Kup ubezpieczenie assistance

Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą nastręczyć każdemu kierowcy sporo trudności. Jakimi metodami, możemy przewozić nasze narty?

Uchwyty narciarskie

Sprawdzonym sposobem na przewożenie nart, są... uchwyty narciarskie. Są one umiejscowione na zewnątrz naszego samochodu, toteż podczas przejazdu grozi im szereg niebezpieczeństw, związanych np. z solą drogową czy błotem śniegowym. Jeśli zdecydowaliśmy się na przewóz naszych nart tą właśnie metodą, koniecznie przewoźmy je tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób, zminimalizujemy wpływ drgań na łączenia nart i samochodu i jednocześnie - zmniejszymy nasze opory aerodynamiczne.

Płyta magnetyczna

Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym przewóz nart na zewnątrz pojazdu, jest... płyta magnetyczna. Jej montaż jest bardzo prosty - wystarczy, że odpowiednio przyłożymy płytę do karoserii naszego samochodu. Siła magnetyczna, zrobi wszystko pozostałe za nas. Oczywiście, przed zamontowaniem takiej płyty, warto pomyśleć nad odpowiednim oczyszczeniem powierzchni, na której ma się ona znajdować. Dlaczego? Sprawa jest prosta - chodzi przecież o to, by obydwie powierzchnie jak najlepiej przylegały do siebie.

Odpowiednie pudło...

Zdecydowanie najlepszym sposobem przewozu nie tylko nart, ale też całego osprzętu narciarskiego, jest specjalny box, czyli charakterystyczne, znane wszystkim pudło, które możemy przymocować do dachu naszego samochodu. Dlaczego jest ono zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

1. Box jest dość pojemny. Z jego pomocą, przewieziemy nie tylko narty, kijki, czy też - deskę snowboardową. Z łatwością, poradzimy sobie też z przewozem dodatkowego osprzętu, takiego jak odzież sportowa.

2. Box jest odporny na oddziaływanie wody. Dlatego, nawet przy dużych opadach, nie musimy się martwić, że znajdujące się w nim artykuły zamokną...

3. Box jest przede wszystkim aerodynamiczny. Dzięki tej właściwości, nasz samochód będzie spalał znacznie mniej paliwa, niż w przypadku innych, mniej opływowych rozwiązań.

Przewóz wewnątrz auta?

W niektórych modelach samochodów, narty możemy przewozić również... wewnątrz auta. Tak, rozwiązanie to jest dość niewygodne (zabierają nam one dość sporo miejsca) i mało wydajne (nie pomieścimy w ten sposób zbyt dużo). Z drugiej jednak strony, metoda ta, daje nam możliwość zaoszczędzenia na paliwie (wpływ aerodynamiki nart jest żaden) i brak konieczności zakupu specjalnych akcesoriów (które też co nieco kosztują).

Zanim jednak zapakujemy sprzęt narciarski do wnętrza naszego auta, pomyślmy o tym, by nie przeszkadzał nam on w prowadzeniu pojazdu. Musi być on przymocowany na stałe i pod żadnym pozorem, nie może przesuwać się podczas gwałtownego hamowania.


Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA


Przeczytaj także

Klimatyzacja nie chłodzi – co robić?

Klimatyzacja nie chłodzi – co robić?

Przy dużych upałach ciężko wyobrazić sobie jazdę samochodem bez klimatyzacji. Nagrzany pojazd jest dla człowieka jak piekarnik – długo się w nim nie wytrzyma. Problem pojawia się, gdy klimatyzacja nie chce działać. Przyczyn może być kilka, a wśród nich na czoło wysuwają się błędy samych...

więcej

Wypróbuj najlepsze oprogramowanie do zarządzania warsztatem.

Wypróbuj najlepsze oprogramowanie do zarządzania warsztatem.

Serwis GT PRO w pełni niezależny, rozbudowany system zarządzania serwisem motoryzacyjnym zapewniający pełną funkcjonalność do obsługi serwisu samochodowego czy serwisu motocykli. Program dedykowany jest serwisom zajmującym się obsługą pojazdów mechaniczny: serwisy samochodowe, serwisy motocykli,...

więcej

Kamoka Auto Parts – marka o wysokich standardach

Kamoka Auto Parts – marka o wysokich standardach

To nie produkcja samochodów stanowi dziś największy segment branży motoryzacyjnej w Polsce. Krajowy rynek w coraz większym stopniu opanowują firmy, które wytwarzają części zamienne. Równie śmiało poczynają one sobie także na rynkach zagranicznych. Przykładem takiej polskiej marki jest Kamoka...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z własnej naiwności. Prawda jest jednak taka, że również osoba prywatna, która chce sprzedać swoje...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ