Auto zastępcze Nakło nad Notecią

Wiejska, 89-100 Nakło nad Notecią

****** 0 (0 opinii)

Auto zastępcze Nakło nad Notecią

O warsztacie

Wiejska, 89-100, Nakło nad Notecią

Gotówka

* dzwoniąc pod wskazany numer warsztatu, Twój numer telefonu automatycznie zapisuje się w bazie danych portalu DobryMechanik.pl. Szczegółowe zasady przetwarzania Twojego numeru telefonu opisaliśmy w Polityce prywatności.

Wynajem z OC sprawcy

Miałeś kolizję nie ze swojej winy? Twoje auto jest uszkodzone?

Należy Ci się samochód zastępczy z polisy OC sprawcy! Nie zawsze jednak osiągnięcie tego celu jest takie proste i szybkie. Niezbędne jest wypełnienie szeregu dokumentów i formalności, a często same firmy ubezpieczeniowe przedłużają proces, chcąc zabezpieczyć się przed stratami lub wyłudzeniami. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i zadbać o to, aby spełnić wszelkie kryteria, uprawniające do wynajmu samochodu z OC sprawcy. Krok po kroku

Wniosek o likwidację szkody składa się w firmie wybranej przez sprawcę kolizji. Z przedstawicielami tego przedsiębiorstwa powinni się Państwo kontaktować samodzielnie, zazwyczaj telefonicznie lub poprzez formularz na stronie internetowej. Niezbędne będzie podanie własnych danych, a także danych sprawcy, wraz z numerem PESEL, numerem polisy, a także numerami rejestracyjnymi obu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Konieczne jest także opisanie okoliczności zdarzenia, wraz z datą kiedy miało ono miejsce. Właśnie z tego względu niezwykle istotne jest zanotowanie danych osoby odpowiedzialnej za szkodę w momencie zdarzenia. Oczywiście w przypadku, gdy winy którejś ze stron nie da się jednoznacznie określić, niezbędne będzie również wezwanie policji. Wówczas do zgłoszenia w zakładzie ubezpieczeniowym należy dołączyć także dane jednostki, która pojawiła się w miejscu zdarzenia.

Kolejnym krokiem jest spotkanie z rzeczoznawcą reprezentującym ubezpieczalnię. Odpowiedzialny jest on za oględziny samochodu, podczas których zbada on rozmiar, a także wartość uszkodzeń. Udokumentuje je również na fotografiach. Na podstawie oględzin zakład podejmuje decyzję o przyznaniu odszkodowania, a także o jego wysokości. Konieczne jest w tym przypadku wskazanie rzeczoznawcy wszystkich szkód i zniszczeń w samochodzie. Jeśli tego nie zrobimy, istnieje ryzyko, że za niektóre naprawy będziemy musieli zapłacić samemu.

Warto również pamiętać o tym, że przed zgłoszeniem szkody oraz spotkaniem z rzeczoznawcą nie powinno się dokonywać jakichkolwiek napraw. Jeśli jednak są one niezbędne, należy udokumentować stan auta sprzed naprawy, najlepiej w formie zdjęcia.

W następnej kolejności ubezpieczyciel przygotowuje kosztorys i przesyła go do nas. Jeżeli samochód posiada jeszcze ważną gwarancję, muszą być w nim uwzględnione ceny oryginalnych części zamiennych. Należy uważać na przypadki, w których ubezpieczyciel w kosztorysie zawrze tańsze zamienniki. Terminy

Zgodnie z ustawą odszkodowanie powinno pojawić się na koncie osoby poszkodowanej najpóźniej 30 dni po zgłoszeniu szkody. W przypadku pojawiających się wątpliwości i nieścisłości w sprawie, termin ten może ulec wydłużeniu, jednak nie powinien przekroczyć 90 dni od momentu zgłoszenia szkody. O czym musisz pamiętać?

Przed wszystkim MASZ PRAWO do samochodu zastępczego. Koszty jego wynajmu pokrywa firma ubezpieczeniowa. Jeśli kierowca chce skorzystać z auta zastępczego, musi poinformować o tym ubezpieczalnię w formie pisemnej. Musi także wykazać, że pojazd jest mu niezbędny do wykonywania podstawowych czynności, np. zawodowych lub wypełniania obowiązków rodzinnych. Decyzja o wyborze wypożyczalni samochodów należy wyłącznie do Ciebie. Należy jednak pamiętać o tym, że klasa wynajmowanego auta nie może być wyższa od tego, które zostało uszkodzone. Jesteśmy tutaj po to, aby Wam pomóc.

Wynajem samochodu zastępczego w Wypożyczalni Panek Rent a Car jest bezgotówkowy, co oznacza, że nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z wynajęciem samochodu, na czas naprawy Twojego pojazdu. Za cały okres wynajmu zapłaci ubezpieczyciel sprawcy.

Otrzymasz od nas auto tej samej klasy co uszkodzone, przy minimum formalności. Wynajem takiego pojazdu jest:

bezgotówkowy, bez limitu kilometrów, bez kaucji.

Po podpisaniu umowy przekazujemy Wam wybrany pojazd na warunkach pozwalających na sprawną likwidację szkody powstałej w wyniku kolizji czy wypadku. Nasi Klienci mają komfort utrzymania ciągłości korzystania ze swojego głównego środka transportu, bez konieczności inwestowania własnych pieniędzy. Otrzymują asystę profesjonalistów, którzy przeprowadzą Klienta przez formalne aspekty uzyskania samochodu zastępczego z OC sprawcy. Umożliwiamy Wam kilka form składania rezerwacji na wybrany pojazd. Może to być zgłoszenie telefoniczne, mailowe, jak również bezpośrednia wizyta u Nas.

Na tle konkurencji wyróżnia nas profesjonalna obsługa na każdym etapie wynajmu oraz merytoryczna pomoc przy likwidacji szkody z OC Twojego pojazdu. Pomożemy również w weryfikacji czy sprawca ma ważną polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, gdyż często kwestia ta nie jest uregulowana, skutecznie uniemożliwiając skorzystanie poszkodowanemu z tego prawa.

Więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię
0 ******
Ocena wystawiona na podstawie 0 opinii.

Ogólne

******

Czas naprawy

******

Ceny usług

******

Jakość usług

******

Ta firma nie ma jeszcze żadnej recenzji. Napisz pierwszą opinię.

Podobne warsztaty