Wymiana koła dwumasowego, cena

Średnia cena usługi: od 412,50 PLN do 2.312,50 PLN

Koło dwumasowe oprócz swojej podstawowej roli nośnika energii, tłumi również drgania podczas pracy silnika, a także redukuje gwałtowny wzrost momentu obrotowego. Dlatego właśnie tak ważny jest profesjonalny serwis tego elementu. Jeżeli jednak wystąpi usterka, charakteryzująca się dokuczliwymi drganiami i hałasami z okolic sprzęgła, warto zgłosić się do profesjonalisty. Tym bardziej, że w większości przypadków koło dwumasowe można poddać regeneracji, co generuje o wiele mniejsze koszty, niż wymiana.

koło dwumasowe

Dwumasy montowane w dużych dieslach niestety nie należy do wytrzymałych elementów. Jego wymiana zalicza się do bardzo drogich usług i potrafi osiągnąć wysokość nawet 7 tys. zł. Wszystko tak naprawdę zależy od producenta – ceny jednak zaczynają się od minimum 1,5 tys. zł, a trzeba do tego doliczyć jeszcze koszty robocizny. Sprawę utrudnia fakt, że zamienniki są niewiele tańsze, a do niektórych modeli aut trudno dostępne.

Dwumasa z reguły ulega awarii w wyniku złej eksploatacji ze strony kierowcy. Z powodu dużych kosztów wymiany wiele osób decyduje się na regenerację tego podzespołu i nie ma się co temu dziwić. Statystycznie w około 90% można przeprowadzić udaną regenerację dwumasy, o ile mamy do czynienia z oryginalnymi częściami lub zamiennikami dobrej jakości. Dodatkowym plusem jest gwarancja udzielana przez warsztat, z reguły na okres roku.

Bardzo często serwisy zajmujące się regeneracją kół dwumasowych wymagają dostarczenia na miejsce już zdemontowanego podzespołu. Naprawa może wtedy trwać od pół godziny do nawet kilku. Przed zleceniem usługi sprawdź, ile kosztowałyby zamienniki do twojego samochodu, takich marek, jak: LuK, Sachs, Valeo, Exedy, Aisin, Blue Print, Japanparts, Ashika. Zamienniki te są naprawdę wysokiej jakości, w dodatku porównywalnej z oryginałami, a gwarancja z reguły jest na kilka lat. Jest to więc bardzo opłacalne rozwiązanie.

Na czym polega regeneracja koła dwumasowego? Podczas zabiegu wymienia się wszystkie uszkodzone elementy, znajdujące się wewnątrz koła. Następnie zostaje ono poddane toczeniu i szlifowaniu powierzchni ciernych w celu likwidacji wszelkich nierówności. Usługa kończy się wyważeniem koła, co jest absolutnie konieczną czynnością dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli zdecydowałeś się już na warsztat, w którym ma zostać przeprowadzona regeneracja, koniecznie zapytaj się o jakość części, jakie mają być umieszczone na wymianę wewnątrz koła. Powinny być wysokiej jakości, inaczej cały proces regeneracji nic nie da. Kiepskie elementy wewnętrzne szybko się zużyją, a ty będziesz znów musiał podejmować spore koszty naprawy. Pamiętaj też, aby nigdy nie decydować się na podzespoły używane – w niektórych warsztatach taka opcja bywa proponowana. Niestety, takie działanie może doprowadzić do poważnej awarii skrzyni biegów, a także silnika, jest to więc zbyt duże ryzyko.

WYSZUKAJ NA MAPIE

Nasze porady

Audi Q3 - Cena wymiany sprzęgła

Audi Q3 - Cena wymiany sprzęgła

 Audi Q3 to kompaktowy crossover SUV klasy premium. Jego produkcja rozpoczęła się w 2011 roku i trwa do teraz. I generacja modela produkowana była w latach 2011-2018, a II generacja jest na...

więcej

Suzuki Grand Vitara II - Cena wymiany tarcz hamulcowych

Suzuki Grand Vitara II - Cena wymiany tarcz hamulcowych

Suzuki Grand Vitara II to auto klasy kompaktowej segmentu C, które było produkowane od 2005 do 2014 roku. Do dnia dzisiejszego powstały 2 generacje modelu, produkowanego w nadwoziu SUV. Głównymi...

więcej

Renault Captur I - Cena wymiany łożyska koła przód/tył

Renault Captur I - Cena wymiany łożyska koła przód/tył

Renault Captur to auto klasy miejskiej segmentu B, które produkowane jest od 2013 roku. Do dnia dzisiejszego powstały 2 generacje modelu, produkowane w nadwoziu crossover. Głównymi konkurentami...

więcej

Cena wymiany dwumasy w Fordzie Mondeo Mk4 2.0 TDCI

Cena wymiany dwumasy w Fordzie Mondeo Mk4 2.0 TDCI

 Zamachowe koło dwumasowe najczęściej kojarzy się z silnikiem diesla, chociaż coraz częściej pojawia się też w silnikach benzynowych. Ma na celu tłumienie drgań między silnikiem, a skrzynią...

więcej