Pobierz darmową aplikację mobilną
Oblicz OC i AC dla Twojego samochodu

Konserwacja i nabłyszczanie opon , cena

Średnia cena usługi: od 10,00 PLN do 20,00 PLN

Poświęcasz oponom samochodowym choć trochę uwagi? Pewnie nie, a to spory błąd. Przy prawidłowej pielęgnacji możesz znacznie przedłużyć ich żywotność. Taki zabieg możesz wykonać samodzielnie, jednak z pewnością nie będzie tak kompleksowy, jak w profesjonalnym warsztacie. Dzięki szerokiej ofercie na rynku kosmetyków i preparatów do konserwacji można przywrócić ogumieniu bez większych problemów dawny wygląd. Tylko jak to zrobić?

Opony samochodowe są przystosowane do ciągłej eksploatacji i dobrze sobie z nią radzą. Niestety, w wyniku tak intensywnego zużywania, szybko się starzeją i tracą wygląd, jakie mają po wyprodukowaniu. Z pomocą jednak przychodzą liczne kosmetyki i preparaty, które nie tylko przywracają im pierwotny wygląd, ale także pomagają w ich konserwacji. Dzięki temu przynajmniej częściowo można zabezpieczyć ogumienie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, a także chemikaliów znajdujących się na drodze.

Powszechnie stosowanym sposobem na poprawienie wyglądu opon są nabłyszczacze, które kosztują naprawdę niewiele. Często występują w formie sprayu, którym wystarczy spryskać ściankę boczną, aby uzyskać efekt „mokrej” opony. Niestety, nie utrzymuje się on zbyt długo. Zanim użyjesz takiego środka, musisz dokładnie umyć ogumienie i je osuszyć. Możesz do tego użyć specjalnych pianek lub innych preparatów, które znacznie ułatwiają pozbycie się wszelkiego brudu. Nabłyszczacze nie należą do drogich środków i można je zakupić nawet za kilka złotych. Z reguły jeden produkt wystarcza na kilkanaście aplikacji. Działanie jednak jest doraźne i tylko na chwilę poprawia wygląd opon.

Lepiej więc zainwestować trochę więcej i sięgnąć po czernidła lub dressingi, najczęściej występujące w postaci żeli i płynów. Co do aplikacji, to z reguły wymaga ona rozprowadzenia ręcznego przy pomocy szmatki lub gąbki. Aby nieco to ułatwić, wielu producentów wprowadziło przy tych środkach specjalne aplikatory, ułatwiające nałożenie produktu. Zaletą tego typu preparatów jest działanie, o wiele dłuższe, niż w przypadku nabłyszczacze. Dodatkowo są one odporne na wodę i posiadają właściwości konserwujące, które zabezpieczają oponę przed działaniem szkodliwych czynników.

Najlepszym pod względem efektów rozwiązaniem są impregnaty, które malują opony, a ponadto bardzo dobrze konserwują opony – zabezpieczają je przed starzeniem się, a także negatywnymi skutkami mrozu i promieni słonecznych. Ich niewątpliwą zaletą jest także wypełnianie i maskowanie mikropęknięć gumy. Można stosować je na całej oponie, a nie tylko na ściankach bocznych. Warto stosować tą opcję dla opon, które w wyniku zmiany sezonowej nie będą przez jakiś czas używane. Niestety, impregnaty należą do drogich środków i nie każdy się na nie zdecyduje.

Najważniejsze jednak, aby przede wszystkim użytkować opony w prawidłowy sposób, pilnować ciśnienia kół i przechowywać je tak, aby się nie niszczyły.

 

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU
Szukasz pracy w warsztacie? Aplikuj w 60 sekund

Nasze porady

Jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Jak zabezpieczyć samochód na zimę?

Zima jest trudnym okresem dla samochodów, zwłaszcza tych parkowanych na zewnątrz. Negatywnie na poszczególne części auta wpływają niskie temperatury, opady śniegu, szron osadzający się na szybach...

więcej

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Producenci samochodów prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, by ograniczyć spalanie. Jakie daje to efekty? Patryk Mikiciuk z Team TOTAL postanowił to sprawdzić na przykładzie...

więcej

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Raport awaryjności Volksawagen Passat B3-B7

Volkswagena Passata zna chyba każdy. Obiekt wielu kawałów, dowcipów i drwin. Model poddawany mniej lub bardziej profesjonalnym tunningom. Wół roboczy taksówkarzy, przedstawicieli handlowych, ale...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz