
Okleina to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań służących zmianie wyglądu auta. Dobrze położona może zdziałać prawdziwe cuda. Niezwykle ważne jest, aby wybrać kolor i wzór dobrany do pojazdu – źle dopasowany będzie się rzucał w oczy. Z kolei przy umiejętnym montażu można zdziałać prawdziwe auta i wzbudzić powszechny zachwyt. Jeśli jednak nie znasz się na tym, pozostaw sprawę specjaliście. Tym bardziej, że koszt jest relatywnie niewielki.

Kierownica
Kierownica jest jednym z elementów eksploatacyjnych i szybko się niszczy. Przy inwestycji rzędu kilkudziesięciu złotych możesz się jednak pozbyć tego problemu i zakupić nowe obszycie. Zestaw powinien zawierać specjalną nić i igłę do przeplatania przez dziurki. Montaż jest niezwykle łatwy, a rozwiąże sprawę na długi czas. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Tapicerka
Wymiana tapicerki wiąże się z większymi kosztami i poświęceniem sporo czasu na tuning. Obszycie foteli i boczków to jedno, ale podsufitka i słupki to dla wielu posiadaczy aut zbyt wielki koszt. Oczywiście najlepszy efekt robi skóra, ale wymaga sporych nakładów finansowych.

W wersji oszczędnościowej można zdecydować się na pokrowce, dostępne w rozmaitej kolorystyce. Najlepsze są dopasowane bezpośrednio do danego modelu auta, jednak na rynku można spotkać mnóstwo propozycji dla najpopularniejszych typów pojazdów. Dobierz pokrowce, które będą się dobrze prezentować, a za niewielką cenę wnętrze twojego samochodu znacznie zmieni swój wygląd.Przeczytaj także

Volkswagen Passat B6 - Cena wymiany płynu chłodniczego

Volkswagen Passat B6 - Cena wymiany płynu chłodniczego

 VW Passat B6 to następca legendarnego Passata B5. Produkowany był w latach 2005-2010. Pojazd zajął drugie miejsce w plebiscycie na Samochód Roku. W ofercie zaoferowano 14 silników diesla oraz 9 silników benzynowych. Silniki zasilane olejem napędowym zawierały się w pojemnościach 1.6 do...

więcej

Mazda 3 I - Cena wymiany tarcz hamulcowych

Mazda 3 I - Cena wymiany tarcz hamulcowych

  Samochód klasy kompaktowej produkowany od 2003 - 2009. Mazda 3 jest następcą modelu 323. Zajął 2 pozycje na Europejski samochód roku w 2004. W roku 2006 auto przeszło delikatny facelifting. Oferowany w 4 odmianach benzynowych od 84KM do 260KM oraz 3 silników diesla o mocy od 90KM do 143KM.

więcej

Audi A5 I - Cena wymiany filtra paliwa

Audi A5 I - Cena wymiany filtra paliwa

 Audi A5 I generacji można porównać do Audi A4 w nadwoziu coupe i liftback. Jego produkcja rozpoczęła się w 2007 i trwała do 2016, przechodząc facelifting w 2011 roku. W ofercie znalazło się 11 silnikow benzynowych o mocach od 144KM do 450KM oraz 11 silników diesla od 136KM do 245KM.

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyszukaj warsztat