Pobierz darmową aplikację mobilnąKup ubezpieczenie assistance

Dealer samochodowy

Jesteś zainteresowany kupnem nowego samochodu? Szukasz dealera z dużym wyborem i atrakcyjnymi ofertami sprzedaży aut? Kupując wymarzone cztery kółka u dealera samochodowego chcesz mieć pewność najwyższej jakości świadczonych usług. Zanim więc wyciągniesz portfel, dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy obsłudze dealera, aby kupić dobre auto i uniknąć niepotrzebnych trików sprzedażowych.

1. Określ swoje potrzeby i możliwości finansowe

Zanim wybierzesz się do salonu, dokładnie przekalkuluj, ile pieniędzy możesz wydać na samochód. Zorientuj się w ofertach i wstępnie zdefiniuj swoje preferencje – będzie ci wtedy łatwiej dokonać trafnego wyboru. Wiele osób wyjeżdża z salonów z pojazdami zupełnie innymi od zamierzonych, wyposażonych w wiele niepotrzebnych gadżetów i bardzo drogich. Z czego to wynika? Dealerzy są specjalnie szkoleni, aby ubić jak najlepszy interes z kupującym. Trzeba więc mieć się na baczności, aby nie ulec takim sugestiom.

2. Co ze starym autem?

W przypadku kupna samochodu z salonu można tam zostawić swój stary pojazd i tym samym pozbyć się problemu, co z nim zrobić. Niestety, nie jest to zbyt korzystne rozwiązanie. Ceny w komisach salonowych są często o 20-30% niższe od rynkowych, lepiej więc samodzielnie sprzedać samochód, zwłaszcza, jeśli jest w dobrym stanie.

3. Jazda próbna obowiązkowa

Przed kupnem zawsze należy odbyć próbną jazdę – niestety dealerzy nie zawsze ją oferują. Jest to ważne, ponieważ samochód może się nam bardzo podobać, ale w prowadzeniu kompletnie nie pasować. Często decydują o tym niuanse.

4. Wyprzedaże

Często salony oferują wyprzedaże danego rocznika ze sporymi rabatami. Czy to się opłaca? Zależy. Jeśli zamierzasz użytkować takie auto tylko przez jakiś czas, a następnie je sprzedać, to nie decyduj się na tą opcję – z pewnością będziesz stratny. Z kolei, jeśli chcesz jeździć nowym samochodem przez dobre 8-10 lat, taka wyprzedaż jest bardzo dobrym pomysłem.

5. Grunt to umowa

Pamiętaj, że wszystkie ustalenia podjęte w rozmowie z dealerem muszą znaleźć się w umowie. Przy dziesiątkach klientów niektóre postanowienia mogą umknąć sprzedawcy, dlatego warto dokładnie czytać umowę. Nie należy o tym zapominać!

6. Negocjuj

To nieprawda, że targować można się tylko w przypadku używanego samochodu. Z dealerem w salonie możesz także spróbować – jeśli dobrze do tego podejdziesz, to z pozytywnym rezultatem. Oczywiście nie będzie on skłonny do ustępstw, ale przy odpowiedniej argumentacji, możesz uzyskać gratis w postaci zimowych opon, czy czujników parkowania. Najlepiej zorientować się, jakie ceny ma konkurencja i tym spróbować coś uzyskać. Dealer wtedy na pewno inaczej podejdzie do sprawy.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Jak zakładać łańcuchy śniegowe?

Łańcuchy śniegowe są sprzętem niezbędnym podczas zimowej wyprawy w góry. Korzysta się z nich raczej rzadko, ale jeśli już to w trudnych warunkach atmosferycznych. Warto więc wiedzieć jak to...

więcej

Azot w oponach – czy warto?

Azot w oponach – czy warto?

Coraz więcej posiadaczy aut decyduje się wypełniać opony samochodu azotem, zamiast powietrzem atmosferycznym. Skąd taki pomysł? Zwolennicy rozwiązania twierdzą, że jest to opcja bezpieczniejsza,...

więcej

Jak przewozić narty w samochodzie?

Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz