Ile kosztuje naprawa zawieszenia pneumatycznego?

Znajdź mechanika naprawiające zawieszenia pneumatyczne w Twojej okolicy

Ile kosztuje sprawdzenie zawieszenia pneumatycznego?

Sprawdzenie zawieszenia pneumatycznego nie ogranicza się tylko do oględzin i szukania źródła nieszczelności. W większości przypadków niezbędne będzie jeszcze wykonanie innych czynności. Profesjonalny przegląd zawieszenia pneumatycznego z podłączeniem auta do komputera wraz ze sprawdzeniem ciśnienia w układzie przy pomocy manometrów to wydatek rzędu 300-1000 zł, w zależności od modelu i rocznika auta.

Ile kosztuje sama robocizna przy wymianach konkretnych części?

Za wymianę miechów zawieszenia w zależności od samochodu trzeba zapłacić od 200 do 600 złotych. Z kolei wymiana przewodów doprowadzających powietrze z kompresora do miechów może się wahać w granicach od 300 do 1000 złotych. Wymontowanie starej i montaż nowej sprężarki układu to wydatek rzędu 300-500 zł. Kolejnymi elementami, które mogą wymagać zastąpienia nowymi są czujniki, za taką usługę mechanik policzy od 200 do 300 złotych. Decydując się na demontaż zawieszenia pneumatycznego i montaż tradycyjnego za taką czynność warsztat może wziąć do 500 do 2000 zł złotych. Wymiana bloku zaworowego to wydatek rzędu 250-350 zł. Z kolei montaż nowych zaworów przy miechach będzie kosztował od 150 do 200 zł za sztukę. Adaptacja zawieszenia pneumatycznego, w przypadku gdy auto krzywo stoi to wydatek rzędu 300-400 zł.

Jak drogie mogą być części do zawieszenia pneumatycznego?

Za miechy w zależności od modelu samochodu trzeba zapłacić od 500 do 2000 zł. Zakup kompresora to wydatek na poziomie 1200-3700 złotych. Z kolei za czujniki trzeba zapłacić około 500 zł. Blok zaworowy kosztuje 1000-1500 zł. A zawory na miechach zwykle wyceniane są na 100-200 zł za sztukę. Elementy do konwersji zawieszenia z pneumatycznego na konwencjonalne będą kosztowały od 1000 do 5000 złotych. Z kolei za przewody trzeba zapłacić 15-20 zł za metr – zwykle jednak są one liczone w ramach robocizny.
 

Jak ograniczyć wydatki na serwis takiego zawieszenia?

Aby uniknąć wysokich kosztów wymian i kompletnego remontu zawieszenia pneumatycznego należy już przy pierwszych niepokojących symptomach odwiedzić mechanika. Im szybciej się to zrobi tym większa szansa, że wymiany będzie wymagał jeden element układu a nie kilka. Nawet niezbyt długa eksploatacja auta z niesprawnym miechem może doprowadzić do tego, że zamiast jednej poduszki trzeba będzie wymienić wszystkie łącznie z wężami i kompresorem.
 
Drugą istotną kwestią jest wybór odpowiednio wykwalifikowanego warsztatu, który specjalizuje się w tego typu naprawach. Dla przykładu polecanym warsztatem zajmującym się serwisem zawieszenia pneumatycznego w Warszawie jest Dr MechanikDecydując się na jak najtańszy warsztat często okazuje się, że trzeba szukać lepszego, który poprawi po nim nieprofesjonalnie wykonaną pracę.
 
Radzimy też zwracać szczególną uwagę na dobór części. Te powinny być odpowiednio wysokiej jakości, po to, aby już po kilku tysiącach przejechanych kilometrów nie okazało się, że dopiero co wymieniony element wymaga ponownego serwisu. Sceptycznie należy podchodzić również do części regenerowanych. Ich poziom jakości często nie jest zbyt regularny. Raz uda się trafić na dobrze naprawiony element, a innym razem po krótkim czasie trzeba go będzie wymieniać ponownie.

Znajdź mechanika naprawiające zawieszenia pneumatyczne w Twojej okolicyPrzeczytaj także

Hak holowniczy – czy warto?

Hak holowniczy – czy warto?

Posiadanie haku holowniczego przy aucie bardzo się przydaje, gdy trzeba przewieźć coś większego. Wielu kierowców uważa, że jest to im całkowicie niepotrzebne, jednak w nagłych przypadkach zmieniają zdanie. Jeżeli wiesz, że takie udogodnienie będzie ci nieraz potrzebne, warto jest rozważyć jego...

więcej

Renault Clio III - Cena wymiany oleju silnikowego

Renault Clio III - Cena wymiany oleju silnikowego

 Trzecia już generacja miejskiej propozycji od Renault produkowana była w latach 2005-2012. Tym razem do dyspozycji klientów pozostawiono benzynowe jednostki napędowe o pojemnościach 1.2 - 2.0 generujących moce od 65 KM do 203 KM. W gamie diesli pozostała już jedynie pojemności 1.5 dCi...

więcej

Toyota Avensis II - Cena wymiany sprzęgła

Toyota Avensis II - Cena wymiany sprzęgła

  Toyota Avensis drugiej generacji to samochód klasy średniej produkowany w latach 2002 - 2009. Konstrukcyjne auto niewiele różni się od swojego poprzednika, jednak jego sylwetka została odświeżona przez co stała się bardziej spójna. W 2006 roku auto poddano faceliftingowi. W ofercie Toyota...

więcej

Audi A6 C6 - Cena wymiany rozrządu

Audi A6 C6 - Cena wymiany rozrządu

 Audi A6 C6 to udoskonalona wersja swojego poprzednika. Model produkowano w latach 2004 – 2011. Przez ten czas samochód oferowany był z 10 silnikami benzynowymi od 2.0 TFSI do 5.2 V10 FSI 435KM oraz 8 silnikami diesla od 2.0 TDI 136KM do 3.0 V6 TDI 240KM.

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyszukaj warsztat