Pobierz darmową aplikację mobilną
Oblicz OC i AC dla Twojego samochodu

Pranie podsufitki, cena

Średnia cena usługi: od 57,50 PLN do 122,50 PLN

Co jakiś czas koniecznością staje się czyszczenie wnętrza auta. Największy problem pojawia się z reguły przy praniu podsufitki, na której często zostają zacieki, plamy, a w skrajnych przypadkach dochodzi do rozwarstwienia. Zanim więc przystąpisz do czyszczenia, powinieneś się do tego dobrze przygotować. Warto się też zorientować, ile taka usługa kosztuje w profesjonalnym serwisie – być może warto zainwestować trochę pieniędzy i uniknąć problemów z samodzielnym zabiegiem.


Tkanina na podsufitce może być mocowana na dwa sposoby – bezpośrednie przyklejenie na element tapicerowany lub umieszczenie między nimi cienkiej pianki, która poprawia estetykę i wycisza wnętrze auta. Niezależnie od przyjętej podczas produkcji metody, obydwa łączenia są trwałe i nie tak łatwo je zniszczyć. Stosowanie odkurzacza piorącego nie stanowi więc zagrożenia.
Problem pojawia się, jeśli twoje auto nie jest już najnowsze. Po upływie 10-15 lat pianka pod tkaniną traci swoje właściwości – kruszeje i zmienia się w pył. W takim wypadku nie ma już raczej możliwości doczyszczenia podsufitki. Należałoby po prostu usunąć materiał i całą piankę i ponownie przytwierdzić tkaninę. Osobną kwestię stanowi wilgoć w samochodzie, o którą nietrudno, jeśli nie wietrzysz auta i nie czyścisz wycieraczek. Najbardziej cierpi na tym właśnie podsufitka.


Co potrzebujemy do czyszczenia? Przede wszystkim odkurzacz piorący, ale może być również zwykły. Większość nowoczesnych odkurzaczy jest przystosowanych do pracy na mokro – wystarczy mieć odpowiednią ssawkę do prania tapicerki. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w miękką szczotkę lub pędzel, które idealnie sprawdzą się w trudno dostępnych miejscach i ssawkę szczelinową, dla pozbycia się brudnej wody ze wszystkich zakamarków. Oprócz tego ściereczki z mikrofibry i oczywiście odpowiednie środki chemiczne.
Najpierw odkurz podsufitkę dokładnie przy pomocy miękkiej końcówki, ponieważ większość zanieczyszczeń to kurz i piasek, które nie rozpuszczają się w wodzie. Świetnie sprawdzi się tu odkurzacz domowy, który pozbędzie się większości brudu bez problemu. Odkurzacz nie może mieć zbyt dużej siły ssącej, żeby materiał nie oderwał się od dachu.


Niestety, na podsufitce często znajdują się także trudniejsze zabrudzenia, nad którymi trzeba będzie się mocniej pochylić. Zaopatrz się w płyn do czyszczenia tapicerki – najlepszy będzie w sprayu. Przy pomocy miękkiej szczotki lub ścierki z mikrofibry delikatnie wyszoruj podsufitkę. Pamiętaj, aby środek chemiczny dozować oszczędnie – przemoczenie materiału może bowiem skutkować jego odklejeniem. Podczas prac pielęgnacyjnych należy zaczynać od tyłu auta i kierować się ku przodowi. Brudu nie należy rozcierać w czystych miejscach, aby nie pogorszyć wyglądu materiału.


Najlepszą opcją jest oczywiście odkurzacz piorący, ale to raczej opcja dla bardziej zamożnych posiadaczy aut. Jeśli nie stać cię na taką opcję, możesz też zdecydować się na wykonanie czyszczenia w profesjonalnym serwisie – przy niewielkim koszcie twoja podsufitka odzyska dawny blask i na dłuższy czas będziesz miał problem z głowy.
 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU
Szukasz pracy w warsztacie? Aplikuj w 60 sekund

Nasze porady

Ruszył konkurs TOTAL „Silniki mają duszę”

Ruszył konkurs TOTAL „Silniki mają duszę”

 Jesteś fanem motoryzacji i kochasz zabytkowe auta? W takim razie weź udział w konkursie „Silniki maja duszę”, który wystartował 12 maja na stronie teamtotalpro.pl. Nagrodą główną jest...

więcej

Co tanie, to drogie, czyli jak najlepiej kupić AC

Co tanie, to drogie, czyli jak najlepiej kupić AC

Podczas poszukiwań autocasco, powiedzenie „co tanie, to drogie” możemy traktować jako zasadę numer jeden. Nieprzemyślany zakup polisy AC zbyt często daje nam złudny spokój. Niekiedy uważamy, że...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz