Piaskowanie felg

 Piaskowanie ma na celu dokładne oczyszczenie felg. Ich powierzchnia jest dzięki temu równa i oczyszczona nawet w trudno dostępnych miejscach. Dla osiągnięcia jak najlepszego efektu warto powierzyć to zadanie polecanemu specjaliście, który dobierze odpowiednią metodę - rzutnikową czy też pneumatyczną. Efekt przerośnie twoje najśmielsze oczekiwania, a auto uzyska zupełnie nowy, odświeżony wygląd.

Felgi jako elementy mocno eksploatowane i podlegające rozmaitym czynnikom zewnętrznym, z czasem tracą swój pierwotny, ładny wygląd. Mimo licznych prób doprowadzenia ich do porządku, ciężko przywrócić im dawny blask. Nie oznacza to jednak, że nic nie da się zrobić. Z pomocą przychodzą nam serwisy oferujące renowację felg.

Przed jakimikolwiek czynnościami związanymi z malowaniem felg, konieczne jest ich dokładne wyczyszczenie ze starej farby, brudu i rdzy. Niestety, nie jest to prosta sprawa, ponieważ zanieczyszczenia znajdują się w wielu zakamarkach, których nie pozbędziemy się w zwyczajny sposób. Idealnym rozwiązaniem jest w tym przypadku piaskowanie, czyli zabieg wykorzystujący wysokie ciśnienie powietrza i drobno zmielony piasek, dzięki którym dochodzi do złuszczenia wierzchniej warstwy materiału. Efekty są naprawdę spektakularne!

Jest to najbardziej skuteczna metoda oczyszczania metalowych elementów, ponieważ drobinki piasku docierają dosłownie wszędzie. Nawet częściowo porównywalnych efektów nie osiągniesz przy pomocy papieru ściernego czy drucianych szczotek.

Jeśli zamierzasz dokonywać częściej takich czynności czyszczących, możesz wyposażyć się we własną piaskarkę. Najprostszą opcją jest kupno pistoletu do piaskowania, który kosztuje około 50 zł. Posiada on specjalny zbiornik na piasek z dyszą zasysającą. Wystarczy podłączyć pistolet pod kompresor i rozpocząć czyszczenie. Rezultaty nie będą jednak tak spektakularne, jak w przypadku usługi serwisowej, ponieważ ciśnienie wystrzeliwanego ścierniwa jest za małe.

Możesz też wyposażyć się w piaskarkę ciśnieniową, która ma o wiele większą moc od pistoletu. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest funkcja odsysania zużytego ścierniwa, przez co nie mamy problemu z zalegającym wszędzie piaskiem. Urządzenie to wymaga jednak kompresora o dużej mocy i wydajności. Najtańsze modele kosztują około 300zł, natomiast sprzęt o większej mocy wymaga już większych nakładów pieniężnych, rzędu 1000zł.

Najlepszym, ale też najdroższym rozwiązaniem są piaskarki kabinowe. Urządzenie to wygląda jak zamykana skrzynia w wizjerem w pokrywie, przez co cały proces czyszczenia odbywa się w szczelnej komorze, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i czystość. Stosowane jest jednak praktycznie wyłącznie w warsztatach, ponieważ ma spore gabaryty i kosztuje dużo – ceny zaczynają się od 5 tys., ale są też modele za 30 tys. zł.

Do piaskowania używa się czystego piasku, dlatego należy zaopatrzyć się w taki w markecie budowlanym. Jeśli jednak piaskowanie interesuje cię jako usługa jednorazowa, daruj sobie kupno sprzętu i wybierz się do profesjonalnego serwisu, w którym dokonasz czyszczenia za niewielkie pieniądze.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Jak przechowywać opony samochodowe?

Jak przechowywać opony samochodowe?

Przy każdorazowej wymianie opon pojawia się problem – co zrobić ze zdjętym ogumieniem? Pytanie to może wydawać się banalne, jednak odpowiednie przechowywanie opon ma niezwykle istotne znaczenie -...

więcej

Jak sprawdzić głębokość bieżnika?

Jak sprawdzić głębokość bieżnika?

Prawidłowa kondycja ogumienia jest bardzo istotna, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Duże znaczenie ma w tym przypadku głębokość bieżnika, którego stan powinien kierowca na...

więcej

Opony sezonowe czy całoroczne?

Bez dobrego ogumienia samochód daleko nie zajedzie, dlatego też wysoka ich jakość jest bardzo ważnym elementem każdego samochodu Każdy sezon niesie ze sobą inne warunki atmosferyczne i drogowe,...

więcej

Czy opony bieżnikowane są trafnym wyborem?

Czy opony bieżnikowane są trafnym wyborem?

Kwestia bieżnikowania opon jest bardzo zróżnicowana, ponieważ są zwolennicy oraz przeciwnicy, a każda ze stron ma całą masę argumentów na ten temat. Jedni uważają, że bieżnikowane opony to dobre i...

więcej