Czyszczenie skórzanej tapicerki, cena

Średnia cena usługi: od 203,33 PLN do 316,67 PLN

Skórzana tapicerka w samochodzie wymaga sporo czasu i cierpliwości, jeśli ma prezentować się odpowiednio. Niestety po kilku latach ulega sporym zniszczeniom. Chciałbyś, aby wnętrze twojego auta odzyskało dawny blask? Nic trudnego! Zleć czyszczenie skórzanej tapicerki profesjonalistom, którzy nie tylko odkurzą i wyczyszczą fotele, ale także zabezpieczą je na przyszłość. Chciałbyś wiedzieć, jak samodzielnie ją pielęgnować? Zaraz się wszystkiego dowiesz!

czyszczenie skórzanej tapicerki

Wiele osób przy kupnie auta ze skórzaną tapicerką myśli, że będzie ona prezentowała się świetnie przez wiele lat. Niestety, to nie do końca prawda. Skóra co prawda jest dość wytrzymała, jednak przy odpowiedniej konserwacji. Ten typ tapicerki posiada specjalną warstwę ochronną, która zabezpiecza przed wilgocią, szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także wysokimi i niskimi temperaturami. Sprawia ona także, że czyszczenie jest o wiele łatwiejsze. Niestety, z czasem warstwa ta się ściera, co powoduje powstawanie przebarwień, wyblaknięć, a nawet pęknięć. Właśnie dlatego tak ważna jest konserwacja skóry, by odbudować wszelkie ubytki w tej specjalnej barierze ochronnej.

Do czyszczenia potrzebne są specjalne preparaty, przeznaczone wyłącznie dla skóry. Najpierw należy dokładnie odkurzyć wnętrze auta, przy pomocy standardowego odkurzacza. Jeśli nie masz do żadnego dostępu, zawsze możesz skorzystać z urządzeń dostępnych na wielu stacjach benzynowych. Ważne, aby dokładnie usunąć z tapicerki wszelki kurz i brud. Po wykonaniu tej czynności, należy zwilżyć szmatkę wodą (ale pamiętajmy, by z nią nie przesadzić) i przetrzeć skórzane powierzchnie. Teraz można już użyć środka czyszczącego – nakładamy go zawsze na szmatkę i czyścimy przy jej pomocy tapicerkę. Najlepsze są pod tym względem pianki, które pozwalają na mniejsze zużycie wody w trakcie czyszczenia.

Przy takich zabiegach pielęgnacyjnych należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim powinny być one wykonywane przynajmniej dwa razy w roku, jeśli chcemy, by skóra długo pozostała w dobrym stanie. Nie należy czyścić skóry też zbyt często, bo osiągniemy odwrotny efekt. Podczas zabiegu natomiast nie należy używać zbyt dużej ilości preparatów – nadmiar środków chemicznych może prowadzić wręcz do uszkodzenia skóry.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki w dużej mierze zależy od jej stanu. Jeśli prezentuje się ona stosunkowo dobrze, wystarczy zwykły wosk i opisane wyżej czyszczenie. Gorzej, jeśli doszło już do pęknięć, dla których także powstało wiele produktów. Z kolei w przypadku wytarcia oryginalnej farby z siedzeń, można zaopatrzyć się w specjalny środek, który uzupełni ubytek. Na końcu wystarczy pokryć zreperowaną powierzchnię środkiem pielęgnującym, aby jak najdłużej zachowywała odpowiedni wygląd.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Dobry mechanik to zbawienie każdego kierowcy. Można mu zaufać zarówno pod względem fachowości wykonania naprawy jak i przy uczciwym rozliczeniu. Niestety naprawy związane z silnikiem lub skrzynią...

więcej

Jak wyczyścić tapicerkę samochodową?

Jak wyczyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka w samochodzie ciągle jest wystawiona na liczne zabrudzenia. Plamy od napojów, słodkości, czy szminki są bardzo trudne do wywabienia. Tym bardziej, jeśli masz nowsze auto, wyposażone w...

więcej

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka kontroli trakcji TC?

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka kontroli trakcji TC?

Jazda z uszkodzonym układem kontroli trakcji stwarza poważne zagrożenie, tym bardziej, że może być to powiązane z układem ABS. Zapalenie kontrolki kontroli trakcji może być spowodowane awarią...

więcej