Pobierz darmową aplikację mobilną

Mycie komory silnika, cena

Średnia cena usługi: od 38,33 PLN do 78,33 PLN

Krok 1: Przygotowanie silnika do mycia

Najpierw serwisant usuwa wszystkie odpadki, które utkwiły w maskownicy, na masce lub w kratkach wentylacyjnych. Wystarczy do tego niewielka szczotka. Po wstępnym oczyszczeniu czas przygotować silnik do kąpieli. Zakrywane zostają czujniki, zewnętrzne okablowanie, aparat zapłonowy oraz otwory świec zapłonowych.

Krok 2: Rozpuszczanie zgromadzonego tłuszczu

Zdecydowanie najprostszy etap całego procesu. Silnik uruchamiany jest na około 5-10 minut. Dzięki temu rozpuści sie zgromadzony na silniku tłuszcz, olej i pozostałe zabrudzenia. W dodatku rozgrzany silnik lepiej reaguje na środki odtłuszczające.

Krok 3: Nakładanie środka odtłuszczającego

Następnie nakładany jest odtłuszczacz od dołu ku górze. Preparat powinien wsiąkać przez 3 minuty. Bardzo brudne silniki potrzebują do 5 minut, żeby odtłuszczacz rozpuścił cały brud. Przy dużym zabrudzeniu używa się szczotki z długą rączką, żeby łatwiej dotrzeć do wszystkich części silnika.

Krok 4: Jak myty jest silnik samochodowy?

Kiedy silnik będzie już odtłuszczony, należy porządnie spłukać go wodą. Nie używa się przy tym wysokociśnieniowego węża, gdyż mocny strumień może uszkodzić połączenia elektryczne, nawet jeśli wcześniej zostały one zabezpieczone. Zazwyczaj używa się standardowego węża z regulatorem ciśnienia ustawionym na "strumień".

Krok 5: Suszenie silnika

Rozgrzany silnik szybko wysycha. Nigdy nie należy pozostawiać silnika mokrego. Zamiast tego, po kilku minutach schnięcia silnika, jest on przecierany czystą ściereczką z mikrofibry.

Czyszczenie komory silnika nie jest trudną czynnością, wymaga to jednak specjalnych preparatów by auto było odpowiednio zakonserowane, oraz specjalnych narzędzi dzięki którym czynność ta zostanie wykonana dokładnie.

WYSZUKAJ NA MAPIE

MIASTA W POBLIŻU
Szukasz pracy w warsztacie? Aplikuj w 60 sekund

Nasze porady

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Total testuje Mercedesa. Który pali najmniej?

Producenci samochodów prześcigają się we wdrażaniu nowoczesnych technologii, by ograniczyć spalanie. Jakie daje to efekty? Patryk Mikiciuk z Team TOTAL postanowił to sprawdzić na przykładzie...

więcej

Przewóz zwierząt w samochodzie

Przewóz zwierząt w samochodzie

Bardzo często wiele osób w okresie letnim lub też wiosennym decyduje się na wyjazd w celu odpoczynku. Warto pamiętać, iż taka weekendowa podróż niesie za sobą konieczność zabrania również do...

więcej

Jak korzystnie sprzedać auto?

Jak korzystnie sprzedać auto?

Handlarze samochodowi, aby ubić jak najlepszy interes, stosują szereg trików, które znacznie uatrakcyjniają ofertę. I bardzo często klienci łapią się na takie sztuczki, nie zdając sobie sprawy z...

więcej

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Jak wykryć i naprawić usterkę dwumasowego koła zamachowego ?

Dwumasowe koło zamachowe jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia nowoczesnych samochodów. Wpływa na prawidłową pracę silnika oraz układu zmiany biegów. Warto, zatem wyjaśnić kilka kwestii...

więcej
Darmowa aplikacja mobilna

Nasza aplikacja działa poprawnie na wszystkich platformach mobilnych.
W celu jej pobrania wystarczy przejść do wybranego sklepu.

Pobierz z App Store

Pobierz ze Sklepu Windows

Wyślij aplikację na Twój telefon

SMS-em otrzymasz link do pobrania naszej aplikacji.

Pobierz