Fiat Panda II - Cena wymiany klocków hamulcowych

 Fiata Pande drugiej generacji produkowano w latach 2003 - 2012. Jest to model auta zaklasyfikowanego do segmentu B (klasa miejska). W porównaniu do swojego poprzednika o prostej konstrukcji, Panda II przeszła modernizację techniczną jak i stylistyczną. Auto przeszło dwa faceliftingi, w 2006 i 2010 roku. W ofercie zaoferowano 6 silników benzynowcyh od 54 KM do 70KM oraz 2 silniki diesla od 70KM, 75KM.

Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych?

Cena wymiany klocków hamulcowych w Fiat Panda Iwraz z usługą wymiany w wybranych silnikach dla przedniej osi przedstawiono poniżej.

Paliwo
 
Silnik
 
Przednia oś
Najtańsze

Rekomendowane

Premium Średni koszt +
wymiana

Benzyna
 
1.1 MPI 54KM 40kW

 

57 PLN

 

85 PLN

 

131 PLN

 

571 PLN

1.2 8v 60KM 44kW
1.2 MPI 69KM 51kW
 Diesel 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW  87 PLN  180 PLN 317 PLN 252 PLN

Zobacz wyceny w sprawdzonych
warsztatach w Twojej okolicy

 Ceny klocków hamulcowych wraz z usługą wymiany w wybranych silnikach Fiat Panda II dla tylnej osi przedstawiono poniżej.

Paliwo
 
Silnik
 
Tylna oś
Najtańsze

Rekomendowane

Premium Średni koszt +
wymiana
Diesel 1.3 i 16V Multijet 75KM 55kW

89 PLN

140 PLN

180 PLN

218 PLN

Zobacz wyceny w sprawdzonych
warsztatach w Twojej okolicy

Cena wymiany klocków hamulcowychmoże być stała dla wszystkich jednostek napędowych w danym modelu samochodu, jeżeli producent przewiduje te same klocki hamulcowe bez względu na generowaną moc oraz procedura wymiany klocków zajmuje tyle samo czasu dla wszystkich odmian modelu. Kierowca może zdecydować się na montaż ekonomicznych klocków hamulcowych takich producentów jak ABE czy BRECK, renomowanych i polecanych takich jak TRW czy FERODO, lub marek premium jak np. ATE.

Ile trwa wymiana klocków hamulcowych?

W przypadku Fiat Panda II wymiana klocków hamulcowych zarówno na przedniej jak i tylnej osi wynosi ok 35 minut. Należy pamiętać, aby klocki hamulcowe wymieniać parami dla danej osi pojazdu. Jeżeli tarcza hamulcowa nosi znaki zużycia lub innych uszkodzeń, należy wymienić ją na nową a dopiero do niej zamontować nowe klocki. Cena wymiany może być różna w zależności od regionu, wielkości miasta czy renomy warsztatu.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Klocki hamulcowe w które wyposażony jest tarczowy układ hamulcowy wywierają nacisk na tarczę za pośrednictwem ruchomych tłoczków. Zjawisko tarcia pozwalające zatrzymać samochód uzyskiwane jest na powierzchni okładziny ciernej klocka hamulcowego. Okładzina ta ściera się z upływem czasu osiągając wartość graniczną. Wartość ta określona jest przez producenta klocków, jednak uznać można, że gdy grubość okładziny będzie mniejsza niż 3mm to najwyższy czas na wymianę klocków. W ekstremalnych przypadkach okładzina może zostać całkowicie zużyta, a metalowa część klocka hamulcowego w krótkim czasie może doprowadzić do uszkodzenia tarcz hamulcowych, nie wspominając o znikomej sile hamowania.

Co ile wymieniać klocki hamulcowe?

Dobrej jakości klocki hamulcowe powinny wytrzymać przebieg na poziomie 30-40 tyś. km. jednak wpływ na ich żywotność ma także styl jazdy oraz środowisko. Agresywne i częste hamowanie skutecznie przyspiesza zużycie klocków hamulcowych jak i pozostałych komponentów układu hamulcowego. Zużycie klocków hamulcowych można także poznać po obniżeniu się poziomu płynu hamulcowego, kiedy to tłoczek w zacisku hamulcowym jest bardzie wysunięty. Wyceń w okolicy

Wybierz usługę

Marka i model

Przeczytaj także

Toyota Yaris I - Cena wymiany świec zapłonowych

Toyota Yaris I - Cena wymiany świec zapłonowych

 Produkcję pierwszej generacji Toyoty Yaris zainicjowano w 1999 roku, a zakończono sześć lat później, w roku 2005. Po roku od rozpoczęcia produkcji auto zdobyło tytuł Samochodu Roku 2000. Pojazd w 2003 roku przeszedł drobny facelifting. Do sprzedaży trafiły silniki benzynowe od 68KM do...

więcej

BMW Serii 3 E46 - Cena wymiany filtra kabinowego

BMW Serii 3 E46 - Cena wymiany filtra kabinowego

 Model E46 to czwarty samochód pojawiający się w ofercie BMW Serii 3. Jest następcą bardzo popularnego E36, a jego produkcja rozpoczęła się w 1998 roku. W 2001 roku model przeszedl facelifting, aby ostatecznie w 2007 roku zaprzestać produkcji na rzecz nowszej generacji E90. Kierowca do...

więcej

Mazda 6 I - Cena napełnienia klimatyzacji

Mazda 6 I - Cena napełnienia klimatyzacji

 Mazda 6 I produkowana w latach 2002 - 2007. Zbudowany na platformie podłogwej G-platform ze współpracy z Fordem. W 2005 auto przeszło facelifting. W gamie silnikowej oferowano 4 jednostki benzynowe od 120KM do 166KM oraz 3 silnika diesla od 121KM do 143KM.

więcej

Co zrobić, gdy płyn wycieka z układu wspomagania kierownicy?

Co zrobić, gdy płyn wycieka z układu wspomagania kierownicy?

 Wyciek płynu ze wspomagania układu kierowniczego powinien być jak najszybciej zdiagnozowany przez mechanika. Jazda z brakiem płynu hydraulicznego w układzie kierowniczym może doprowadzić do szybkiego zużycia elementów i drogiej naprawy. Płyn hydrauliczny może wyciekać przez pompę...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

Wyszukaj warsztat