Pobierz darmową aplikację mobilną

Wymiana szyby bocznej, cena

Średnia cena usługi: od 57,83 PLN do 106,96 PLN

Boczna szyba w Twoim aucie uległa uszkodzeniu i chcesz ją wymienić? Ze względu na osadzenie w mechanizmie umożliwiającym jej opuszczanie, wymiana szyby bocznej powinna być przeprowadzana w profesjonalnym warsztacie. Jazda z taką usterką jest niebezpieczna i niekomfortowa, więc nie opłaca się bagatelizować problemu. Czy można samemu wymienić uszkodzoną szybę? Jak tego dokonać?

Zanim przystąpisz do jakichkolwiek czynności związanych z uszkodzoną szybą boczną, dokonaj oceny usterki. Jeśli została naruszona podczas próby kradzieży, szyba z pewnością nadaje się wyłącznie do wymiany. Nieco inaczej jest w przypadku odprysku powstałego przez uderzenie kamienia – jeśli jest niewielki, najlepiej wybrać się do specjalistycznego warsztatu i poprosić o opinię fachowca. Czasami da się takie pęknięcia usunąć bez większych problemów i przywrócić szybie dawną świetność. Jeśli są zbyt duże lub jest ich zbyt wiele, pozostaje już tylko zakup nowej szyby.

Kupno nowej szyby to spory koszt, tym bardziej, jeśli chcemy mieć oryginalną. Często lepszym rozwiązaniem jest szyba używana, która jest dopasowana do konkretnej marki samochodu, ale także roku produkcji i nadwozia. Przed kupnem należy zapytać o dokładny stan techniczny i zorientować się, czy nie ma folii przyciemniającej.

Najpierw trzeba zdemontować bok drzwi – warto mieć specjalne narzędzia do zdejmowania tapicerki, które znacznie przyspieszają pracę i pozwalają uniknąć uszkodzeń. W przypadku elektrycznych szyb należy być szczególnie uważnym, ponieważ można uszkodzić przewody elektryczne – warto jest więc skontrolować ich stan. Po zdemontowaniu uszczelki można przystąpić do wymiany szyby. Szybę należy odłączyć od mechanizmu opuszczania. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to czynność wymagająca cierpliwości i wyczucia. W niektórych modelach aut szybę trzeba podeprzeć lub podkleić mocną taśmą. Przed założeniem boczka drzwi należy kilka razy podnieść i opuścić drzwi, aby sprawdzić, czy wszystko działa. Często bowiem konieczna jest jej regulacja. To samo dotyczy elektrycznych elementów, a także ustawiania lusterek.

Jak widać, nie jest to zadanie trudne, ale wymagające wyczucia. Jeśli więc boisz się, że nie podołasz temu zadaniu lub coś uszkodzisz, wybierz się do specjalistycznego serwisu szyb, w którym usługa ta zostanie wykonana szybko i profesjonalnie. Cena montażu w warsztacie wynosi od 50 do 100zł. Co do samej szyby, wszystko zależy od tego, do jakiego samochodu jest przeznaczona, a także czy jest oryginalna, czy zamienna.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Pytanie niby banalne, a jednak jak najbardziej uzasadnione. Wielu posiadaczy samochodów nie zwraca na nie większej uwagi – od czasu do czasu wyczyści szyby, a potem całkowicie o nich zapomina....

więcej

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Producenci samochodów prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, by ograniczyć spalanie. Jakie daje to efekty? Patryk Mikiciuk z Team TOTAL postanowił to sprawdzić na przykładzie...

więcej

 Jak pokonać parujące szyby?

Jak pokonać parujące szyby?

W okresie jesienno-zimowym zmorą kierowców jest parowanie szyb. To efekt zwiększonej wilgotności powietrza i dużej różnicy temperatur we wnętrzu samochodu i na zewnątrz. Jest na to kilka sposobów,...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz