Jak przewozić narty w samochodzie?

Przewożenie nart w samochodzie, to z pewnością dość duże wyzwanie logistyczne. Nic w tym dziwnego - przecież narty, to nie są "gadżety" które zajmują mało miejsca. Wręcz przeciwnie, mogą nastręczyć każdemu kierowcy sporo trudności. Jakimi metodami, możemy przewozić nasze narty?

Uchwyty narciarskie

Sprawdzonym sposobem na przewożenie nart, są... uchwyty narciarskie. Są one umiejscowione na zewnątrz naszego samochodu, toteż podczas przejazdu grozi im szereg niebezpieczeństw, związanych np. z solą drogową czy błotem śniegowym. Jeśli zdecydowaliśmy się na przewóz naszych nart tą właśnie metodą, koniecznie przewoźmy je tyłem do kierunku jazdy. W ten sposób, zminimalizujemy wpływ drgań na łączenia nart i samochodu i jednocześnie - zmniejszymy nasze opory aerodynamiczne.

Płyta magnetyczna

Doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym przewóz nart na zewnątrz pojazdu, jest... płyta magnetyczna. Jej montaż jest bardzo prosty - wystarczy, że odpowiednio przyłożymy płytę do karoserii naszego samochodu. Siła magnetyczna, zrobi wszystko pozostałe za nas. Oczywiście, przed zamontowaniem takiej płyty, warto pomyśleć nad odpowiednim oczyszczeniem powierzchni, na której ma się ona znajdować. Dlaczego? Sprawa jest prosta - chodzi przecież o to, by obydwie powierzchnie jak najlepiej przylegały do siebie.

Odpowiednie pudło...

Zdecydowanie najlepszym sposobem przewozu nie tylko nart, ale też całego osprzętu narciarskiego, jest specjalny box, czyli charakterystyczne, znane wszystkim pudło, które możemy przymocować do dachu naszego samochodu. Dlaczego jest ono zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem?

1. Box jest dość pojemny. Z jego pomocą, przewieziemy nie tylko narty, kijki, czy też - deskę snowboardową. Z łatwością, poradzimy sobie też z przewozem dodatkowego osprzętu, takiego jak odzież sportowa.

2. Box jest odporny na oddziaływanie wody. Dlatego, nawet przy dużych opadach, nie musimy się martwić, że znajdujące się w nim artykuły zamokną...

3. Box jest przede wszystkim aerodynamiczny. Dzięki tej właściwości, nasz samochód będzie spalał znacznie mniej paliwa, niż w przypadku innych, mniej opływowych rozwiązań.

Przewóz wewnątrz auta?

W niektórych modelach samochodów, narty możemy przewozić również... wewnątrz auta. Tak, rozwiązanie to jest dość niewygodne (zabierają nam one dość sporo miejsca) i mało wydajne (nie pomieścimy w ten sposób zbyt dużo). Z drugiej jednak strony, metoda ta, daje nam możliwość zaoszczędzenia na paliwie (wpływ aerodynamiki nart jest żaden) i brak konieczności zakupu specjalnych akcesoriów (które też co nieco kosztują).

Zanim jednak zapakujemy sprzęt narciarski do wnętrza naszego auta, pomyślmy o tym, by nie przeszkadzał nam on w prowadzeniu pojazdu. Musi być on przymocowany na stałe i pod żadnym pozorem, nie może przesuwać się podczas gwałtownego hamowania.


Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?

ZAPYTAJ MECHANIKA


Przeczytaj także

Węższe czy szersze opony zimą?

Jeśli chodzi o motoryzację, to zimowa pora wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Zmiana opon z letnich na zimowe to bardzo ważna sprawa, więc wybór ogumienia powinien być dobrze przemyślany. Kierowcy mają różne podejścia, jeśli chodzi o szerokość opony, ponieważ są zwolennicy szerokich jak i...

więcej

Ubezpieczenie AC – czy warto?

Ubezpieczenie AC – czy warto?

Każdy, kto posiada samochód, wie, że zawsze istnieje ryzyko nieprzewidzianego zdarzenia, takiego jak wypadek, kradzież, czy uszkodzenie. Niestety, w większości wypadków nie da się im zapobiec. Można za to się przed nimi ubezpieczyć, co daje gwarancję spokoju. Tylko 1/3 Polaków posiada autocasco...

więcej

Jaki olej do silnika – mineralny czy syntetyczny?

Jaki olej do silnika – mineralny czy syntetyczny?

Wybór odpowiedniego oleju do silnika to rzecz bardzo ważna, nie należy więc traktować jej po macoszemu. Na rynku występuje wiele gatunków, podstawowy podział wyróżnia jednak oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Który z nich jest najlepszy dla jednostki napędowej? I jakiego użyć, kiedy...

więcej

Zabezpiecz samochód przed kradzieżą

Zabezpiecz samochód przed kradzieżą

Chociaż w naszym kraju z roku na rok kradzieży aut jest coraz mniej, wciąż pełno jest amatorów szybkiego zarobku. Ukradzione pojazdy najczęściej są sprzedawane na części, a sprawcę w takim przypadku bardzo trudno wykryć. Jeśli boisz się o swój samochód i chcesz go odpowiednio zabezpieczyć,...

więcej

CZYTAJ WIĘCEJ