Cb radia, montaż

Zainteresowany kupnem CB radia? Jest to bardzo przydatne urządzenie, które świetnie się sprawdza w przypadku wszelkich zdarzeń drogowych – dzięki niemu możemy uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli jesteś zdecydowany, skorzystaj z pomocy specjalisty, który doradzi jaki model powinieneś wybrać. W wyspecjalizowanym warsztacie samochodowym uzyskasz wszystkie informacje potrzebne przy wyborze najlepszego zestawu. Pozostaje jedynie znalezienie profesjonalisty, który zajmie się montażem CB radia i anteny.

cb radia montaż

CB radio to urządzenie pomocne dla każdego kierowcy - pozwala ono uniknąć przede wszystkim mandatów i to chyba najważniejszy argument, dla którego ludzie decydują się na jego zakup. W bardzo krótkim czasie można się dowiedzieć bezpośrednio od innych kierowców, co dzieje się na drodze, a to znacznie ułatwia jazdę samochodem.

Panuje powszechne przekonanie, że im dłuższa antena, tym lepszy będzie odbiór – jest to oczywiście mit. W przypadku miejskich terenów możesz mieć problem z licznymi zakłóceniami – w takim przypadku najlepiej zdecydować się na antenę o długości około metra.. Najpopularniejsze są modele osadzone na podstawie magnetycznej. Tańsza jest antena montowana na stałe – gwarantuje też lepszą jakość odbioru. Eksperci doradzają, żeby zrobić dziurę w dachu i właśnie tam ją zamontować. Nie każdy jednak się na to decyduje. Poza tym takiej anteny nie można szybko zdemontować.

Wybór odbiorników na rynku jest ogromny. Jeśli CB radio jest ci potrzebne okazjonalnie, wystarczy ci prosty model do 200zł. W przypadku większych wymagań klienta trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 500-600zł. Nawet w przypadku najprostszego radia zwróć uwagę na to, aby posiadało regulację czułości – sprawdzi się w trakcie jazdy przez miasto. Najlepiej jednak udać się do specjalnego serwisu, w którym specjalista doradzi ci, jaki model będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Co warto wiedzieć przy kupnie? Najlepsze są modele z pokrętłem, służącym do zmiany kanałów. Przyciski są o wiele mniej praktyczne. Antena natomiast powinna znajdować się pośrodku auta dla jak najlepszego odbioru.

Jak wygląda kwestia montażu CB radia? Jest to zadanie nietrudne i praktycznie każdy sobie z nim poradzi. Można je zamontować praktycznie wszędzie – ważne, żeby było w zasięgu wzroku i rąk kierowcy. Nie może też przeszkadzać w prowadzeniu auta. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca i zamocowaniu sprzętu, trzeba podłączyć je do źródła zasilania i anteny. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak ustawienie urządzenia i dostrojenie anteny.

Jak widać, nie jest to zadanie trudne, ale wymagające cierpliwości i odrobiny wiedzy. Jeśli więc nie czujesz się pewnie w takich kwestiach, postaw na fachowca. W specjalistycznym serwisie radiokomunikacyjnym obsługa sprawdzi, jakie urządzenie najlepiej działa w twoim aucie i dobierze je do indywidualnych preferencji. Będziesz miał też pewność, że całość jest dobrze zamontowana. Najlepiej więc postawić na fachową pomoc i cieszyć się nowym CB radiem.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Audi A6 C6 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

Audi A6 C6 - Koszty naprawy zawieszenia pneumatycznego

Żywotność zawieszenia pneumatycznego przewidziana jest na 10 lat lub na przebieg około 200 000 km. Jednak długość eksploatacji jest w dużej mierze uzależniona od jakości dróg na jakich użytkowane...

więcej

Ile kosztuje naprawa zawieszenia pneumatycznego?

Ile kosztuje naprawa zawieszenia pneumatycznego?

Kluczem do oszacowania kosztów konkretnej naprawy zawieszenia pneumatycznego jest dokładne sprawdzenie całego układu i wyselekcjonowanie części, które nadają się do wymiany. Koszt usługi...

więcej

Czy warto kupować auto z zawieszeniem pneumatycznym?

Czy warto kupować auto z zawieszeniem pneumatycznym?

Zawieszenie pneumatyczne to rozwiązanie stosowane od lat głównie przez producentów marek premium, ale nie tylko. Jakie korzyści w codziennej eksploatacji daje? Czym różni się pneumatyka od...

więcej

CB radio – jakie wybrać?

CB radio – jakie wybrać?

Podczas dłuższej jazdy samochodem można napotkać na liczne problemy drogowe. Kontrole prędkości, wypadki, czy choćby blokowanie dróg – to tylko kilka z wielu możliwości. Świetnym rozwiązaniem jest...

więcej