Pobierz darmową aplikację mobilną
Oblicz OC i AC dla Twojego samochodu

Mycie podwozia ręczne

Podwozie Twojego samochodu wymaga mycia, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Zdecyduj się na mycie ręczne w profesjonalnym serwisie! Po zimie we wszelkich zakamarkach znajduje się wiele zabrudzeń, których nie umyje żaden automat. Jeśli zaniedbasz tę sprawę, wkrótce może dojść do korozji. Zobacz, jak można doprowadzić podwozie do porządku bez niepotrzebnego marnowania czasu.

Mycie podwozia po zimie to absolutna konieczność. Ciężko jednak przeprowadzić je samemu, zwłaszcza, gdy nie mamy odpowiedniego najazdu lub kanału z odprowadzaniem wody. Przy pomocy zwykłego podnośnika nie mamy szans na dokładne umycie „spodu” auta, więc taka czynność mija się z celem.


Najlepszym rozwiązaniem są myjnie ręczne, które oferują dokładne czyszczenie podwozia. Po ciężkiej zimie, gdy na drogach pełno jest soli i innych środków chemicznych, zabrudzenia znajdują się we wszelkich zakamarkach samochodu. Nie pozbędziesz się ich w myjni automatycznej – ta sprawdzi się tylko w obliczu wyjątkowo łagodnej zimy. Koniecznością jest więc gruntowne czyszczenie chociaż raz w roku. Jeśli o nim zapomnisz, prędzej, czy później pojawi się korozja, a to już spory problem.


Myjnia automatyczna także ma swoje zalety. Po pierwsze, jest zdecydowanie szybszym rozwiązaniem. Po krótkim czasie mamy czyste auto i możemy ruszać w drogę. Po drugie, koszty są o wiele mniejsze. Możesz z niej spokojnie skorzystać, jeśli dbasz o swoje auto i myjesz co jakiś czas podwozie. Wtedy zabieg przy pomocy maszyny w zupełności wystarczy. Po zimie decyduj się jednak na mycie ręczne, które choć droższe, to dokładnie wypłukuje wszystkie zabrudzenia. Cena takiej usługi to koszt około 50 zł – nie jest to więc majątek, a znacznie przedłuży żywotność auta.


W Polsce zupełną nowością są myjnie laserowe, które nie dość, że szybko, to w bardzo intuicyjny sposób czyszczą auta. Najpierw cały samochód jest skanowany przez lasery, następnie dysza ustawia się w odpowiedniej odległości i pod najlepszym kątem. Pojazd mytym jest wodą z proszkiem, a także pianą, która rozmiękcza brud. Później następuje płukanie i osuszanie. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że auto nie jest w ogóle dotykane przez żadne przyrządy. Tym bardziej, że kosztuje stosunkowo niedużo. A mycie podwozia wchodzi w skład pakietu, warto więc z niego skorzystać.


Mycie podwozia to coroczny obowiązek każdego posiadacza samochodu. Zlekceważenie tego zadania prowadzi do rdzewienia elementów stalowych, a w konsekwencji do licznych dziur, których naprawienie sporo kosztuje. Nie wspominając o już estetyce. Możesz tego uniknąć, jeśli będziesz konsekwentny i co jakiś czas sam dokonasz samodzielnego czyszczenia. W ten sposób na bieżąco usuniesz większość zabrudzeń. Co jakiś czas wystarczy odwiedzić wtedy myjnię automatyczną. Nic jednak nie zastąpi ręcznego mycia i należy o tym pamiętać.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU
Szukasz pracy w warsztacie? Aplikuj w 60 sekund

Nasze porady

Mycie podwozia po zimie

Mycie podwozia po zimie

Wraz ze zbliżającą się wiosną należy pomyśleć o porządkach w samochodzie. Najzimniejsza pora roku powoduje spore zabrudzenie auta, którego koniecznie trzeba się pozbyć. Nie chodzi tu tylko o...

więcej

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe są sprzętem niezbędnym podczas zimowej wyprawy w góry. Korzysta się z nich raczej rzadko, ale jeśli już to w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc wiedzieć jak to...

więcej

Jak przewozić narty w samochodzie?

Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz