AUTO-KLIMATYZACJA ŚLĄSKI

ul. Rolnicza 9, Gniotek, 43-190 Mikołów

****** 2.8 (5 opinii)

O warsztacie

ul. Rolnicza 9, Gniotek, 43-190, Mikołów

Gotówka

* dzwoniąc pod wskazany numer warsztatu, Twój numer telefonu automatycznie zapisuje się w bazie danych portalu DobryMechanik.pl. Szczegółowe zasady przetwarzania Twojego numeru telefonu opisaliśmy w Polityce prywatności.

 Firma "AUTO-KLIMATYZACJA ŚLĄSKI" rozpoczęła swoją działalność w 1986 roku. W początkowym okresie wykonywaliśmy usługi w zakresie napraw i remontów przemysłowych i domowych urządzeń chłodniczych. Od 1990 roku wykonujemy tylko usługi w zakresie klimatyzacji samochodów osobowych. W 1999 roku uzyskaliśmy autoryzację w zakresie montażu i serwisu postojowych urządzeń grzewczych firmy Eberspächer oraz przystąpiliśmy do organizacji PROZON zajmującej się substancjami kontrolowanymi. W 2003 r. nasza firma została przyjęta do systemu warsztatowego HELLA SERVICE PARTNER, którego opiekunem jest Hella Polska. W 2004 r. zostaliśmy wyróżnieni przez firmę HELLA Polska. Obecnie jesteśmy jednym z najściślej współpracujących warsztatów partnerskich Hella w zakresie klimatyzacji samochodowej. Dzięki ciągłym inwestycjom i dbałością o rozwój firmy dysponujemy najnowszymi urządzeniami serwisowymi, posiadamy dobrze zaopatrzone zaplecze magazynowe, zatrudniamy zaufanych oraz dobrze wyszkolonych pracowników. Do głównych atutów naszej firmy zaliczamy: czystość, profesjonalizm oraz punktualność. Jesteśmy pierwszym na Śląsku warsztatem specjalizującym się w dziedzinie klimatyzacji samochodowej i dzięki ciągłemu rozwojowi zapewniamy obsługę Państwa samochodów na najwyższym poziomie.

Więcej

Opinie (5)

Dodaj opinię
2.8 ******
Ocena wystawiona na podstawie 5 opinii.

Ogólne

******

Czas naprawy

******

Ceny usług

******

Jakość usług

******
 • A
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  2 lata temu regenerowałem tam sprężarkę klimatyzacji - Kia Sorento. Od razu pojawił się problem, poprawiali. Po niecałych 2 latach zatarł się. Poszedłem do innego mechanika. Jak się okazało, sprężarka nie była regenerowana, a jedynie wymieniono końcówki przewodów. Kosztowało to tysiąc złotych i kilka straconych dni. Nie polecam tego miejsca, kto może lepiej niech szuka innego warsztatu.


  Kia Sorento

 • r
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Kolejna wizyta w zakładzie związana z problemami z klimatyzacją. Uprzejma obsługa. Fachowa naprawa, koszty akceptowalne (uzgodnione ze mną telefonicznie), dodatkowe czynności nie związane bezpośrednio z naprawą wykonano po telefonicznej konsultacji ze mną. Przy zapłacie zapytano czy chcę fakturę (oczywiście faktura na wcześniej uzgodnioną kwotę). Jedyny mankament - brak możliwości płatności przy pomocy karty (Pani w biurze powiedziała, że planują instalację i używanie terminala). Zdecydowanie polecam.


  Mercedes-Benz E350

 • D
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  Oddałem Vectrę B 2.2DTI. Powód: niesprawna klimatyzacja - chodziła rok temu i przestała chłodzić. Przy okazji wyraźnie zaznaczyłem, żeby całą przeglądnęli bo od dwóch lat nic nie było przy niej robione. Na drugi dzień dostaję SMS-a, że ze względu na awarię w warsztacie samochód będzie do odbioru za dwa dni. No i mam telefon: proszę przyjechać po samochód, cena 620 zł!!!!! Po przyjeździe tłumaczy mi niby szef, że nieszczelność była na złączach sprężarki oraz na połączeniu chłodnicy. Przyjąłem cenę 620zł z wielkim bólem i pocieszyłem się dwa dni jak okazało się, że kapie woda na nogi pasażera. Znowu tam pojechałem i opisałem problem pytając dlaczego całej klimy nie sprawdzili. Odpowiedź - bo nie mówiłem. Kłamstwo bo wyraźnie żądałem przeglądu po naprawie. No doba zostawiłem auto mówiąc kolejny raz o kompleksowym przeglądzie. Odbieram po kilku dniach a tu cena 300zł. Za co!!!!!! Za przegląd i udrożnienie kanalików odpływowych. Normalne jaja!!!!! Płacę i płaczę! Proszę o paragon, fakturę cokolwiek. a tu informacja, że jak chcę fakturę to cena będzie wyższa!!!! Zdenerwowany jadę na urlop. Po przejechaniu ok 900km klima zaczyna syczeć i słabo chłodzi. Po urlopie znowu do niby serwisu klimatyzacji z reklamacją. No przyjęli i po tygodniu informacja telefoniczna: samochód do odbioru, cena 500zł. Jadę po odbiór z zamiarem nie zapłacenia za reklamację. No i się zaczęło. Niby osuszacz i tyle kosztowało. Niby nie można było stwierdzić wcześniej (prosiłem o kompleksowe sprawdzenie!!!!). No dobra: zapłaciłem znowu bez rachunku. Jestem przekonany, że naciąganie klientów to norma. Przecież w okresie zimowym żyją z tego co zachachmęcą latem! ŚWIADOMIE ODRADZAM TEN WARSZTAT!


  Vectra B

 • M
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Negatywny

  [wymoderowano] i tyle. Odstawiłem volvo xc70, diagnoza uszkodzona sprężarka klimy. Panienka z biura dzwoni że do wymiany sprężarka. Na drugi dzień informacja, że auto do odbioru. Do zapłaty 1000 zł bez faktury czy paragonu. Po 5 km klima nie działa jak wcześniej. Po sms bo właściciel nie odbierał dowiaduje się, że sprężarka została zregenerowana bez ściągania z auta a nie wymieniona bo nowa kosztuje nie wiadomo ile. Po odstawieniu auta na reklamacje dostałem sms od właściciela, że czeka na słowo przepraszam za oskarżanie go że nic nie zrobił i odbiorę auto już, lub będę czekał 14 dni aż uzna reklamację. [wymoderowano] . Raczej nie polecam


  VOLVO XC 70

 • s
  ******
  • czas naprawy

   ******
  • ceny usług

   ******
  • jakość usług

   ******

  Przyznać muszę, że dość późno wyrażam swoją opinię na temat tego warsztatu. Od dawno obiecywałem sobie, że to uczynię i zawsze coś było pilniejsze. Dziś jednak muszę to uczynić, gdyż po naprawie trzeciego samochodu byłoby nie fair nadal milczeć. Przygodę z tym warsztatem rozpocząłem jeszcze w 2013 roku, gdy po trzech (sic!) wymianach gwarancyjnych kompresora w pewnej firmie na ulicy Legionów Polskich 37 w Dąbrowie Górniczej i ich rezygnacji z dalszych prób usprawnienia układu w moim Fordzie Galaxy, podjechałem zrezygnowany i zapytałem o możliwość podjęcia naprawy. Po dwóch dniach Pan Marcin Śląski zadzwonił do mnie z informacją, że samochód gotowy - okazało się, że cały układ był zanieczyszczony :/ I wiecie co? Klima działa do dziś, czyli blisko 4 lata bezawaryjnej prawy. Niedawno znajomy podjechał (bo mu poleciłem) z VW Beatle - po kilku godzinach auto było gotowe (bezbłędnie wyłapany uszkodzony czujnik oraz przegnita wiązka przewodów. Natomiast ja niedawno zakupiłem Mazdę6 GH - miałem z nią problem, gdyż zaraz po uruchomieniu silnika klima pięknie chłodziła, jednak po 3-5 kilometrach zaczynało lecieć letnie powietrze z wentylacji. Wcześniej dobiłem u nich czynnik, wymieniłem filtr oraz wykonałem ozonowanie wnętrza. Wróciłem zatem do warsztatu i akurat podjechałem, gdy na dworze było ciepło (ponad 20 stopni). Kontrola temperatury nadmuchu wykazała, że faktycznie moja klimatyzacja nie działa, choć słychać było włączający się kompresor. Po 7 godzinach (nie byłem jedyny na placu) otrzymałem info, że auto gotowe - okazało się, że winne było sprzęgło, które po rozgrzaniu się kompresora przestawało spełniać swoją rolę. Klima chłodzi tak, że musiałem podnieść dziś temperaturę, choć jestem absolutnie zimnolubny. Życzę sobie, abym takich fachowców spotykał na swojej samochodowej drodze - rzetelność, fachowość, ludzkie podejście do klienta, uczciwość i rozsądne cen- tak w skrócie mogę ocenić warsztat Pana Marcina. Brawo! Oby tak dalej! Dodaję, że nie mam w zwyczaju kadzić warsztatom i jest to moja pierwsza opinia - jestem długoletnim forumowiczem portalu mazdaspeed.pl i również tam będę polecał tę rzetelną firmę.


  Mazda6; VW Beatle, Ford Galaxy

Podobne warsztaty


INFO

To Twój warsztat?
Przejmij nad nim kontrolę.

Błędne dane warsztatu?
Zgłoś aktualizację

Liczba wyświetleń: 3322