Samochód dla rodziny z dzieckiem

Kiedy nasza rodzina się powiększa i pojawia się dziecko, musimy przygotować dla niego przestrzeń. Poza pokoikiem dziecięcym i innymi zakątkami naszego domu, konieczne jest również stworzenie bezpiecznego miejsca w samochodzie. Najczęściej wiąże się to z kupnem nowego auta, które nie tylko zapewni komfort naszej rodzinie w trakcie podróży, ale również uwzględni wszystkie potrzeby związane z jej nowym członkiem. Jak zatem wybrać to właściwe i według jakich kryteriów? Oto podstawowe zasady.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Głównym aspektem doboru samochodu dla rodziny z dzieckiem jest oczywiście bezpieczeństwo. W przypadku małego dziecka najważniejszą kwestią jest możliwość odpowiedniego zamontowania fotelika, który nawet podczas silnych manewrów utrzymywałby dziecko w odpowiedniej pozycji. Auto powinno być wyposażone w zaczepy Isofix, znajdujące się pomiędzy oparciem a siedziskiem fotela, do których można przymocować specjalny fotelik dziecięcy. Dużą wygodę zapewnia możliwość umieszczenia go zarówno z przodu, jak i na tylnej części samochodu. Dzięki temu mamy gwarancję, że wybrany przez nas samochód rodzinny jest w pełni bezpieczny dla naszej pociechy. Warto również zwrócić uwagę na takie aspekty, jak duża przednia szyba, umożliwiająca dobrą widoczność.

Po drugie – wygoda i funkcjonalność

Funkcjonalność to również bardzo istotna kwestia wyboru najlepszego samochodu rodzinnego. Tutaj głównymi elementami, na które trzeba zwrócić uwagę są przestrzeń oraz wyposażenie auta w takie akcesoria, jak półki, skrytki, kieszenie. Oczywiście najważniejszym kryterium jest wielkość bagażnika. Pojemne auto rodzinne to podstawowy warunek wygody wszystkich pasażerów. Zwróćmy uwagę czy bagażnik jest nie tylko obszerny, ale także czy posiada odpowiednią konstrukcję, tj. pozwala na optymalny załadunek bagaży. Wybierzmy również 4- lub 5-drzwiowe auta, ponieważ będziemy mieli gwarancję, że zapięcie siedzącego na tylnym siedzeniu dziecka będzie możliwe.
Do najwygodniejszych samochodów rodzinnych należą minivany. Do najczęściej wybieranych należą tutaj Volkswagen Touran, Renault Scenic czy Citroen Picasso.

Po trzecie – ekonomiczność

Pojawienie się nowego członka rodziny wiąże się również z dodatkowymi kosztami, więc dobre auto rodzinne powinno być również ekonomiczne. Dlatego powinniśmy się zastanowić, w jaki sposób najczęściej będziemy je eksploatować. Jeżeli planujemy dość częste podróże, wówczas zastanówmy się nad kupnem samochodu z silnikiem Diesla. Nie będziemy musieli się martwić nadmiernymi kosztami paliwa, a jednocześnie możemy liczyć na większe osiągi. Pamiętajmy również, że musimy wziąć pod uwagę przeglądy okresowe, które wiążą się z dodatkowymi wydatkami.
Poza tym ostatnim kryterium jest wygląd, który zależny jest już tylko od naszych upodobań. Powodzenia i szerokiej drogi!

Przeczytaj także

Ford Transit (V, VI, VII) - Cena wymiany oleju silnikowego

Ford Transit (V, VI, VII) - Cena wymiany oleju silnikowego

Ford Transit to auto dostawcze klasy średniej segmentu D, które jest produkowane od 1953 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 8 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu van, pickup i bus. Głównymi konkurentami modelu jest Fiat Ducato, Opel Movano, Renault Master i Volkswagen Crafter. Ford...

więcej

Honda Accord VIII - Cena wymiany sprzęgła

Honda Accord VIII - Cena wymiany sprzęgła

Honda Accord to auto klasy średniej segmentu D, które jest produkowane od 1976 roku. Do dnia dzisiejszego powstało 10 generacji modelu, produkowanego w nadwoziu coupe, sedan i kombi. Głównymi konkurentami modelu jest Citroen C5, Ford Mondeo, Mazda 6, Opel Insignia, Peugeot 508, Renault Laguna,...

więcej

Opel Corsa (C, D, E) - Cena wymiany łożyska koła przód/tył

Opel Corsa (C, D, E) - Cena wymiany łożyska koła przód/tył

Opel Corsa to auto klasy miejskiej segmentu B, który produkowany jest od 1982 do dzisiaj. Do dnia dzisiejszego powstało 6 generacji modelu, produkowanych w nadwoziu hatchback, sedan, kombi i pickup. Głównymi konkurentami modelu jest Ford Fiesta, Hyundai i20, Kia Rio, Peugeot 208, Renault Clio,...

więcej

Opel Corsa C - Cena wymiany tarcz hamulcowych

Opel Corsa C - Cena wymiany tarcz hamulcowych

 Niegdyś do najpopularniejszych samochodów segmentu aut miejskich należał Opel Corsa C. Jego sylwetka jak na ówczesne czasy była nowoczesna, a cena auta przystępna. Produkcja pojazdu rozpoczęła się w 2000 roku, a zakończyła się 6 lat później. Przyszły właściciel do wyboru miał nadwozie 3 i...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

Znajdź warsztat i umów wizytę