Polerowanie felg aluminiowych

Chcesz, aby aluminiowe felgi Twojego auta przyciągały spojrzenia i wyglądały jak nowe? Nic prostszego. Znajdź polecany serwis oferujący usługę polerowania felg aluminiowych. Doświadczony fachowiec dobierze najodpowiedniejszą metodę polerowania i zapewni najlepsze efekty polerki. Doradzi także, jak zadbać o wypolerowaną powierzchnię tak, aby utrzymać efekt. Zobacz, jak wykonuje się taki zabieg.

polerowanie felg aluminiowych

Polerowanie felg aluminiowych w serwisie nie jest tanie – za jedną trzeba standardowo zapłacić nawet 350 zł. Czynność tę równie dobrze można wykonać samemu, ale wymaga to sporego nakładu pracy i przede wszystkim czasu. Wypolerowanie jednej felgi w warunkach garażowych wymaga bowiem poświęcenia około 10 godzin. Zobacz krok po kroku, jak się to odbywa.

1. Ocena stanu felgi

Zanim zaczniesz jakiekolwiek czynności związane z felgą, musisz dokładnie ją obejrzeć i ocenić jej stan. Nie może mieć bowiem zbyt dużych ubytków aluminium, ani widocznych śladów wcześniejszych napraw. Jeśli defekty są niewielkie, możesz przejść do kolejnego etapu.

2. Usuwanie powłoki lakierniczej

Teraz należy usunąć farbę i podkład z felgi, co robi się mechanicznie lub chemicznie. W przypadku tej drugiej metody wystarczy kupić odpowiedni środek do usuwania powłoki lakierniczej i zastosować go zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie od mechanicznego usuwania lakieru.

3. Szlifowanie ubytków i rantów

Kiedy mamy przed oczami „gołe” aluminium, możemy przystąpić do usunięcia drobnych rys. potrzebna jest do tego polerka mimośrodowa i papier o gradacji 240. Ranty felg możesz delikatnie zaokrąglić.

4. Matowanie papierem wodnym

Matowanie powinno odbywać się według schematu 360>800>1500>2000>2500.

5. Polerowanie

Teraz trzeba dokładnie wypolerować felgę przy użyciu pasty. Możesz dokonać tego mechanicznie, ale w zakamarkach pozostaje ci tylko ręczny zabieg.

6. Zabezpieczenie alufelgi

Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, należy od czasu do czasu woskować felgi. Opcją bardziej wytrzymałą jest położenie lakieru bezbarwnego, który zabezpiecza felgę na długi czas.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Jak sprawdzić głębokość bieżnika?

Jak sprawdzić głębokość bieżnika?

Prawidłowa kondycja ogumienia jest bardzo istotna, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Duże znaczenie ma w tym przypadku głębokość bieżnika, którego stan powinien kierowca na...

więcej

Czy opony bieżnikowane są trafnym wyborem?

Czy opony bieżnikowane są trafnym wyborem?

Kwestia bieżnikowania opon jest bardzo zróżnicowana, ponieważ są zwolennicy oraz przeciwnicy, a każda ze stron ma całą masę argumentów na ten temat. Jedni uważają, że bieżnikowane opony to dobre i...

więcej

Jak przechowywać opony samochodowe?

Jak przechowywać opony samochodowe?

Przy każdorazowej wymianie opon pojawia się problem – co zrobić ze zdjętym ogumieniem? Pytanie to może wydawać się banalne, jednak odpowiednie przechowywanie opon ma niezwykle istotne znaczenie -...

więcej

Opony sezonowe czy całoroczne?

Bez dobrego ogumienia samochód daleko nie zajedzie, dlatego też wysoka ich jakość jest bardzo ważnym elementem każdego samochodu Każdy sezon niesie ze sobą inne warunki atmosferyczne i drogowe,...

więcej