Wtryskiwacze Common Rail naprawa

Wtryskiwacze są najbardziej awaryjnym elementem systemu common rail. Niestety, są dość drogie, a w dodatku zużywają się z reguły kompletami, co znacznie podwyższa koszt wymiany. Nie każdego stać na taką usługę w warsztacie. Na szczęście, zamiast wymieniać, można je regenerować, co jest o wiele bardziej opłacalną opcją. Poprawnie wykonana naprawa doprowadzi je do bardzo dobrego stanu za niewielkie pieniądze.

wtryskiwacze common rail naprawa

System common rail od kilkunastu lat stanowi rewolucję w świecie motoryzacji i jest wyznacznikiem nowoczesności. Niestety, nie jest on bez wad i należy do awaryjnych. Co najczęściej się psuje? Przede wszystkim wtryskiwacz (850-6500 zł), pompa wysokiego ciśnienia (1600-5500 zł) i zawór ciśnieniowy (150-900 zł).

Wtryskiwacze przy dużym przebiegu prędzej, czy później zaczną szwankować. Po czym to rozpoznać? Przede wszystkim po problemach z odpalaniem zimnego silnika. Niestety, poprawnej diagnozy nie będziesz w stanie wydać samodzielnie, podobnie jak nie zrobi tego zwykły mechanik. W normalnym warsztacie stwierdzą co najwyżej problem z układem wtryskowym. Szczególne informacje otrzymasz jedynie w specjalistycznym serwisie, który posiada odpowiedni sprzęt.

Większość wtryskiwaczy common rail można naprawić bez większych problemów - jeśli na rynku dostępne są części, dobry warsztat z pewnością sobie z tym poradzi. Standardowo cena regeneracji takiego wtryskiwacza kosztuje od 150 do 700 zł i zależy w dużej mierze od stopnia uszkodzenia. Jeśli udasz się do sprawdzonego i profesjonalnego serwisu, wtryskiwacze powinny zostać po tym zabiegu doprowadzone do pierwotnego stanu.

Jak działa common rail? Proces zaczyna się od podania paliwa przez pompę paliwową do pompy wysokiego ciśnienia. Trafia ono pod wysokim ciśnieniem do listwy common rail, z którą połączony jest wtryskiwacz. Wtrysk następuje pod wpływem impulsu elektrycznego.

Regeneracja wtryskiwaczy wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, którym nie dysponuje każdy warsztat. Jeśli więc znajdziesz bardzo tanią ofertę regeneracji, dobrze się zastanów, czy warto ją wybrać. W wielu serwisach pracuje się na starych urządzeniach, co często uniemożliwia efektywną naprawę. Lepiej więc postawić na punkt autoryzowany przez producentów układów wtryskowych, co daje nam gwarancję rzetelnej usługi. W takich warsztatach narzucane są wysokie standardy naprawy, sprzęt jest nowoczesny, a fachowcy mają stały dostęp do rozwiązań producentów. Stosują przy tym oryginalne części, które są droższe, ale za to zapewniają przywrócenie świetności wtryskiwaczom, czego nie można powiedzieć o tanich, używanych zamiennikach.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU

Nasze porady

Honda CR-V II - Cena wymiany rozrządu

Honda CR-V II - Cena wymiany rozrządu

 Model produkowany w latach 2001 - 2006. Powstał na bazie płyty podłogowej Hondy Civic VII. W 2005 auto przeszło facelifting. Honda CR-V II oferowała 2 silniki benzynowe o mocy od 150KM do...

więcej

Co zrobić, gdy silnik nierówno pracuje na wolnych obrotach?

Co zrobić, gdy silnik nierówno pracuje na wolnych obrotach?

Nierówna praca silnika na wolnych obrotach z pewnością jest frustrująca, ale poza tym może prowadzić do poważnych usterek. Za ciężką i nierówną pracę odpowiadać mogą niedrożne wtryskiwacze paliwa,...

więcej

Mazda 6 I - Cena wymiany rozrządu

Mazda 6 I - Cena wymiany rozrządu

 Mazda 6 I produkowana w latach 2002 - 2007. Zbudowany na platformie podłogwej G-platform ze współpracy z Fordem. W 2005 auto przeszło facelifting. W gamie silnikowej oferowano 4 jednostki...

więcej

Mazda 3 II - Cena wymiany rozrządu

Mazda 3 II - Cena wymiany rozrządu

 Samochód klasy kompaktowej produkowany w 2008 - 2013. Mazda 3 jest następcą modelu 323. W roku 2011 auto przeszło facelifting. Oferowany w 3 odmianach benzynowych od 105KM do 260KM oraz...

więcej