Tapicerstwo samochodowe

 
Chcesz odświeżyć wnętrze swojego auta lub uczynić je wyjątkowym? A może chciałbyś obszyć kierownicę lub naprawić tapicerkę? Firma profesjonalnie zajmująca się tapicerstwem samochodowym, renowacją i serwisem skór samochodowych, montażem ogrzewania w fotelach oraz montażem zagłówków multimedialnych z pewnością Ci pomoże. Wszystko po to by uczynić wnętrze niepowtarzalnym.

tapicerstwo samochodowe

Czyszczenie tapicerki

W warsztacie korzysta się przede wszystkim z odkurzacza piorącego, który szybko i skutecznie usunie cały brud. Wychodzi więc o wiele ekonomiczniej, niż w przypadku kupna specjalnych pianek. Urządzenie nie rozciera brudu po całości, lecz odsysa go wraz ze środkami chemicznymi. Ile kosztuje taka usługa? Około 150 zł. Jeśli twoje auto jest więc mocno zabrudzone, to idealne rozwiązanie dla ciebie. W przypadku pojedynczych plam możesz natomiast spróbować samodzielnego czyszczenia. Pamiętaj jednak, że po wizycie u specjalisty wnętrze twojego auta będzie wyglądać jak nowe. Sam nigdy nie osiągniesz takiego rezultatu.

Coraz więcej serwisów oferuje pranie tapicerki przy pomocy odkurzacza piorącego typu karcher. Stały się one na tyle powszechne, że w żadnej lokalizacji nie będziesz miał problemu z dostępem do takiej usługi. Tapicerka wyczyszczona w ten sposób będzie w nieporównywalnie lepszym stanie, niż domowymi sposobami – ciężko nawet o jakiekolwiek porównanie.

Naprawa tapicerki

Tapicerka może zostać uszkodzona w wyniku oddziaływania wielu czynników, ale najczęściej spotykane są dziury po wypaleniu żarem z papierosa. Choć niewielkich rozmiarów, bardzo wpływają na estetykę wnętrza auta, a w przypadku jego sprzedaży obniżają wartość. Oczywiście możesz wymienić poszycie, ale jest to bardzo kosztowne rozwiązanie. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest usługa smart repair, w której chodzi o zamaskowanie ubytku. Po oczyszczeniu całości i zabezpieczeniu przed powiększeniem uszkodzenia, wypełnia się je specjalnymi włóknami. Kolor oczywiście dobiera się do tapicerki, aby nic się nie odróżniało. W wyniku zabiegu ubytek staje się całkowicie niezauważalny, co sprawia, że tapicerka wygląda jak nowa.

Renowacja skór samochodowych

Skóra w samochodzie uchodzi za element wytrzymały. Ten typ tapicerki posiada specjalną warstwę ochronną, która zabezpiecza go przed wilgocią, szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także wysokimi i niskimi temperaturami. Sprawia ona także, że czyszczenie jest o wiele łatwiejsze. Niestety, z czasem warstwa ta się ściera, co powoduje powstawanie przebarwień, wyblaknięć, a nawet pęknięć. Właśnie dlatego tak ważna jest konserwacja skóry, by odbudować wszelkie ubytki w tej specjalnej barierze ochronnej.

Renowacja skóry pozwala na usunięcie wielu jej uszkodzeń – opiera się na odtworzeniu lica skóry, czyli warstwy odpowiedzialnej za kolor. Fachowiec nakłada na skórę precyzyjnie dobrany pigment, a na końcu pokrywa całość bezbarwną warstwą zabezpieczającą. Po wykonaniu usługi w profesjonalnym serwisie jakość jest porównywalna do jakości nowej skóry.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Toyota Corolla X - Cena wymiany rozrządu

Toyota Corolla X - Cena wymiany rozrządu

 Produkcję Toyota Corolla IX rozpoczęto w 2001 roku, a zakończono w 2009 roku. Samochód do swojego poprzednika nie był absolutnie podobny, ponieważ jego sylwetka została zaprojektowana na...

więcej

Jak doczyścić podsufitkę?

Każdy, kto posiada auto, prędzej, czy później będzie musiał wziąć się za jego gruntowne wysprzątanie. O ile mycie samochodu nie stanowi problemu w dobie wszechobecnych myjni, o tyle pielęgnacja...

więcej

Toyota Auris I - Cena wymiany rozrządu

Toyota Auris I - Cena wymiany rozrządu

 Produkcję Toyoty Auris I rozpoczęto w 2006 roku. Samochód należy do segmentu klasy C, czyli niższej klasy średniej. Auto pod względem technicznym było podobne do Toyoty Corolla. Samochód...

więcej

Toyota Corolla IX - Cena wymiany rozrządu

Toyota Corolla IX - Cena wymiany rozrządu

 Produkcję Toyota Corolla IX rozpoczęto w 2001 roku, a zakończono w 2009 roku. Samochód do swojego poprzednika nie był absolutnie podobny, ponieważ jego sylwetka została zaprojektowana na...

więcej