Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby

 Kupując używany pojazd lub po prostu przerejestrowując swój obecny z określonych powodów często napotykamy problem mocno i nieustępliwie trzymającej naklejki z numerem rejestracyjnym naszego pojazdu. Mimo tego iż naklejka ta jest niewielka, działający na nią klej jest bardzo mocny i często nawet po pomyślnym usunięciu samej naklejki pozostawia brzydkie, trudne do usunięcia ślady. W tym artykule postaramy się jasno przekazać w jaki sposób możemy skutecznie usunąć ową naklejkę aby tego śladu nie było oraz jak go usunąć gdy jednak na szybie pozostanie.

Znajdź serwis szyb i umów usuwanie naklejki

Przeglądaj 11572 opinie o serwisach szyb,
wybierz sprawdzony i polecany przez innych kierowców serwis szyb.

UMÓW USUWANIE NAKLEJKI

ZESKROBANIE OSTRYM SKROBAKIEM LUB ŻYLETKĄ


Prostym aczkolwiek czasochłonnym sposobem na usunięcie naklejki jest zeskrobanie jej za pomocą ostrego skrobaka lub żyletki. Robimy to ostrożnie gdyż łatwo tutaj o skaleczenie. Warto jest wesprzeć się płynem do mycia szyb lub WD-40 spryskując czyszczoną przez nas powierzchnię. W przypadku tego sposobu nieuniknione jest pojawienie się na szybie pozostałości mocnego kleju co jest nieestetyczne. Pozbyć się tych śladów możemy zmywając benzyną ekstrakcyjną, rozpuszczalnikiem lub zmywaczem do paznokci. Wystarczy zwilżyć szmatkę jednym z tych środków i oczyścić szybę. Po takim zabiegu naklejka niestety nie nadaje się do ponownego użytku, żyletka lub skrobak ją zniszczy co nie pozwoli nam na zachowanie odpowiedniej struktury folii.

 

PODGRZANIE SZYBY I USUNIĘCIE NAKLEJKI

 

Najmniej inwazyjną i najszybszą metodą usunięcia naklejki jest podgrzanie szyby do dość wysokiej temperatury, na przykład suszarką lub opalarką. Ostrożnie, nie grzejemy szyby punktowo – robimy to na szerszej powierzchni aby uniknąć niespodziewanego pęknięcia naszej szyby. Nie podgrzewamy też szyby za mocno gdyż może ona zmatowieć. Po podgrzaniu szyby do odpowiedniej temperatury na tyle wysokiej, że trzymając na niej palce czujemy dyskomfort podważamy narożnik paznokciem lub naklejką i powoli ciągniemy swobodnie odklejając naklejkę. Po takim zabiegu naklejka nie jest poobrywana i w całości może zostać użyta ponownie co jest dużym plusem tej metody.

 

Ponownego przyklejenia pomyślnie usuniętej naklejki możemy dokonać używając tak zwanej taśmy transportowej lub zwykłej dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Przyklejamy kawałek taśmy na naklejkę, docinamy ją odpowiednio do jej rozmiaru i przyklejamy ponownie na szybę. Naklejka z numerem rejestracyjnym jest częścią systemu oznaczenia pojazdu i wraz z tablicami rejestracyjnymi dopuszcza nasz pojazd do ruchu. Za brak części tego systemu grozi nam odebranie dowodu rejestracyjnego, po prostu nasz pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu. Za brak naklejki podobnie jak i naklejenie jej w miejscu błędnym i nie przeznaczonym do tego grozi nam mandat karny w wysokości nawet do pięciuset złotych. Wyrobienie wtórnika nie jest specjalnie drogie bo kosztuje około dwadzieścia złotych ale trzeba poświęcić swój cenny czas udając się dwukrotnie do urzędu komunikacji i czekając na naklejkę. Zaoszczędzony czas polecamy na wykorzystanie go odwiedzając nasz serwis Euromaster!

 


 

 

 Przeczytaj także

Mazda 6 II - Cena wymiany filtra paliwa

Mazda 6 II - Cena wymiany filtra paliwa

 Mazda 6 II produkowana w latach 2007 - 2012. Zbudowany na platformie podłogowej G-platform ze współpracy z Fordem. W 2010 auto przeszło facelifting. W gamie silnikowej oferowano 4 jednostki benzynowe od 120KM do 170KM oraz 2 silnika diesla od 140KM do 163KM.

więcej

Fiat Punto II - Cena wymiany świec żarowych

Fiat Punto II - Cena wymiany świec żarowych

 Fiat Punto II to jeden z najbardziej rozpoznawalnych modelów samochodów klasy miejskiej. W drugiej wersji Punto znacznie podkreślono kształty nadwozia, lecz większość mechanizmów auto odziedziczyło po swoim poprzedniku. Pojazd produkowano w latach 1999 - 2010. W ofercie zaproponowano 6...

więcej

Audi A4 B7 - Cena wymiany świec zapłonowych

Audi A4 B7 - Cena wymiany świec zapłonowych

 Generacja B7 to ponowne odmłodzenie sprawdzonego modelu Audi A4. Produkcja rozpoczęła się w 2004 roku i trwała 4 lata. Samochód wyposażano w silniki benzynowe o pojemnościach od 1.6 102KM do 4.2 V8 FSI 420KM. W dieslach do dyspozycji były pojemności od najpopularniejszego 1.9 TDI do 3.0 V6...

więcej

Opel Astra G - Cena wymiany płynu chłodniczego

Opel Astra G - Cena wymiany płynu chłodniczego

 Opel Astra G oferowany był w nadwoziach coupe, cabrio, kombi, hatchback oraz sedan. Pojazd produkowano w latach 1998-2009. To jeden z najpopularniejszych modeli Opla, który w swojej ofercie silników benzynowych zaprezentował aż 17 możliwości do wyboru, gdzie silników diesla było dostępnych...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

Potrzebujesz mechanika?
Zadzwoń!