Lakierowanie drzwi, cena

Średnia cena usługi: od 338,40 PLN do 601,80 PLN | sprawdź w okolicy

lakierowanie drzwi

O uszkodzenie lakieru na drzwiach bardzo łatwo. Wystarczy nieuważne otwieranie drzwi na parkingu, czy parkowanie w ciasnych miejscach. Niezależnie od wielkości uszkodzenia, drzwi w procesie lakierowania muszą przejść przez wszystkie pracochłonne etapy. W przypadku lakierowania takiego elementu jak drzwi, może być wymagane lakierowanie także sąsiednich elementów, aby drzwi nie wyróżniały się z bryły innym odcieniem. W niektórych przypadkach wyrównanie odcieni można uzyskać już za pomocą samego polerowania elementów. Proces lakierowania drzwi w przystosowanym do tego warsztacie zajmie doświadczonemu lakiernikowi jeden dzień. W przypadku warsztatu bez np. suszarni, czas ten wydłuży się o kilka dni.

Drzwi Twojego samochodu wymagają malowania i szukasz sprawdzonego serwisu blacharsko-lakierniczego, który podejmie się tego zadania? Lakierowanie drzwi, jak każda tego typu usługa, wymaga precyzji i doświadczenia. Lepiej więc nie podejmować się samodzielnie tego zadania. Mimo to warto wiedzieć, jak wygląda taka usługa krok po kroku, aby sprawdzić jakość jej wykonania u lakiernika. Podpowiadamy w skrócie, jak przebiega cały proces malowania drzwi.

lakierowanie drzwi

Najczęściej na lakierowanie decydujemy się w wyniku uszkodzeń lakieru lub po kolizji. W przypadku elementów, które można bez problemu zdemontować, takich jak lusterka, czy przedni błotnik, nie ma z naprawą większego problemu. Wystarczy odłączyć je od reszty pojazdu i wykonać niezbędne czynności. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku części trudnych do odseparowania – wtedy lakierowanie wykonuje się bezpośrednio na pojeździe. Szkopuł tkwi w tym, żeby zabezpieczyć sąsiadujące z nimi fragmenty karoserii i szyby przy pomocy specjalnej folii oraz taśmy samoprzylepnej (ale takiej, która nie zostawia kleju po oderwaniu). Dzięki temu nie uszkodzisz nic, a ponadto będziesz miał o wiele mniej sprzątania na końcu.

Drzwi samochodowe często ulegają licznym zarysowaniom, a także korozji. Z czasem problem robi się widoczny i wymaga ingerencji ze strony lakiernika. Tylko jak poradzić sobie z takim elementem? Najpierw trzeba się pozbyć rdzy, czego dokonujemy przy pomocy szlifierki oscylacyjnej. Powierzchnia powinna być jak najbardziej gładka. Na zeszlifowane fragmenty nakładamy podkład epoksydowy, a następnie podkład akrylowy wypełniający. Następnie całość należy zmatowić, aby pozbyć się ewentualnych nierówności. Po tych czynnościach aplikujemy lakier bazowy w kilku warstwach przy pomocy specjalnego pistoletu, a następnie lakier bezbarwny. Czekamy 24h na wyschnięcie całości. Na końcu warto wykonać polerowanie samochodu, aby uzyskać ładny efekt i pozbyć się ewentualnych śladów matowania.

Lakierowanie drzwi bywa dość skomplikowanym procesem, zwłaszcza w nowszych autach, w których nierzadko bywają one naszpikowane elektroniką. W takim wypadku ich wymontowanie to dodatkowy problem. Oczywiście, można pokusić się o lakierowanie bezpośrednio na pojeździe, ale wtedy będzie sporo roboty z zabezpieczeniem reszty auta i dotarciem do niektórych zakamarków. To niełatwa sprawa, zwłaszcza w przypadku rdzy – a ta często atakuje drzwi. Wizyta u lakiernika wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem, ale niestety kosztownym. Za pojedyncze drzwi trzeba się liczyć z kosztem około 300zł, a w niektórych punktach nawet sporo więcej. Wszystko zależy od danego warsztatu. Mimo to najważniejsze jest, aby postawić na sprawdzonego fachowca, którego poleca wiele osób. Rekomendacje innych osób są najlepszym sygnałem, że konkretny serwis dobrze zajmie się twoim autem.

Na rynku istnieje wiele typów lakieru, a także metod ich nakładania. Dla amatora takich zabiegów może to być więc nie lada wyzwaniem. Żeby uniknąć uchybień i niezadowalającego efektu końcowego, lepiej postawić na profesjonalny serwis blacharsko-lakierniczy, gdzie kolor zostanie dobrany odpowiednio, a cały proces wykonany prawidłowo. W takich kwestiach nie warto ryzykować.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

Nasze porady

 Jak prawidłowo dbać o lakier samochodowy?

Jak prawidłowo dbać o lakier samochodowy?

Wyjeżdżając z salonu nowym samochodem cieszymy się nie tylko z jego wyposażenia i komfortu jazdy, ale także z pięknie błyszczącego lakieru. Jeżeli chcemy, by zachował jak najdłużej swój wygląd,...

więcej

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Lakierowanie samochodu krok po kroku

Lakierowanie samochodu krok po kroku

Jeśli posiadasz własne auto, prędzej, czy później może czekać cię lakierowanie. Karoseria może ulec uszkodzeniu w wyniku wypadku lub nawet niewłaściwego użytkowania. Bardzo istotna jest również...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej