Pobierz darmową aplikację mobilną

Naprawa automatycznej skrzyni biegów

Poszukujesz warsztatu specjalizującego się w naprawie samochodów z automatyczną skrzynią biegów? Interesuje Cię regeneracja wybranych części, wymiana oleju, a może gruntowna naprawa automatu? To zadania dla fachowca, któremu bez obaw oddasz swoje auto. Wielu kierowców boi się, że naprawa tego typu przekładni może wiązać się z dużymi kosztami, co nie zawsze jest prawdą. Jak więc wygląda ta kwestia w praktyce?

Koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów z reguły są dosyć spore, co wynika z wysokich cen części zamiennych. Dodatkowo czaso- i kosztochłonne jest samo rozebranie przekładni, które wymaga doświadczenia i specjalistycznej wiedzy. Niestety, na polskim rynku ciągle brakuje fachowców, którzy zajmują się takimi usługami kompleksowo.

Automatyczna skrzynia biegów jest najbardziej skomplikowanym podzespołem pojazdu i najczęściej stanowi aż jedną trzecią jego wartości. W przypadku starszych aut może się zdarzyć, że koszty naprawy przewyższą wartość całego samochodu. Nie zdziw się więc, kiedy usłyszysz wycenę na 5-7 tys. na początku spisz protokół przyjęcia pojazdu. Prawdziwy fachowiec przed dokonaniem wyceny, dokona kontroli komputerowej pojazdu, a także się nim przejedzie. Warto także mieć na uwadze, że sprowadzanie skrzyni z zagranicy nie zawsze się opłaca. Bardzo często są one w złym stanie i taki zakup to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Wiele osób szukając oszczędności decyduje się na sprowadzenie skrzyni. Przy szacunkowym koszcie 4-4,5 tys. zł trzeba doliczyć koszty wysyłki (ok. 100zł). Do tego dochodzi ponad tysiąc złotych za włożenie skrzyni i około sześćset za wymianę oleju. Po podliczeniu okazuje się, że niewiele oszczędzimy, a do tego nie będziemy mieli żadnej gwarancji na ten podzespół. Lepiej więc serwisować auto w profesjonalnym warsztacie i nie oszczędzać na tym. Najdroższe w naprawie są z reguły japońskie automaty, co wynika z cen części. Na ich obronę można jednak powiedzieć, że rzadko się psują.

Co najczęściej psuje się w automatach? Z reguły elektrozawory hydrauliczne, co wynika ze zbyt rzadkiej wymiany oleju. Koszt wymiany jednego to kilkaset złotych, ale często konieczna jest wymiana całego bloku sterującego, a to już ogromne obciążenie dla portfela. Jeśli już dojdzie do naprawy, trzeba też wymienić wszystkie uszczelki, co kosztuje od 300 do nawet 2 tys. zł.

Zawsze pamiętaj o wymianie oleju w automatycznej skrzyni biegów, a unikniesz kosztów napraw. Wielu mechaników niestety wprowadza w błąd użytkowników aut, twierdząc, że taka wymiana nie jest konieczna. Nie daj się zwieść i właściwie użytkuj swoje auto!

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Volkswagena Passata zna chyba każdy. Obiekt wielu kawałów, dowcipów i drwin. Model poddawany mniej lub bardziej profesjonalnym tunningom. Wół roboczy taksówkarzy, przedstawicieli handlowych, ale...

więcej

Skrzynia automatyczna czy manualna?

Skrzynia automatyczna czy manualna?

To chyba jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów dyskusji wśród kierowców. Zarówno w Polsce, jak i za granicą nie brakuje zwolenników jednej i drugiej przekładni. Która jest więc lepsza?...

więcej

Co tanie, to drogie, czyli jak najlepiej kupić AC

Co tanie, to drogie, czyli jak najlepiej kupić AC

Podczas poszukiwań autocasco, powiedzenie „co tanie, to drogie” możemy traktować jako zasadę numer jeden. Nieprzemyślany zakup polisy AC zbyt często daje nam złudny spokój. Niekiedy uważamy, że...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz