Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą nastręczyć każdemu kierowcy sporo trudności. Jakimi metodami, możemy przewozić nasze narty?

Uchwyty narciarskie

Sprawdzonym sposobem na przewożenie nart, są... uchwyty narciarskie. Są one umiejscowione na zewnątrz naszego samochodu, toteż podczas przejazdu grozi im szereg niebezpieczeństw, związanych np. z solą drogową czy błotem śniegowym. Jeśli zdecydowaliśmy się na przewóz naszych nart tą właśnie metodą, koniecznie przewoźmy je tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób, zminimalizujemy wpływ drgań na łączenia nart i samochodu i jednocześnie - zmniejszymy nasze opory aerodynamiczne.

Płyta magnetyczna

Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym przewóz nart na zewnątrz pojazdu, jest... płyta magnetyczna. Jej montaż jest bardzo prosty - wystarczy, że odpowiednio przyłożymy płytę do karoserii naszego samochodu. Siła magnetyczna, zrobi wszystko pozostałe za nas. Oczywiście, przed zamontowaniem takiej płyty, warto pomyśleć nad odpowiednim oczyszczeniem powierzchni, na której ma się ona znajdować. Dlaczego? Sprawa jest prosta - chodzi przecież o to, by obydwie powierzchnie jak najlepiej przylegały do siebie.

Odpowiednie pudło...

Zdecydowanie najlepszym sposobem przewozu nie tylko nart, ale też całego osprzętu narciarskiego, jest specjalny box, czyli charakterystyczne, znane wszystkim pudło, które możemy przymocować do dachu naszego samochodu. Dlaczego jest ono zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

1. Box jest dość pojemny. Z jego pomocą, przewieziemy nie tylko narty, kijki, czy też - deskę snowboardową. Z łatwością, poradzimy sobie też z przewozem dodatkowego osprzętu, takiego jak odzież sportowa.

2. Box jest odporny na oddziaływanie wody. Dlatego, nawet przy dużych opadach, nie musimy się martwić, że znajdujące się w nim artykuły zamokną...

3. Box jest przede wszystkim aerodynamiczny. Dzięki tej właściwości, nasz samochód będzie spalał znacznie mniej paliwa, niż w przypadku innych, mniej opływowych rozwiązań.

Przewóz wewnątrz auta?

W niektórych modelach samochodów, narty możemy przewozić również... wewnątrz auta. Tak, rozwiązanie to jest dość niewygodne (zabierają nam one dość sporo miejsca) i mało wydajne (nie pomieścimy w ten sposób zbyt dużo). Z drugiej jednak strony, metoda ta, daje nam możliwość zaoszczędzenia na paliwie (wpływ aerodynamiki nart jest żaden) i brak konieczności zakupu specjalnych akcesoriów (które też co nieco kosztują).

Zanim jednak zapakujemy sprzęt narciarski do wnętrza naszego auta, pomyślmy o tym, by nie przeszkadzał nam on w prowadzeniu pojazdu. Musi być on przymocowany na stałe i pod żadnym pozorem, nie może przesuwać się podczas gwałtownego hamowania.


Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA

Przeczytaj także

Co zrobić, gdy sprzęgło nie rozłącza się całkowicie?

Co zrobić, gdy sprzęgło nie rozłącza się całkowicie?

 Problem z niezupełnie rozłączającym się sprzęgłem przybiera na sile z biegiem czasu. Powodować to może rozciągnięta linka sprzęgła, nieszczelny układ hydrauliczny, rozregulowana linka, czy zamontowane nieodpowiednie elementy w układzie. Jazda z niesprawnym sprzęgłem wpływa dodatkowo na...

więcej

Jak wybrać CB radio?

Jak wybrać CB radio?

Kierowcy, szczególnie zawodowi, ale nie tylko, którzy większą część swojego życia spędzają w pracy, doskonale zdają sobie sprawę, jak funkcjonalnym urządzeniem może być CB radio. Pozwala ono porozumieć się z innymi uczestnikami ruchu i otrzymać ostrzeżenia dotyczące remontów, wypadków,...

więcej

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Jak dbać o szyby samochodowe ?

Pytanie niby banalne, a jednak jak najbardziej uzasadnione. Wielu posiadaczy samochodów nie zwraca na nie większej uwagi – od czasu do czasu wyczyści szyby, a potem całkowicie o nich zapomina. Tymczasem jest to bardzo ważny element auta, który powinien być w dobrym stanie. Jeśli chcesz uniknąć...

więcej

Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Sprawdzenie samochodu przed zakupem

Kupno auta to nie tylko spory wydatek, ale także często przyczyna stresu i poczucia niepewności. Czy pojazd jest rzeczywiście tak sprawny, jak przedstawia to sprzedający? Co trzeba będzie wymienić i ile za to zapłacimy? Jak sprawdzić stan techniczny samochodu, aby nie kupić kompletnego bubla? Te...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ

POTRZEBUJESZ MECHANIKA?