Regeneracja reflektorów, cena

Średnia cena usługi: od 67,41 PLN do 168,15 PLN

Reflektory samochodowe szybko się zużywają. Wystawione są na zmienne warunki atmosferyczne i liczne czynniki mechaniczne, co powoduje matowienie kloszy. W dobrym serwisie samochodowym szybko dokonasz ich regeneracji, przywracając im dawny blask. Wypolerowanie reflektorów nie należy do trudnych zabiegów i równie dobrze możesz spróbować samodzielnie je wykonać. Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

polerowanie reflektorów

Plastikowe reflektory często ulegają zniszczeniom – są bardzo podatne na zarysowania i odpryski powstające w wyniku uderzeń wystrzeliwanych spod kół kamyków. Ponadto na ich starzenie wpływają mocno warunki atmosferyczne, promienie słoneczne, a nawet mycie niewłaściwymi środkami chemicznymi. W efekcie mamy matowe reflektory, które dodają autu lat i bardzo psują jego wygląd. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się coś z tym zrobić.

Wymiana na nowe reflektory niestety nie należy do tanich. Można się zaopatrzyć w zamienniki, których na rynku nie brakuje, ale te nie będą sprawować się tak dobrze jak oryginały. Właśnie dlatego wiele serwisów oferuje możliwość polerowania. Równie dobrze możesz taki zabieg wykonać samodzielnie, ponieważ nie wymaga on wielkiej wiedzy, ani profesjonalnego sprzętu.

Co będziesz potrzebował? Przede wszystkim papieru ściernego o różnych gradacjach, taśmy malarskiej (jeśli nie zdecydujesz się na wymontowanie lamp) i pasty polerskiej, dostępnej w każdym sklepie motoryzacyjnym. Na początku musisz dokładnie umyć reflektory, z uwzględnieniem wszelkich drobin kamyków, a także przyklejonej smoły – mogłyby one dodatkowo porysować całość. Oklej karoserię wokół reflektorów taśmą malarską, a także zabezpiecz wszelkie inne elementy, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Rodzaj taśmy ma jednak zasadnicze znaczenie – jeśli będzie zbyt mocna, może oderwać słabsze fragmenty lakieru. Poza tym niektóre zostawiają ślady w postaci kleju, które potem ciężko usunąć. Lepiej więc uniknąć dodatkowej pracy i postawić na sprawdzoną taśmę.

Namocz papier ścierny w wodzie i rozpocznij polerowanie reflektora (musi być cały czas mokry, zanurzaj więc go co chwilę). W przypadku większych szkodzeń i zarysowań, sięgnij najpierw po papier o gradacji 500. Ruchy wykonuje się na przemian pionowo i poziomo, nigdy koliście. Polerujemy w większości środek reflektora, boki w mniejszym stopniu. W trakcie zabiegu sprawdzaj, czy papier się nie zużył – jeśli trzeba, wymień go na nowy. Kiedy całość zostanie równomiernie zmatowiona, powtórz proces papierem 2500. Pamiętaj – im dłużej będziesz to robić, tym lepszy efekt końcowy. Następnie osusz lampę i nałóż na nią warstwę polerską. Całość wypoleruj dobrze przy pomocy szmatki, a jeszcze lepiej krążka polerskiego. Na końcu wystarczy wytrzeć klosz ściereczką z mikrofibry i zabezpieczyć go specjalnym preparatem. I to wszystko – już można się cieszyć zupełnie innym wyglądem reflektorów, a więc odświeżonym wyglądem samochodu.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Wielokrotnie zakup samochodu na rynku wtórnym to dobra okazja do tego, aby w atrakcyjne cenie nabyć egzemplarz ekonomiczny, dynamiczny i komfortowy. Niezależnie od tego, jakiego samochodu szukamy,...

więcej

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Dobry mechanik to zbawienie każdego kierowcy. Można mu zaufać zarówno pod względem fachowości wykonania naprawy jak i przy uczciwym rozliczeniu. Niestety naprawy związane z silnikiem lub skrzynią...

więcej