Cb radia, montaż

Zainteresowany kupnem CB radia? Jest to bardzo przydatne urządzenie, które świetnie się sprawdza w przypadku wszelkich zdarzeń drogowych – dzięki niemu możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli jesteś zdecydowany, skorzystaj z pomocy specjalisty, który doradzi jaki model powinieneś wybrać. W wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym uzyskasz wszystkie informacje potrzebne przy wyborze najlepszego zestawu. Pozostaje jedynie znalezienie profesjonalisty, który zajmie się montażem CB radia i anteny.

cb radia montaż

CB radio to urządzenie pomocne dla każdego kierowcy - pozwala ono uniknąć przede wszystkim mandatów i to chyba najważniejszy argument, dla którego ludzie decydują się na jego zakup. W bardzo krótkim czasie można się dowiedzieć bezpośrednio od innych kierowców, co dzieje się na drodze, a to znacznie ułatwia jazdę samochodem.

Panuje powszechne przekonanie, że im dłuższa antena, tym lepszy będzie odbiór – jest to oczywiście mit. W przypadku miejskich terenów możesz mieć problem z licznymi zakłóceniami – w takim przypadku najlepiej zdecydować się na antenę o długości około metra.. Najpopularniejsze są modele osadzone na podstawie magnetycznej. Tańsza jest antena montowana na stałe – gwarantuje też lepszą jakość odbioru. Eksperci doradzają, żeby zrobić dziurę w dachu i właśnie tam ją zamontować. Nie każdy jednak się na to decyduje. Poza tym takiej anteny nie można szybko zdemontować.

Wybór odbiorników na rynku jest ogromny. Jeśli CB radio jest ci potrzebne okazjonalnie, wystarczy ci prosty model do 200zł. W przypadku większych wymagań klienta trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 500-600zł. Nawet w przypadku najprostszego radia zwróć uwagę na to, aby posiadało regulację czułości – sprawdzi się w trakcie jazdy przez miasto. Najlepiej jednak udać się do specjalnego serwisu, w którym specjalista doradzi ci, jaki model będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Co warto wiedzieć przy kupnie? Najlepsze są modele z pokrętłem, służącym do zmiany kanałów. Przyciski są o wiele mniej praktyczne. Antena natomiast powinna znajdować się pośrodku auta dla jak najlepszego odbioru.

Jak wygląda kwestia montażu CB radia? Jest to zadanie nietrudne i praktycznie każdy sobie z nim poradzi. Można je zamontować praktycznie wszędzie – ważne, żeby było w zasięgu wzroku i rąk kierowcy. Nie może też przeszkadzać w prowadzeniu auta. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca i zamocowaniu sprzętu, trzeba podłączyć je do źródła zasilania i anteny. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak ustawienie urządzenia i dostrojenie anteny.

Jak widać, nie jest to zadanie trudne, ale wymagające cierpliwości i odrobiny wiedzy. Jeśli więc nie czujesz się pewnie w takich kwestiach, postaw na fachowca. W specjalistycznym serwisie radiokomunikacyjnym obsługa sprawdzi, jakie urządzenie najlepiej działa w twoim aucie i dobierze je do indywidualnych preferencji. Będziesz miał też pewność, że całość jest dobrze zamontowana. Najlepiej więc postawić na fachową pomoc i cieszyć się nowym CB radiem.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

BMW Serii 1 F20-21 - Cena wymiany rozrządu

BMW Serii 1 F20-21 - Cena wymiany rozrządu

 BMW Serii 1 F20-21 to kontynuacja modelu E81-87 który odniósł duży sukces. Model urósł w porównaniu do poprzednika nie tylko na zewnątrz. Gama silników benzynowych liczy aż 14 jednostek oraz...

więcej

BMW Serii 1 E81-87 - Cena wymiany rozrządu

BMW Serii 1 E81-87 - Cena wymiany rozrządu

 Produkcję BMW Serii 1 E81-87 rozpoczęto w 2004 roku. To najmniejszy model w ofercie BMW, który stał się najczęściej kupowanym pojazdem tej marki. Jego produkcja zakończyła się w 2013 roku. W...

więcej

BMW Serii 3 E46 - Cena wymiany rozrządu

BMW Serii 3 E46 - Cena wymiany rozrządu

 Model E46 to czwarty samochód pojawiający się w ofercie BMW Serii 3. Jest następcą bardzo popularnego E36, a jego produkcja rozpoczęła się w 1998 roku. W 2001 roku model przeszedl...

więcej

CB radio – jakie wybrać?

CB radio – jakie wybrać?

Podczas dłuższej jazdy samochodem można napotkać na liczne problemy drogowe. Kontrole prędkości, wypadki, czy choćby blokowanie dróg – to tylko kilka z wielu możliwości. Świetnym rozwiązaniem jest...

więcej