Malowanie całego samochodu, cena

Średnia cena usługi: od 5.000,00 PLN do 9.999,99 PLN

 Bardziej niż jakikolwiek inny aspekt naprawy samochodu, malowanie auta jest uważane za sztukę. Jest to skutkiem wysiłku oraz umiejętności, które są wymagane do odpowiedniego mieszania farb oraz nanoszenia ich w łagodny i efektywny sposób. Nieważne, czy jesteś zainteresowany tym, aby auto wyróżniało sposobem jego malowania, czy po prostu starasz się zakryć ślady po kolizji, proces profesjonalnego malowania aut może Cię zainteresować.

malowanie całego samochodu

Oto podstawowy przebieg procesu malowania:

Wstępne czyszczenie

Przed malowaniem, prawdziwy profesjonalista powinien najpierw przygotować powierzchnię zewnętrznej dla właściwej przyczepności farby. Ten rozpoczyna się od usunięcia pierwotnego wykończenia poprzez szlifowanie. Zanim goły metal pojazdu jest całkowicie odsłonięty, cała powierzchnia zostanie oczyszczona specjalnym środkiem do metali, który usuwa wszystkie niechciane zanieczyszczenia z powierzchni. Maskowanie wyeliminuje możliwość pojawienia się farby w niepożądanych miejscach.

Przygotowanie powierzchni

Przed malowaniem, powierzchnia jest pokrywana specjalnym środkiem w celu dalszej poprawy przyczepności lakieru i zapobiegania korozji. Gdy podkład jest suchy, powierzchnia jest szlifowana, aby wyrównać powierzchnię podkładu. W celu zapewnienia równomiernego szlifowania na każdym z obszarów, wprowadzany jest kolejny typ podkładu ochronnego. W zależności od stopnia niedoskonałości i nierówności występujących na karoserii, szlifowanie trzeba powtarzać dwa do sześciu razy.

Malowanie

Po położeniu lakieru podstawowego i jego wyschnięciu nakładana  jest warstwa lakieru bezbarwnego. Po zakończeniu lakierowania i wyschnięciu powłoki, powierzchnię malowanych części nadwozia poleruje się żeby usunąć błędy w lakierze i osiągnięć estetyczny wygląd.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Czy sprawdzenie historii pojazdu przed zakupem jest opłacalne?

Wielokrotnie zakup samochodu na rynku wtórnym to dobra okazja do tego, aby w atrakcyjne cenie nabyć egzemplarz ekonomiczny, dynamiczny i komfortowy. Niezależnie od tego, jakiego samochodu szukamy,...

więcej

Koszt przeglądu auta. Ile zapłacisz za przegląd techniczny samochodu?

Koszt przeglądu auta. Ile zapłacisz za przegląd techniczny samochodu?

Jak wygląda przegląd techniczny samochodu? Jaka jest cena przeglądu? Jak często należy wykonywać przegląd techniczny auta? Jak wygląda przegląd auta z gazem? Jaki jest koszt przeglądu auta z...

więcej