Pobierz darmową aplikację mobilną

Dealer samochodowy

Jesteś zainteresowany kupnem nowego samochodu? Szukasz dealera z dużym wyborem i atrakcyjnymi ofertami sprzedaży aut? Kupując wymarzone cztery kółka u dealera samochodowego chcesz mieć pewność najwyższej jakości świadczonych usług. Zanim więc wyciągniesz portfel, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy obsłudze dealera, aby kupić dobre auto i uniknąć niepotrzebnych trików sprzedażowych.

1. Określ swoje potrzeby i możliwości finansowe

Zanim wybierzesz się do salonu, dokładnie przekalkuluj, ile pieniędzy możesz wydać na samochód. Zorientuj się w ofertach i wstępnie zdefiniuj swoje preferencje – będzie ci wtedy łatwiej dokonać trafnego wyboru. Wiele osób wyjeżdża z salonów z pojazdami zupełnie innymi od zamierzonych, wyposażonych w wiele niepotrzebnych gadżetów i bardzo drogich. Z czego to wynika? Dealerzy są specjalnie szkoleni, aby ubić jak najlepszy interes z kupującym. Trzeba więc mieć się na baczności, aby nie ulec takim sugestiom.

2. Co ze starym autem?

W przypadku kupna samochodu z salonu można tam zostawić swój stary pojazd i tym samym pozbyć się problemu, co z nim zrobić. Niestety, nie jest to zbyt korzystne rozwiązanie. Ceny w komisach salonowych są często o 20-30% niższe od rynkowych, lepiej więc samodzielnie sprzedać samochód, zwłaszcza, jeśli jest w dobrym stanie.

3. Jazda próbna obowiązkowa

Przed kupnem zawsze należy odbyć próbną jazdę – niestety dealerzy nie zawsze ją oferują. Jest to ważne, ponieważ samochód może się nam bardzo podobać, ale w prowadzeniu kompletnie nie pasować. Często decydują o tym niuanse.

4. Wyprzedaże

Często salony oferują wyprzedaże danego rocznika ze sporymi rabatami. Czy to się opłaca? Zależy. Jeśli zamierzasz użytkować takie auto tylko przez jakiś czas, a następnie je sprzedać, to nie decyduj się na tą opcję – z pewnością będziesz stratny. Z kolei, jeśli chcesz jeździć nowym samochodem przez dobre 8-10 lat, taka wyprzedaż jest bardzo dobrym pomysłem.

5. Grunt to umowa

Pamiętaj, że wszystkie ustalenia podjęte w rozmowie z dealerem muszą znaleźć się w umowie. Przy dziesiątkach klientów niektóre postanowienia mogą umknąć sprzedawcy, dlatego warto dokładnie czytać umowę. Nie należy o tym zapominać!

6. Negocjuj

To nieprawda, że targować można się tylko w przypadku używanego samochodu. Z dealerem w salonie możesz także spróbować – jeśli dobrze do tego podejdziesz, to z pozytywnym rezultatem. Oczywiście nie będzie on skłonny do ustępstw, ale przy odpowiedniej argumentacji, możesz uzyskać gratis w postaci zimowych opon, czy czujników parkowania. Najlepiej zorientować się, jakie ceny ma konkurencja i tym spróbować coś uzyskać. Dealer wtedy na pewno inaczej podejdzie do sprawy.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe są sprzętem niezbędnym podczas zimowej wyprawy w góry. Korzysta się z nich raczej rzadko, ale jeśli już to w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc wiedzieć jak to...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Jak przewozić narty w samochodzie?

Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz