Auto Serwis

Smolna 11, Stary Sosnowiec, 41-209 Sosnowiec

****** 3 (15 opinii)

WARSZTAT ZAMKNIĘTY

Opinie (15)

3 ******
Ocena wystawiona na podstawie 15 opinii.

Ogólne

******

Czas naprawy

******

Ceny usług

******

Jakość usług

******
 • R
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  W warsztacie po wymianie oleju nie dokręcono plastikowej osłony pod silnikiem ( co skutkowało ostrym hamowaniem i zagrożeniem na drodze w czasie jazdy)
  Mechanik nie odróżnił awarii pompy wodnej od łożyska w kompresorze .
  Prosiłem o wykasowanie powiadomienia o serwisie ale tego też nikt nie potrafił tego zrobić
  Zdecydowanie nie polecam


  Odpowiedź warsztatu na komentarz:

  Osłona została zamontowana poprawnie. Zdarzają się takie rzeczy że jakiś wkręt puści tym bardziej że nie przyjechała Pani od razu z tą usterką tylko po pewnym czasie. Łożysko w kompresorze zasugerowalismy ale nie było przeprowadzonej diagnozy. Co do kasowania inspekcji nie mamy sprzętu do mercedesa ale nawe nie jest to zawarte w cenie wymiany oleju.

  Mercedes

 • G
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  Najgorszy warsztat w jakim byłem.

  Zasugerowałem się dobrymi opiniami o tym warsztacie i to był mój błąd, jeżeli warsztat ma choć kilka złych opinie to można śmiało założyć że są nierzetelni (te opinie nie biorą się z powietrza) i a te dobre opinie najprawdopodobniej pochodzą od osób, które są znajomymi mechanika, albo od samego mechanika, więc są mniej wiarygodni.

  Mieli do zrobienia hamulec ręczny, hamulce robocze tylne i umycie okolic silnika z wycieku, zdiagnozowanie i naprawienie wycieku.
  Hamulce owszem zostały zrobione. Hamulec ręczny -OK, hamulce robocze - z prawej strony jest o wiele słabszy (cały układ trzeba odpowietrzyć) - sprawdzone na stacji diagnostycznej.
  Cała praca to 2 dni, w pierwszym dniu zero kontaktu ze strony mechanika, dzwoniłem do niego po południu, okazało się że w samochodzie zostały zrobione tylko i wyłącznie hamulce (samochód do odbioru), wyciek został mniej więcej określony. W następnym dniu miało być zrobione wymycie silnika i naprawa wycieku. Przy odbiorze na prośbę o postawienie samochodu na podnośnik mechanik nie chciał tego zrobić, "co nie ufa mi Pan?" - i dobrze że nalegałem bo okazało się że silnik w ogóle nie został umyty (więc diagnozę można włożyć w d....), i wyciek nie został naprawiony. Kwota jaką zażądał mechanik powala, nie ma się nijak do stawek rynkowych. Bębny zostały wyszlifowane a nie wymienione na nowe, co w ogóle nie zostało ze mną uzgodnione, za szlifowanie mechanik policzył sobie o wiele więcej niż koszt nowych.

  Pomijam już fakt, że siedzenie w samochodzie zostało ubrudzone, kierownica cała się lepi. Rachunek fiskalny jaki dostałem to kpina, nie wyszczególnione żadne elementy, więc nie wiem ile kosztowały szczęki cylinderek, i czy w ogóle są nowe.

  Ps. Pan Aleksander powinien już chyba iść na emeryturę i dać szansę młodym, może oni będą mieli lepsze podejście do klienta, większą wiedzę i chęci do pracy.


  Odpowiedź warsztatu na komentarz:

  Proszę nie kłamać że mieliśmy naprawić ten wyciek, mam jak byk napisane że mam sprawdzić wycieki silnika bez naprawy. Za toczenie bębnów zostało policzone 40 za obie sztuki, a że ich grubość pozwalała na dalszą eksploatacje to zainstalowałem je ponownie. Jeżeli hamulec jest słabszy to się przyjeżdża na poprawkę, ponieważ nie mamy jak zdiagnozować różnic w hamowaniu. Skąd Pan wie jakie są stawki rynkowe i jakie były trudności naprawie żeby to oceniać, czy posiada Pan jakieś papiery eksperta aby się wypowiadać na ten temat ? Na paragonie widnieje całościowa kwota napraw wraz z użytym materiałem ponieważ nie jesteśmy na vacie czego oczywiście nie sprawdził Pan czytając paragon. Jak ktoś chce ekstra wo wypisujemy na osobnej kartce co za ile zostało wymienione wraz z kwotami. Ps. Oby Pan w tym wieku co Aleksander miał tez tyle chęci, wiedzy i lepszego podejścia do klienta. Aha i jesteś h....m bo nawet telefonu odebrać się boisz żeby porozmawiać. A jak odbierzesz to rzucasz słuchawką , to o czymś świadczy.

 • W
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny - Komentarz unieważniony: 2019-07-01 15:07

  W warsztacie czysto, panowie sympatyczni. Natomiast... z tygodniowym wyprzedzeniem umawiałem się na prawdopodobnie naprawę klimatyzacji, bo padła całkiem. Gdy dwa dni przed terminem podjechałem ustalić godzinę, panowie bardzo uprzejmie przekazali, że mają za dużo pracy i nie mają czasu.
  Być może pod warsztatem stoi kolejka klientów, więc kolejnych można traktować mało poważnie. Ale ja już tam raczej na pewno nie podjadę, ani polecać nikomu nie będę


  Odpowiedź warsztatu na komentarz:

  Prosze sie zdecydować komu ma być wystawiona opinia. Ta sama opinia skopiowana jest dla firmy Bar-tech. Albo będzie jedna dla danej firmy albo zgłaszam sprawę dalej. Pozdrawiam.

 • M
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  Kilka dni wcześniej umówiona wizyta z racji że auto miało być zrobione jak to się zarzekali w ciągu kilku godzin (sprawdzenie szczelności i jeśli będzie wszystko ok to napełnienie układu i obsługa). Podstawilem samochód na ustalona przez serwis godzinę i otrzymałem informację żebym się spodziewał telefonu po południu. Wróciłem z racji braku kontaktu o godzinie zamknięcia serwisu i jak się okazało auto w ogóle nie ruszone. Stało dokładnie tak jak je pozostawiłem i nawet nie wiedzieli co miało być przy nim zrobione. Przy okazji jeden z pracowników rozmawiał przez telefon i mimo kilku aut na placu nawet nie wiedzieli co tam stoi. Generalnie śmieszne podejście do klienta z którym ustalają wizytę na konkretny dzień i godzinę z racji tego a żeby naprawa odbyła się w wyznaczonym czasie Na co się zgodzili po czym olali temat. Pozostałe komentarze innych użytkowników, co do jakości obsługi i czasu realizacji nie były przypadkowe. Nie polecam, nie solidni !


  Odpowiedź warsztatu na komentarz:

  Witam. Nie zgadzam się z wystawieniem negatywnej opinii dla warsztatu. Nie został Pan w żaden sposób oszukany, ani nie została pobrana żadna opłata żeby dawać negatywną opinię. Nie została po prostu wykonana usługa na którą się Pan umówił. Niestety zdarzają się też poślizgi co nastąpiło w tym przypadku. Nie rozumiem tak samo stwierdzenia co do do pozostałych użytkowników co stwierdzają złą jakość obsługi i czas realizacji nie znalazłem w istniejących komentarzach. Jeżeli by Pan nie przychodził się awanturować i zabierać samochodu do byłby zrobiony na późniejszą godzinę , a jeżeli było by coś nie naprawialne to bym umówił na inny termin dając odpowiedni rabat na usługę. Jesteśmy tylko ludźmi i jak widać łatwiej się wyżalić w internecie niż załatwić sprawę polubownie. Pozdrawiam Bartłomiej Szpak, pracownik serwisu który ciągle rozmawia przez telefon, i nie wiedział co stoi na placu ( a akurat mieliśmy dwa takie modele ).

  Opel

 • K
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  Pan starszy wraz ze swoim synkiem jak widzi kobietę to nie dość ze nue umie wytłumaczyć konkretnie co się dzieje z autem , ile naprawa bedzie kosztować i ile czasu zajmie to jeszcze zdziera kasę raz tyle co inny duzo lepszy mechanik. U mnie wydarł sporo kasy za " przygotowanie auta do remontu"- tak to nazwał- demontaz calkowity , ze auto musialo byc odcholowane do innego mechanika , krory naprawy dokolbal za 2 tys a nie jak określił pan S. i ktory chcial mi wydrzeć 4 tys !!!!!!
  Także Panie uważajcie!!!


  Odpowiedź warsztatu na komentarz:

  Klientka przyjechała swoim golfem 4 1.4 16v do naszego warsztatu że silnik stuka. Stuk silnika nie był na początku do namierzenia więc, zdecydowaliśmy zdjąć część głowicy czy nie zostały uszkodzone popychacze hydrauliczne, które okazały się sprawne. Ale taka diagnoza wymaga zdjęcia paska rozrządu i ustawienia go poprawnie na wymagane znaki. W samochodzie trzeba było zdjąć miskę olejową co wymaga demontażu kilku elementów. Okazało że że Pani wyciekł cały olej z silnika i silnik się zatarł na jednej z panewek korowodowych, co znaczy że silnik wymagał kapitalnego remontu. Cenę (4tyś ) która byłą wstępnie określona , nie byłą ceną ostateczną i mogła ulec zmianie. Cena była mniej więcej określona w oparciu o cenę nowych części potrzebnych do kompletnego remontu silnika (wał, panewki, pierścienie tłokowe, remont głowicy, oleje, płyny, filtry, uszczelki, kompletny rozrząd i paski). Nasz zakład nie montuje części z demontażu przez złe doświadczenia. Pani miała prawo zrezygnować co uczyniła. Została jedynie pobrana opłata za częściowy demontaż elementów silnika w celu wystawienia poprawnej diagnozy. Rozumiemy że nie każdy użytkownik pojazdu musi się znać co dolega jego pojazdowi. Tak samo mechanik od razu nie jest w stanie określić co generuje głośny stuk (jakby coś miało się rozpaść lada moment) bez poprawnie przeprowadzonej diagnozy. Resztę wypowiedzi właścicielki pozostawię bez komentarza....

 • l
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******
  Wizyta umówiona przez DobryMechanik.pl

  wymiana klocków hamulcowych w mazda 6 2002 bez zastrzeżeń


  Mazda 6 2002r

 • k
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Jestem zadowolona z realizacji usługi naprawy mojego samochodu przez Serwis.
  Została wykonana z zachowaniem staranności , za rozsądną cenę.


  Volvo

 • B
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******
  Wizyta umówiona przez DobryMechanik.pl

  Usunięcie zwarcia trwało jakieś 3 godziny(samochód w warsztacie czekał 6 godz. na naprawę).
  Jak na razie przyczyna braku świateł cofania usunięta, choć Clip kolegi wskazywał inne jeszcze zwarcia. Zobaczymy jak będzie dalej (bo błąd powracał po 1 - 2 dniach).
  Jestem zadowolony z szybkiej usługi, bo mogłem zrobić przegląd rejestracyjny.


  Renault Laguna III 2.0 dCi 2008r.

 • n
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  według mnie jeden z lepszych i sumienniejszych warsztatów w okolicy,
  miałem w swoim golfiku problemy z abs ,poduszkami i mocą silnika.
  podjechałem na diagnozę do ich sąsiadów na ulice Objazd 5 (cena jaką usłyszałem za naprawę powaliła mnie na kolana)
  na początku cena za naprawę miała wynieść ok 500zł(co było 1[4ceny ich sąsiadów)więc zgodziłem się na naprawę .
  na drugi dzień dostałem telefon że autko naprawione
  przyjechałem sprawdziłem auto śmiga jak nowe .
  a cena i tu szok 350zł.(a beż problemu dałbym te 500.)
  dzięki za naprawę , polecam ten warsztat


  golf 4 1.9tdi

 • r
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Polecam w 100%. Podjechałem pod warsztat o 8 rano z podejrzeniem konieczności remontu silnika tudzież jego wymiany w mojej Golfinie V5. Pan Bartek spokojnie obczaił sytuację, szybka diagnoza kompresji, wymiana świec, kilka dotknięć próbnikiem i diagnoza - moduł zapłonowy. Przed godziną 12 byłem już u siebie w firmie. Szybko, sprawnie, solidnie. A jakiś debil wczoraj chciał, żebym silnika szukał :)
  Polecam warsztat Pana Szpaka - jeśli chcesz się poczuć jak dobrze obsłużony klient.


  Golf 4 V5 2.3

 • A
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Samochód był u dwóch elektryków, którzy nie poradzili sobie z problemem zwarcia w układzie. Zniechęcony zacząłem szukać w necie, trafiłem do Pana Szpaka i nie zawiodłem się. Wszystkie pozytywne opinie się sprawdziły, usterka znaleziona, a kosztowało mnie to naprawdę niewiele. Naprawdę polecam. Będę wracał.


  Nissan Micra

 • Q
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  Chcę dodać tylko tyle, że chłodnica jest szczelna. Na dowód tego mam wydruk z serwisu Hyundaia, że został jeszcze opróżniony zbiornik z czynnikiem chłodniczym i odzyskano 21g tego czynnika. Więc niech wszyscy odpowiedzą sobie sami czy ta chłodnica była szczelna czy nie. Bo ja uważam że była szczelna. Inaczej by nie odzyskano tego czynnika. A co do telefonów to prawda. Pan dzwonił ale po 5 dniach a miałem czekać góra 2 dni na telefon. O klientów trzeba dbać.Dziękuję.


  Hyundai I20 1,2 benzyna

 • Q
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  Co można powiedzieć o tym mechaniku? Nic dobrego. [wymoderowano treści obraźliwe] Sytuacja wyglądała tak: 27 maja byłem u tego mechanika na tzw serwisie klimatyzacji w moim Hyundai-u. Myslałem ze wystarczy zwykłe nabicie klimatyzacji (koszt do 100-150zl). Myliłem się. Pan mechanik podłączył urządzenie do auta,zaczął coś sprawdzać. Psikał jakimś dziwnym płynem po chłodnicy i szukał czegoś. po ok 25min stwierdził że klimatyzacja jest nie szczelna bo jest dziurka w chłodnicy. zbiornik na ciecz chłodzącą jest pusty. Trzeba wymienic chłodnice,zrobić odgrzybianie,nabić od nowa. Wstępny koszt naprawy wyliczył na 800zł. ale powiedział że skontaktuje się ze mna do 2dni i ustalimy termin i poda cene naprawy z czesciami. Powiedziałem ze bede czekał. Za dotychczas wykonaną usługe wziął 50zł (nie zrobił w sumie nic). Do 2 czerwca nie dostałem żadnej odpowiedzi. Dziś 3 czerwca byłem w serwisie Hyundai-a w Dąbrowie Górniczej z tą sama sprawa bo dalej klima nie działała. W serwisie spędziłem 2 godziny. Dostałem herbatkę, miła obsługa itd. Po 2 godzinach odebrałem swoje auto ze sprawna klimatyzacja. Zapłaciłem 200zł. Okazało sie że klimatyzacja była szczelna i nie była do końca pusta bo odzyskano w serwisie 21gram chłodziwa. Napełniono klime do pełna i działa. co najwazniejsze jest szczelna. Mogłem zaplacić 800,900zł u jakiegos naciągacza za naprawe która nie musiała zostac wykonana, a zapłaciłem w serwisie 200zł gdzie była miła obsługa,dostałem gwarancje na to co zrobili i klima działa. Nie polecam tego mechanika. [wymoderowano treści obraźliwe].


  Odpowiedź warsztatu na komentarz:

  Niestety ale ten Pan nie ma racji. W klimatyzacji była uszkodzona chłodnica co zostało stwierdzone przy użyciu azotu i dziwnego płynu jaki pan stwierdził co oczywiście jest wodą z mydłem. Nie było czinna chłodniczego w układzie co jest znakiem nieszczelności. Mogłem to uzupełnić jak inni nabijacze i jak widać serwisy Hyundaia. Jak jest nieszczelność to i tak ujdzie może po tygodniu, miesiącu, dwóch. A co do kontaktu z tym Panem to też nie jest prawda. dzwoniłem w kolejnych dniach chyba około 10 razy po raz w każdym dniu, ale niestety nikt nie odbierał podanego przez klienta telefonu. Ile razy można dzwonić. A koszt 50 zł to standardowa diagnoza miejsc nieszczelności azotem, jest to metoda czasochłonna, czego oczywiście ten Pan oczywiście nie zaóważył i jakto stwierdził "nie zrobił w sumie nic". Nie wiem dlaczego tan Pan się tak uniósł z obraźliwymi słowami skoro musiał aż moderator zadziałać.

  Hyundai I20 1,2 benzyna

 • P
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Od dłuższego czasu szukałem mechanika w Sosnowcu - i znalazłem lepszego niż się spodziewałem. Pan Aleksander usterki wykrył szybko, wyregulował silnik, który pracuje teraz o niebo lepiej niż przed naprawą, ogarnął klimatyzację i poprawił elektrykę. Samochód pracuje teraz bez zarzutu.
  Poza tym, Pan Aleksander to bardzo w porządku facet. Jeżeli jest taka potrzeba, wytłumaczy dwa razy krok po kroku, co jest nie tak.
  Szkoda, że w tym kraju jest tak mało takich mechaników.

  Na pewno wrócę i będę polecał innym.


  Fiat Punto

 • A
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Polecam tych ludzi na 100% syn /młodszy troszkę mniej kasuję tak mi się wydaje, jednak tak czy siak są tani i fachowi. Prosze sobie wyobrazić : długi weekend a w moim audi a6 padł regulator napięcia w alternatorze, godzina 12:30 sobota - dzwonie i prosze o pomoc bo mam wyjazd z rodziną . Dzwoniłem wszędzie to mnie wyśmiewali że teraz to moge pomażyć ....zadzwoniłem do Szpaka i co....5 godzin później auto GOTOWE!!! Z radoscią i szczerą checia dałem 100zł w łape bo nikt by mi nie pomógł a pewnie za usługę na CITO policzył by 3 krotnie. Oni policzyli normalnie, dodam że a a6 trzeba sciągać cały przód z lampami itd. od tej pory robie u nich wszystkie auta - rzeczy które dla innych mechaników były na zasadzie serwisu - kupuje nowe i zakłady u nich wyglądaj tak że tu utniemy tam dorobimy - poregulujemy i zobaczymy a nie odrazu to sie panie nie da najlepiej kupic nowe bo nie ma co grzebać...dlatego naprawde polecam jak masz auto i jakieś problemy a wszedzie mówią ci nie i sie martwisz JEDZ DO NICH....


  Zalety:
  Zawsze ci pomogą a nawet przez telefon doradzą przed wizytą.


  Wady:
  ciężki dojazd na pierwszy raz:)


Podobne warsztaty

 • VEGMET AUTO-SERWIS

  Warsztat Godny Zaufania

  ul. Kukułek 41,  Zagórze,  Sosnowiec

  ******   5.3  (18 opinii)

  Zajmujemy się obsługą pojazdów osobowych i dostawczych wszystkich marek w zakresie elektroniki, mechaniki i klimatyzacji. Dysponujemy profesjonalną kadrą mechaników oraz wysokiej jakości narzędziami i sprzętem diagnostycznym, dzięki któremu...

  Zarezerwuj wizytę
 • "Serwis Diesel" Nowak Tomasz

  Warsztat Godny Zaufania

  Objazd 5,  Stary Sosnowiec,  Sosnowiec

  ******   4.3  (29 opinii)

  diagnostyka silników HDI, CDI, JTD, TDI +wtrysk benzyny; regeneracja pomp wtryskowych: Bosch, Lukas, Delphi; wtryskiwacze common rail - sprawdzenie, regeneracja; regeneracja turbosprężarek, rozruszników, alternatorów; ...

  Zarezerwuj wizytę
 • Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. W naszej ofercie znajdą Państwo: Blacharstwo - Lakiernictwo Wieloletnie szkolenie i bogate doświadczenie gwarantują najwyższą jakość naszych usług. Napraw blacharskich dokonujemy przy...

  Zarezerwuj wizytę
 • Zajmujemy się mechaniką pojazdową, kodowaniem, diagnostyką komputerową aut osobowych. Specjalizujemy się w naprawie pojazdów marki BMW. Posiadamy Certyfikat Współpracy z ASO. Jak do nas dojechać: Warsztat znajduje się w okolicy ul Wojska...

  Zarezerwuj wizytę
 • Obsługujemy samochody marki Opel. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego warsztatu!

 • Górnicki Andrzej Warsztat Mechaniki Samochodowej

  ul. Traugutta 105,  Stary Sosnowiec,  Sosnowiec

   

 • AUTO-TEST Ruchniak

  Ul. Beskidzka 22,  Dańdówka,  Sosnowiec

   AUTO-TEST Ruchniak w Sosnowcu to jeden z najdłużej działających i najlepszych serwisów samochodowych w regionie. Nasz serwis jako pierwszy w województwie śląskim dodał do swojej szerokiej oferty usługę konwersji - zamiany silnika...

 • Profesjonalne naprawy samochodów! tel 32 266 26 55 Naprawa samochodów, geometria kół, diagnostyka podwozia – profesjonalnie i w najlepszych cenach w Sosnowcu! Nasz warsztat samochodowy w Sosnowcu świadczy usługi w zakresie mechaniki pojazdowej...

 • Warsztat polecany przez innych kierowców.
  Czubamotors

  Krucza 5,  Centrum,  Sosnowiec

  UWAGA!!! WIOSNA W PEŁNI SERWIS KLIMATYZACJI 100zł W cenie odgrzybianie ozonatorem 7 gr Gratis! Cena dotyczy pełnego seriwsu klimatyzacji wraz z uzupełnieniem czynnika R134a do 200gram Każde kolejne 100gram czynnika jest płatne...

 • AUTO SERWIS TOMASZ JATKOWSKI

  Morcinka 17,  Porąbka,  Sosnowiec

   


Usługi wykonywane przez warsztat