Cabrio serwis

Kabriolety to samochody posiadające wiele zalet, ale wymagające nieco więcej uwagi od standardowych aut. Aby służyły długo i prezentowały się cały czas tak samo dobrze, należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach, związanych z użytkowaniem i konserwacją. Ciągłe narażenie na działanie brudu i wilgoci sprawia, że dach kabrioletu należy impregnować, a także poddawać od czasu do czasu renowacji. Tylko wtedy nie straci na estetyce i funkcjonalności.

cabrio serwis

Czy wiesz, jak właściwie użytkować samochód z otwieranym dachem? Przede wszystkim nie należy wystawiać go na nadmiar promieniowania UV. W krótkim czasie może bowiem wyblaknąć i popękać tapicerka. W przypadku całorocznego użytkowania możesz też mieć problem z wilgocią, bo miękki dach nie jest idealnie szczelny. Trzeba to brać pod uwagę.

Zastanawiasz się, czy opłaca się stosować kabriolet jako samochód całoroczny w naszych polskich warunkach? Zdecydowanie tak, ale pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Zwróć uwagę na to, z jakiego materiału jest dach pojazdu. Już przy pierwszych objawach zimy trzeba bardzo uważać na tylną szybkę, wykonaną z folii – może łatwo popękać lub zmatowieć. Nie skrob jej więc, tylko zastosuj spray rozpuszczający lód. Konieczna jest pielęgnacja całego dachu – najlepiej użyć do tego specjalnych impregnatów. Uszczelki natomiast posmaruj silikonem. W przypadku temperatur minusowych nie decyduj się na otwieranie dachu, bo potem możesz mieć problem z zamknięciem. Pomijając już fakt, że przeziębienie murowane. Najlepszym rozwiązaniem jest garażowanie auta, o czym chyba wie każdy kierowca.

Jak dbać o otwierany dach w samochodzie? Dach w kabriolecie powinien być regularnie czyszczony, jeśli ma być w dobrym stanie przez długi czas. Charakterystyczna powierzchnia poszycia jest jednak zwykle chropowata, co doprowadza do gromadzenia się brudu w zagłębieniach. Zaopatrz się w miękką szczotkę (najlepiej z końskiego włosia) i środek czyszczący. Dach spłukuj delikatnym strumieniem wody – pamiętaj, żeby nie przesadzić z ciśnieniem! Teraz możesz przystąpić do aplikacji środka czyszczącego na całej powierzchni. Następnie spłucz całość i wycieraj okrężnymi ruchami ręcznikiem z mikrofibry. Dach powinien po takim zabiegu suszyć się całą dobę i nie należy go w tym czasie składać. Czysty dach pokrywa się na samym końcu impregnatem, który należy spryskiwać liniami równoległymi do siebie. W ten sposób uchronisz go przed szkodliwym promieniowaniem UV, wilgocią, a także wszelkimi zabrudzeniami.

Jeśli dbasz o swój kabriolet, nie masz się czego obawiać. Gorzej, jeśli już doszło do usterki. Wtedy najlepiej udać się do specjalistycznego serwisu cabrio, gdzie wszystkie usługi zostaną wykonane profesjonalnie. U prawdziwego fachowca nie tylko dokonasz renowacji dachu, ale w razie potrzeby także go wymienisz lub zamówisz szycie specjalnie dla swojego samochodu. Ważne więc, aby wybrać najlepszego w okolicy, by cieszyć się sprawnym i pięknym kabrioletem.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Konserwacja otwieranego dachu

Konserwacja otwieranego dachu

Wraz z rozpoczęciem lata przyszedł czas na otwierane dachy w samochodzie. Jazda kabrioletem przy pięknej, słonecznej pogodzie to prawdziwa frajda. Trzeba jednak pamiętać, że o poszycie dachu...

więcej

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka kontroli trakcji TC?

Co zrobić, gdy świeci się kontrolka kontroli trakcji TC?

Jazda z uszkodzonym układem kontroli trakcji stwarza poważne zagrożenie, tym bardziej, że może być to powiązane z układem ABS. Zapalenie kontrolki kontroli trakcji może być spowodowane awarią...

więcej

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Czy mechanik zregeneruje silnik za 73 zł?

Dobry mechanik to zbawienie każdego kierowcy. Można mu zaufać zarówno pod względem fachowości wykonania naprawy jak i przy uczciwym rozliczeniu. Niestety naprawy związane z silnikiem lub skrzynią...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.