Wymiana wyświetlacza w samochodzie

Ekrany komputerów pokładowych stanowią ważne usprawnienie działania auta, ponieważ przekazują dużą liczbę informacji. Dzięki temu możemy sprawdzić pracę silnika, a także wiele innych parametrów. Niestety, z czasem, jak wszystko ulegają awariom. Na początku może się to objawiać przygasaniem na krawędziach, później znikaniem całych punktów i linii. Kupno nowych zegarów to opcja wyłącznie dla zamożniejszych posiadaczy aut – może kosztować nawet kilka tysięcy złotych! Lepiej więc naprawić je poza ASO.

Chyba każdy wie, że naprawa czegokolwiek w autoryzowanych serwisach to drogi interes, na który nie stać większości kierowców. Podobnie jest w przypadku wymiany zestawu wskaźników na nowe – ceny oscylują nawet w okolicach 4 tys. złotych! Kupno używanych zamienników nie zawsze się opłaca. W przypadku niektórych modeli jest wręcz niemożliwe – przede wszystkim, jeśli immobiliser jest zlokalizowany przy zegarach. Poza tym istnieje ryzyko, że po kupieniu używanych ekranów sytuacja zwyczajnie się powtórzy. Szkoda więc pieniędzy i czasu.

W dobie nieograniczonego wręcz handlu wcale nie tak trudno zdobyć wyświetlacze przeznaczone dla konkretnych typów aut. Coraz więcej firm elektronicznych produkuje takie zamienniki. Oczywiście, na rynku nie brak chińskich podróbek marnej jakości, ale przy odrobinie zaangażowania bez problemu znajdziesz ekran produkcji europejskiej. Oprócz tego możesz skorzystać ze świetnej opcji door-to-door. Wystarczy, że wybierzesz profesjonalną firmę elektroniczną, wymontujesz zepsute zegary z auta, wyślesz je pocztą lub kurierem, a po kilku dniach otrzymasz sprawne wskaźniki tą samą drogą. Oczywiście w takim przypadku otrzymasz stosowną gwarancję, nie musisz więc o nic się martwić. Niewątpliwą zaletą tego typu usług jest brak konieczności dojazdu do mechanika – wszystko odbywa się bez najmniejszego wysiłku z twojej strony.

Demontaż zegarów nie jest trudną czynnością, wymaga jednak podstawowej wiedzy o budowie wnętrza auta. Nie da się określić jednoznacznej instrukcji, ponieważ każda marka posiada własne rozwiązania. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, z pomocą przyjdzie ci Internet, w którym nie brakuje opisów wraz ze zdjęciami. Zawsze możesz wybrać się też do fachowca, który wykona zadanie w ekspresowym tempie. Wybór należy do ciebie.

Zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, zastanów się, ile pieniędzy możesz wydać. Jeśli nie ograniczają cię fundusze, spokojnie jedź do ASO. Otrzymasz oryginalny zestaw zegarów wraz z profesjonalnym montażem. Jeśli jednak nie należysz do tej grupy szczęśliwców, pozostają ci tańsze opcje, co wcale nie oznacza, że gorsze. Wystarczy postawić na sprawdzoną firmę, a na pewno będziesz zadowolony.
Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Co zrobić, gdy opony tracą przyczepność?

Co zrobić, gdy opony tracą przyczepność?

Jeżeli którakolwiek z opon w Twoim samochodzie traci przyczepność umów się do warsztatu na kontrolę. Problemy z trakcją mogą być spowodowane usterką układu kontroli trakcji lub złym stanem opon. Jazda samochodem mającym skłonności do utraty przyczepności może być bardzo stresująca i niebezpieczna.

więcej

Wymiana szyb samochodowych – kiedy jest konieczna?

Wymiana szyb samochodowych – kiedy jest konieczna?

W zależności od panujących warunków atmosferycznych, szyby samochodowe są narażone na różne rodzaje uszkodzeń. Warto o tym pamiętać, ponieważ najmniejszy ubytek może doprowadzić do sporych kosztów w warsztacie. W wielu przypadkach szyby można naprawić, ale należy szybko reagować. Kiedy więc...

więcej

Porządek w samochodzie - kierowco, zrób to !

Porządek w samochodzie - kierowco, zrób to !

Wiosna większości kojarzy się z cieplejszymi dniami, odradzaniem się przyrody, ale także porządkami w domu i poza nim. Jest to więc idealny moment na zaprowadzenie ładu w aucie, które po zimie zmaga się z dużą ilością brudu i zanieczyszczeń. Nie tylko poprawi to estetykę pojazdu, ale także jego...

więcej

Co zrobić, gdy hamulec ręczny nie odpuszcza?

Co zrobić, gdy hamulec ręczny nie odpuszcza?

 Jeżeli hamulec ręczny nie chce odpuścić, nie uda nam się nigdzie pojechać samochodem. Jazda z zaciśniętym hamulec ręcznym doprowadzi do przegrzania układu hamulcowego i uszkodzenia elementów ciernych. Aby uniknąć wysokich kosztów naprawy warto umówić się jak najszybciej do warsztatu...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ