Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą nastręczyć każdemu kierowcy sporo trudności. Jakimi metodami, możemy przewozić nasze narty?

Uchwyty narciarskie

Sprawdzonym sposobem na przewożenie nart, są... uchwyty narciarskie. Są one umiejscowione na zewnątrz naszego samochodu, toteż podczas przejazdu grozi im szereg niebezpieczeństw, związanych np. z solą drogową czy błotem śniegowym. Jeśli zdecydowaliśmy się na przewóz naszych nart tą właśnie metodą, koniecznie przewoźmy je tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób, zminimalizujemy wpływ drgań na łączenia nart i samochodu i jednocześnie - zmniejszymy nasze opory aerodynamiczne.

Płyta magnetyczna

Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym przewóz nart na zewnątrz pojazdu, jest... płyta magnetyczna. Jej montaż jest bardzo prosty - wystarczy, że odpowiednio przyłożymy płytę do karoserii naszego samochodu. Siła magnetyczna, zrobi wszystko pozostałe za nas. Oczywiście, przed zamontowaniem takiej płyty, warto pomyśleć nad odpowiednim oczyszczeniem powierzchni, na której ma się ona znajdować. Dlaczego? Sprawa jest prosta - chodzi przecież o to, by obydwie powierzchnie jak najlepiej przylegały do siebie.

Odpowiednie pudło...

Zdecydowanie najlepszym sposobem przewozu nie tylko nart, ale też całego osprzętu narciarskiego, jest specjalny box, czyli charakterystyczne, znane wszystkim pudło, które możemy przymocować do dachu naszego samochodu. Dlaczego jest ono zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

1. Box jest dość pojemny. Z jego pomocą, przewieziemy nie tylko narty, kijki, czy też - deskę snowboardową. Z łatwością, poradzimy sobie też z przewozem dodatkowego osprzętu, takiego jak odzież sportowa.

2. Box jest odporny na oddziaływanie wody. Dlatego, nawet przy dużych opadach, nie musimy się martwić, że znajdujące się w nim artykuły zamokną...

3. Box jest przede wszystkim aerodynamiczny. Dzięki tej właściwości, nasz samochód będzie spalał znacznie mniej paliwa, niż w przypadku innych, mniej opływowych rozwiązań.

Przewóz wewnątrz auta?

W niektórych modelach samochodów, narty możemy przewozić również... wewnątrz auta. Tak, rozwiązanie to jest dość niewygodne (zabierają nam one dość sporo miejsca) i mało wydajne (nie pomieścimy w ten sposób zbyt dużo). Z drugiej jednak strony, metoda ta, daje nam możliwość zaoszczędzenia na paliwie (wpływ aerodynamiki nart jest żaden) i brak konieczności zakupu specjalnych akcesoriów (które też co nieco kosztują).

Zanim jednak zapakujemy sprzęt narciarski do wnętrza naszego auta, pomyślmy o tym, by nie przeszkadzał nam on w prowadzeniu pojazdu. Musi być on przymocowany na stałe i pod żadnym pozorem, nie może przesuwać się podczas gwałtownego hamowania.


Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA


Przeczytaj także

Kiedy mandat jest niesłuszny…

Kiedy mandat jest niesłuszny…

Mandaty to jedna z najbardziej drażliwych kwestii dla kierowców. Wystarczy chwila nieuwagi i czekają cię nieprzewidziane koszty. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nie jesteś pewien swojej winy. Co więc zrobić w takim przypadku? Można po prostu nie przyjąć mandatu. Warto jednak poważnie się nad...

więcej

OBDII - co to jest i do czego służy?

OBDII - co to jest i do czego służy?

artykuł sponsorowany Przeglądając motoryzacyjne fora internetowe często można natknąć się na nazwę OBDII. Czym jest to magiczne OBDII? Czy rzeczywiście pozwala właścicielowi samochodu na samodzielną diagnostykę pojazdu? Czy pozwala na kasowanie błędów silnika? Czy wreszcie pozwoli na...

więcej

Istotne parametry opon samochodowych

Istotne parametry opon samochodowych

Opony samochodowe to części eksploatacyjne samochodu, które mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy. Wymagają systematycznej kontroli zużycia bieżnika jak i stanu ciśnienia powietrza. Potwierdza to fakt, że opony są elementem sprawdzanym podczas corocznego badania technicznego...

więcej

Jak czytać oznaczenia na felgach

Jak czytać oznaczenia na felgach

Każdy kierowca wie jak dobierać rozmiar opon do swojego samochodu, potrafi odczytać wszystkie informacje wytłoczone na oponie. Trochę gorzej wygląda sytuacja w przypadku felg.

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ