Lakierowanie błotnika, cena

Średnia cena usługi: od 297,20 PLN do 414,40 PLN | sprawdź w okolicy

lakierowanie błotnika

Lakierowanie błotnika wymagane jest z reguły na skutek otarć, zarysowań czy stłuczek. Często jest to też kolejny etap przygotowania elementu do ponownego montażu po usłudze blacharskiej, gdy nadkole zostało wgniecione. Może się okazać, że ekonomiczniej będzie kupić używane nadkole w tym samym kolorze, a następnie dopasować jego odcień do pozostałych elementów. W przypadku elementów leżących obok siebie, może być konieczne lakierowanie także elementów sąsiednich w celu uzyskania jednolitego koloru. Doświadczonemu lakiernikowi z odpowiednio wyposażonym warsztatem może to zająć nawet zaledwie jeden dzień.

Uszkodzony błotnik? Na pewno przyda się pomoc sprawdzonego lakiernika. Profesjonalny warsztat blacharsko-lakierniczy gwarantuje sprawną obsługę i brak niepożądanych efektów, czyli wtrąceń, cieni, czy oczek oleju. Naprawa uszkodzeń lakieru wymaga wprawy i precyzji – trzeba się na tym dobrze znać. Jeśli wiec twój błotnik wymaga malowania, pozostaw tę czynność specjaliście.


Najczęściej na wykonanie takiej usługi decydujemy się w wyniku uszkodzeń lakieru lub po kolizji. W przypadku elementów, które można bez problemu zdemontować, takich jak lusterka, czy przedni błotnik, nie ma z naprawą większego problemu. Wystarczy odłączyć je od reszty pojazdu i wykonać niezbędne czynności. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku części trudnych do odseparowania – wtedy lakierowanie wykonuje się bezpośrednio na pojeździe. Szkopuł tkwi w tym, żeby zabezpieczyć sąsiadujące z nimi fragmenty karoserii i szyby przy pomocy specjalnej folii oraz taśmy samoprzylepnej (ale takiej, która nie zostawia kleju po oderwaniu). Dzięki temu nie uszkodzisz nic, a ponadto będziesz miał o wiele mniej sprzątania na końcu.

Jak wygląda lakierowanie samochodu? Aby w ogóle przystąpić do tego procesu, należy pozbyć się najpierw warstwy starego lakieru, czego dokonuje się z użyciem papieru ściernego. W przypadku uszkodzonego podkładu, należy go tak samo zeszlifować. Po tym zabiegu myjemy i odtłuszczamy powierzchnię. Teraz można już nałożyć podkład – powinien być jak najlepszy, wraz z właściwościami antykorozyjnymi i izolacyjnymi. Czekamy do całkowitego wyschnięcia, po czym należy jeszcze raz całość wygłaszamy. I w końcu przychodzi moment na nałożenie lakieru bazowego – dla pewności dobrze jest nałożyć go na małym fragmencie powierzchni, by porównać kolor z resztą karoserii. Jeśli wszystko jest w porządku, przystępujemy do malowania. Po wyschnięciu nakładamy lakier bezbarwny i znowu czekamy. Na końcu wystarczy przy pomocy pasty polerskiej wykończyć zabieg, aby osiągnąć estetyczny wygląd i pozbyć się wtrąceń w lakierze.

W przypadku błotnika z reguły mamy ułatwione zadanie, ponieważ jest to element, który bez trudu można zdemontować. Bardzo często ulega on uszkodzeniom mechanicznym, w wyniku czego lakier potrafi odpryskiwać. W przypadku wgnieceń, konieczne jest ich wyklepanie w pierwszej kolejności, do czego potrzeba wyczucia – inaczej blacha pognie się jeszcze bardziej.. Przy szlifowaniu nie wykonujemy ruchów kolistych, tylko na przemian poziome i pionowe, co pomaga usunąć rysy. Później proces jest analogiczny do opisanego wyżej.

Na rynku istnieje wiele typów lakieru, a także metod ich nakładania. Dla amatora takich zabiegów może to być więc nie lada wyzwaniem. Żeby uniknąć uchybień i niezadowalającego efektu końcowego, lepiej postawić na profesjonalny serwis blacharsko-lakierniczy, gdzie kolor zostanie dobrany odpowiednio, a cały proces wykonany prawidłowo. W takich kwestiach nie warto ryzykować.

WYSZUKAJ NA MAPIE

Nasze porady

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej

 Jak prawidłowo dbać o lakier samochodowy?

Jak prawidłowo dbać o lakier samochodowy?

Wyjeżdżając z salonu nowym samochodem cieszymy się nie tylko z jego wyposażenia i komfortu jazdy, ale także z pięknie błyszczącego lakieru. Jeżeli chcemy, by zachował jak najdłużej swój wygląd,...

więcej

Lakierowanie samochodu krok po kroku

Lakierowanie samochodu krok po kroku

Jeśli posiadasz własne auto, prędzej, czy później może czekać cię lakierowanie. Karoseria może ulec uszkodzeniu w wyniku wypadku lub nawet niewłaściwego użytkowania. Bardzo istotna jest również...

więcej