Tuning wnętrza auta

Chciałbyś zmienić swój samochód od wewnątrz, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Boisz się zbyt dużych kosztów, na które cię zwyczajnie nie stać? Spokojnie! Wiele czynności możesz wykonać samodzielnie, a twój pojazd zyska zupełnie inny wygląd. Część warto jednak powierzyć specjaliście, który wykona profesjonalny tuning wnętrza. Będziesz zaskoczony efektem!

Zegar
Na rynku dostępnych jest wiele tarcz tuningowych, dostępnych w różnych wzorach i kolorach. Możesz też pokusić się o wymianę całego zestawu wskaźników – tutaj również wybór jest wręcz nieograniczony. Niektórzy posiadacze aut decydują się także na dołączenie dodatkowych wskaźników, np. pokazujących stan ciśnienia oleju. Dla przykładu zestaw aluminiowych ramek to standardowo koszt około 50zł – jak widać więc, całkiem niewiele. A efekt jest naprawdę zadowalający.

Podświetlenie
Przy wymianie tarcz zegarowych warto także pomyśleć o nowym oświetleniu – jak go dokonać? Wystarczy żarówki lub diody wymienić w każdym podświetlonym elemencie. Prawda, że nic trudnego? Pamiętaj, aby wybrać kolor dopasowany do auta. Nie powinien być również zbyt mocny – światło będzie cię rozpraszać, przez co ciężko się skupić na drodze.

Okleiny
Okleina to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań służących zmianie wyglądu auta. Dobrze położona może zdziałać prawdziwe cuda. Niezwykle ważne jest, aby wybrać kolor i wzór dobrany do pojazdu – źle dopasowany będzie się rzucał w oczy. Z kolei przy umiejętnym montażu można zdziałać prawdziwe auta i wzbudzić powszechny zachwyt. Jeśli jednak nie znasz się na tym, pozostaw sprawę specjaliście. Tym bardziej, że koszt jest relatywnie niewielki.

Kierownica
Kierownica jest jednym z elementów eksploatacyjnych i szybko się niszczy. Przy inwestycji rzędu kilkudziesięciu złotych możesz się jednak pozbyć tego problemu i zakupić nowe obszycie. Zestaw powinien zawierać specjalną nić i igłę do przeplatania przez dziurki. Montaż jest niezwykle łatwy, a rozwiąże sprawę na długi czas. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Tapicerka
Wymiana tapicerki wiąże się z większymi kosztami i poświęceniem sporo czasu na tuning. Obszycie foteli i boczków to jedno, ale podsufitka i słupki to dla wielu posiadaczy aut zbyt wielki koszt. Oczywiście najlepszy efekt robi skóra, ale wymaga sporych nakładów finansowych.

W wersji oszczędnościowej można zdecydować się na pokrowce, dostępne w rozmaitej kolorystyce. Najlepsze są dopasowane bezpośrednio do danego modelu auta, jednak na rynku można spotkać mnóstwo propozycji dla najpopularniejszych typów pojazdów. Dobierz pokrowce, które będą się dobrze prezentować, a za niewielką cenę wnętrze twojego samochodu znacznie zmieni swój wygląd.
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Hak holowniczy – czy warto?

Hak holowniczy – czy warto?

Posiadanie haku holowniczego przy aucie bardzo się przydaje, gdy trzeba przewieźć coś większego. Wielu kierowców uważa, że jest to im całkowicie niepotrzebne, jednak w nagłych przypadkach zmieniają zdanie. Jeżeli wiesz, że takie udogodnienie będzie ci nieraz potrzebne, warto jest rozważyć jego...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?