Pobierz darmową aplikację mobilną

Wtryskiwacze Common Rail naprawa

Wtryskiwacze są najbardziej awaryjnym elementem systemu common rail. Niestety, są dość drogie, a w dodatku zużywają się z reguły kompletami, co znacznie podwyższa koszt wymiany. Nie każdego stać na taką usługę w warsztacie. Na szczęście, zamiast wymieniać, można je regenerować, co jest o wiele bardziej opłacalną opcją. Poprawnie wykonana naprawa doprowadzi je do bardzo dobrego stanu za niewielkie pieniądze.

System common rail od kilkunastu lat stanowi rewolucję w świecie motoryzacji i jest wyznacznikiem nowoczesności. Niestety, nie jest on bez wad i należy do awaryjnych. Co najczęściej się psuje? Przede wszystkim wtryskiwacz (850-6500 zł), pompa wysokiego ciśnienia (1600-5500 zł) i zawór ciśnieniowy (150-900 zł).

Wtryskiwacze przy dużym przebiegu prędzej, czy później zaczną szwankować. Po czym to rozpoznać? Przede wszystkim po problemach z odpalaniem zimnego silnika. Niestety, poprawnej diagnozy nie będziesz w stanie wydać samodzielnie, podobnie jak nie zrobi tego zwykły mechanik. W normalnym warsztacie stwierdzą co najwyżej problem z układem wtryskowym. Szczególne informacje otrzymasz jedynie w specjalistycznym serwisie, który posiada odpowiedni sprzęt.

Większość wtryskiwaczy common rail można naprawić bez większych problemów - jeśli na rynku dostępne są części, dobry warsztat z pewnością sobie z tym poradzi. Standardowo cena regeneracji takiego wtryskiwacza kosztuje od 150 do 700 zł i zależy w dużej mierze od stopnia uszkodzenia. Jeśli udasz się do sprawdzonego i profesjonalnego serwisu, wtryskiwacze powinny zostać po tym zabiegu doprowadzone do pierwotnego stanu.

Jak działa common rail? Proces zaczyna się od podania paliwa przez pompę paliwową do pompy wysokiego ciśnienia. Trafia ono pod wysokim ciśnieniem do listwy common rail, z którą połączony jest wtryskiwacz. Wtrysk następuje pod wpływem impulsu elektrycznego.

Regeneracja wtryskiwaczy wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, którym nie dysponuje każdy warsztat. Jeśli więc znajdziesz bardzo tanią ofertę regeneracji, dobrze się zastanów, czy warto ją wybrać. W wielu serwisach pracuje się na starych urządzeniach, co często uniemożliwia efektywną naprawę. Lepiej więc postawić na punkt autoryzowany przez producentów układów wtryskowych, co daje nam gwarancję rzetelnej usługi. W takich warsztatach narzucane są wysokie standardy naprawy, sprzęt jest nowoczesny, a fachowcy mają stały dostęp do rozwiązań producentów. Stosują przy tym oryginalne części, które są droższe, ale za to zapewniają przywrócenie świetności wtryskiwaczom, czego nie można powiedzieć o tanich, używanych zamiennikach.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Jak przewozić narty w samochodzie?

Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą...

więcej

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe są sprzętem niezbędnym podczas zimowej wyprawy w góry. Korzysta się z nich raczej rzadko, ale jeśli już to w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc wiedzieć jak to...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz