Południe Polski będzie pachnieć benzyną. Już wkrótce 15. edycja targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show

Ryk silników, zapach benzyny i ewolucje zapierające dech w piersiach. Organizatorzy ProfiAuto Show już po raz piętnasty przyciągną do centrum Katowic fanów motoryzacji oraz przedstawicieli branży
i zaserwują im weekend pełen emocji. W tym roku stawiają na najnowocześniejsze trendy motoryzacyjne, widowiskowe pokazy i prezentacje supersamochodów - niektóre nawet… zatańczą.

Tegoroczne targi ProfiAuto Show (Katowice, MCK, 23-24 czerwca) organizowane są pod hasłem „Nowa Era Motoryzacji”. Odwiedzający zobaczą wszystkie najświeższe trendy elektryzujące branżę, m.in. pojazdy hybrydowe i elektryczne, stacje ładowania, fotowoltaikę. Na stoiskach 140 wystawców – najważniejszych światowych marek branży automotive – pojawią się głównie technologiczne nowinki, a całość uzupełnią multimedialne atrakcje rozrywkowe, w tym interaktywny skaner samochodu, stanowiska mappingu 3D i fotografii 3D czy trenażer strzelecki. Mechanicy, który są bardzo ważną grupą odwiedzających targi, będą mogli m.in. zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, przetestować je, a także wziąć udział w konkursach z wartościowymi nagrodami.


– W tym roku postawiliśmy na najświeższe trendy i silny zastrzyk emocji. Motoryzacja rozwija się dynamicznie, jednak nie zawsze jest nam dane stanąć „twarzą w twarz” np. z najnowszymi modelami samochodów. Chcemy, żeby fani motoryzacji mogli już po wyjściu z targów powiedzieć „po raz pierwszy widziałem to na żywo podczas ProfiAuto Show”. Dla mechaników, obok prezentacji technicznych, mamy bardzo ciekawy program szkoleń, który również koncentruje się wokół nowoczesnych rozwiązań – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii ProfiAuto.

ProfiAuto Show 2018 to także widowiskowe pokazy: motocyklowe, quadów czy driftu. Zaplanowano spektakularne akrobacje, a wśród nich: Wheelie – symulator jazdy na jednym kole, Kula śmierci – akrobatyka 360 crossem w zamkniętej metalowej kuli, rzut CAR-ny – wbijanie piłki do bramki samochodem czy TaxiDrift, czyli jazda bokiem w 500-konnym BMW, podczas której uczestnicy będą mogli zobaczyć świat przysłonięty kłębami dymu z pozycji pasażera. Sprawdzić będzie się można także korzystając z symulatora Rosomaka – kołowego transportera opancerzonego. Z kolei w dynamicznych i widowiskowych pokazach FMX na placu przed Spodkiem wystąpią najlepsi europejscy zawodnicy, w tym Bartek Ogłaza - gwiazda światowego formatu i najbardziej doświadczony zawodnik freestyle motocross w kraju.


Samochodowe atrakcje ProfiAuto Show to przede wszystkim prezentacje najważniejszych światowych marek. Premiery najnowszych modeli zapewnią m.in. Volvo czy BMW; w dedykowanej strefie dealerów swoje samochody pokażą też Mercedes, Toyota, Lexus, Ford, Tesla, Skoda oraz Infiniti. Niektóre z prezentacji będą miały naprawdę niecodzienny wymiar, np. Tesla X wykona taneczne show na płycie Spodka. Zobaczyć będzie można samochód roku, Volvo XC40. Po raz pierwszy na południu Polski pojawi się też BMW HP4 Race, wyjątkowy motocykl, którego osiągi są niemal tak wysokie jak jego… cena. To nie koniec motoryzacyjnej wyliczanki. Podczas ProfiAuto Show 2018 nie zabraknie aut sportowych, motocykli customowych i projektów jednych z najlepszych grup tunningowych w Polsce: Best Performance, Extreme Master oraz Team 200+.

 

„Listę obecności” targów uzupełniają ważne dla fanów motoryzacji nazwiska – m.in. Maciej Wisławski, Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Klaudia Podkalicka czy Adam Klimek oraz gwiazdy TVN Turbo. Ci, którzy chcieliby na targach zobaczyć dużo więcej niż motoryzacyjne atrakcje, również się nie zawiodą. Będą mogli m.in. odwiedzić kino wyświetlające kultowe filmy akcji z motywami motoryzacyjnymi. Po kilku latach na ProfiAuto Show wraca także muzyka i to z rozmachem – główną gwiazdą muzyczną targów będzie legendarny hiphopowy Kaliber 44. Wystąpią także zespoły Tommy Say No oraz St. James Hotel.

 


Więcej informacji na temat programu targów ProfiAuto Show 2018 znaleźć można na stronie www.profiauto.pl/show


Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Klimatyzację samochodowa - jak dbać?

Klimatyzację samochodowa - jak dbać?

Klimatyzacja samochodowa stanowi współcześnie absolutne minimum. W upalne dni, kiedy słońce mocno praży, kierowcy nie potrafią się bez niej obyć podczas jazdy. Mało kto jednak wie, jak należy ją prawidłowo eksploatować, a stąd już niedaleko do niepotrzebnych kosztów.

więcej

Jakie zmiany w samochodzie są legalne?

Jakie zmiany w samochodzie są legalne?

Posiadanie własnego pojazdu wiąże się z koniecznością przeglądów i napraw. Często są one jednak na tyle drogie, że decydujemy się na liczne przeróbki, oferowane przez wiele warsztatów. Należy pamiętać, że nie wszystkie modyfikacje są legalne. Warto więc znać ich zakres, określony przez...

więcej

Klimatyzacja nie chłodzi – co robić?

Klimatyzacja nie chłodzi – co robić?

Przy dużych upałach ciężko wyobrazić sobie jazdę samochodem bez klimatyzacji. Nagrzany pojazd jest dla człowieka jak piekarnik – długo się w nim nie wytrzyma. Problem pojawia się, gdy klimatyzacja nie chce działać. Przyczyn może być kilka, a wśród nich na czoło wysuwają się błędy samych...

więcej

Jaki skuter wybrać?

Jaki skuter wybrać?

Jednoślady stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Niskie koszty utrzymania, prostota użytkowania, wygoda i brak wymagań, co do uprawnień – zalety można wymieniać długo. Mimo że pojazdy te sprawdzają się właściwie tylko podczas ciepłych miesięcy, popyt na nie jest coraz większy. A wraz...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ